TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Lile Pile 🐤 @pilelile
#reach: 50719   ( 471st )
#followers: 2440   ( 1679th )
@NickBergstrom @ElijahSchaffer Well he's not really inciting unrest cause he didn't use the words "peacefully and patriotically" 😏
10ReTweets233Favorites·Details
Децава ми бараат по $11/mon за претплата за добивање v-bucks. Им викам ќе си ги заработувате: местење кревет 10ден, кревање маса 15ден, диплење пижами/алишта 10ден, миење заби пред спиење барем 2 мин 20ден, фрлање ѓубре 15ден...
Некој ќе рече мито. Јас ќе речам мотивација 😂
6ReTweets107Favorites·Details
Ова можевме да бидиме јас и ти, ама нема јаже шо ќе нѐ докрепи https://t.co/uYd6qXeSip
9ReTweets90Favorites·Details
Не треба да си феминист за да бидиш против силување (од било кој, било кога, било каде, било како си облечена, соблечена, пијана, издрогирана, во транс, во депресија..)

Треба да си чоек!
9ReTweets60Favorites·Details
Ако имате ,,идеален брак без кавги и расправии", немате. Некој ќути, толерира, бери во себе да нема нервози. Ама еден ден... https://t.co/DiGUFBEmnT
10ReTweets49Favorites·Details
😂🤣😂🤣😂🤣 https://t.co/QpYD4TsDx6
6ReTweets45Favorites·Details
Сите предлози, пофалби и критики за тоа како ЈАС да ги одгледам МОИТЕ деца пуштете ги на [email protected]

😂🤭
6ReTweets42Favorites·Details
Замисли некој да мисли дека си наркоман зато шо имаш многу тетоважи. Смешно, нели?

Замисли некој да мисли дека си курва зато шо носиш мини сукња. И ова треба да е смешно, ама не ви се дотаму развиени мозоците.
7ReTweets38Favorites·Details
Маж кој не добива често секс од сопругата секогаш вели ,,шо ѝ е?", а никогаш не вели ,,шо ми е?".

~стара народна
7ReTweets35Favorites·Details
Дечки, белите КN95 маски кога ќе ви ожолтат, може да ги фрлите. https://t.co/FiK8GtViZc
3ReTweets24Favorites·Details
Спушташ апликации кои со нотификации титтиит! те потсетуваат да пиеш вода, кои ти бројат чекори и ако не си активен титтиит! те потсетуваат да се раздвижиш, кои ти бројат калории и титтиит! ти потсетуваат кога го стигна дневниот лимит.

И ти што правиш? Па ги мјутнуваш, нормално
2ReTweets18Favorites·Details
Кластер Ненормални. https://t.co/EdJvnYJ7Rx
2ReTweets16Favorites·Details
Кој ќе го лапне Мериот?
1ReTweets15Favorites·Details
Деци, штом Ефте го преземи Мериот журка прајме, јас частам! https://t.co/uu9DjtFkf0
1ReTweets9Favorites·Details
@6_7characters Шо 'ртиш во чашата на џамо?

🤣🤣🤣 Газла една 🔥🔥
1ReTweets3Favorites·Details
@eftelijanamajka Знаев. Само ти и Мијалков имате чакати за таков хотел.
1ReTweets1Favorites·Details
А со црните терајте, ништо не се познава.... 😒
0ReTweets4Favorites·Details
@lifeenjouyer Со ова мое мотивационо писмо сакам да Ве мотивирам Вас да ја покачите платата на вработените...
0ReTweets7Favorites·Details
@maxdestructionn Ахахахах не тој таквиот врви со една ружа или каранфил оти знај џабе му е.

Вакво лигавење како на сликава е само од некој со ,,грижа" на совест
0ReTweets3Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Џеси Пинкманmaxdestructionn11
2Kibble Dkibbled910
3Нусеblt0lcanka8
4Εφτελιαeftelijanamajka2
5Jack LaGuardia from Pancharevopaparov2
6Konzulkakonzulka2
7СКИТНИКОТskitnikot72
8Читателкатаprofesorkata682
9Ебачот од Никарагваcherga_omnes1
10Бебешка Седи Домаlecaffeine1