TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ellie @peseva
#reach: 15056   ( 1319th )
#followers: 4635   ( 693rd )
#1
Уставните судии не сослушуваат обвинети, не одредуваат притвор, не судат за организиран криминал, ниту за корупција, убиства, силувања, педофилија. Не одат на увид на несреќи, не трпат таков тип ризик во работата. Баш за овие ризици си предвиделе надоместоци со Деловник за работа
8ReTweets41Favorites·Details
#2
Дали денеска конечно ќе ги напуштиме флоскулите ,,пријателски соседи", ,,нашите пријатели", ,,пријателска Бугарија"?
6ReTweets38Favorites·Details
#3
Денес е многу полесно да се најдат информации за Македонија од 1890 година во Њујорк тајмс, отколку за периодот од 2000-2010 година или подоцна во македонските медиуми.
Одлично истражување за уште една заедничка незаинтересираност на медиумите и државата
https://t.co/xaLMKs1iKR
5ReTweets14Favorites·Details
#4
„налетавме на огромен генг бенг”
Џизс
https://t.co/c81CiWnYZb
0ReTweets4Favorites·Details
#5
Од кај нас ако тргнеш 400 км, таман стигаш на Халкидики. Ко ќе видиш море, плажа, забораваш и на маж, и на жена, и на караница
https://t.co/HJ0SCwGclL
0ReTweets3Favorites·Details
#6
Манифест на ХБО. Супер е серијата
0ReTweets2Favorites·Details
#7
@itosheva Јас затоа се си печатам, и во фолдер, по старски, 1990
0ReTweets1Favorites·Details
#8
@itosheva Јас на Spotify во последно време, на ТЕД ми се супер за технологија и дизајн. Исто имаат Countdown тоа е за екологија, животна средина, не се предолг 20-30 минути
0ReTweets1Favorites·Details
#9
Ајдееее
0ReTweets0Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Irina Toshevaitosheva2