TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мачорот во чизми @pivopiecot
#reach: 0   ( 41066th )
#followers: 352   ( 11322nd )
@alhemicharot1 За NS1 и NS2 уште од страт беа главни осомничени 😬
1ReTweets3Favorites·Details
Што викаат експертите за пресметки по твитеров заедно со најголемоиот експрет Бислимовски. Уште земаме од рафинерии што ја купуваат нафтата по 110$ за барел. https://t.co/teGVPiexhU
2ReTweets5Favorites·Details
@turuptup @SmetaloLevo @GoceOdPrilep @Tetoevsky Епа сработил некој проект за јавен превоз не само се купуваат автобуси и тоа е тоа. Никој не работи да убрза проток на возила и сообраќај, важно е само да се градат згради.
1ReTweets2Favorites·Details
Почнува ескалација на нова војна. https://t.co/4BptSob2RC
1ReTweets1Favorites·Details
@GoceOdPrilep @SmetaloLevo @Tetoevsky Скопје придонесува многу не се некој терет тие 18 мил. побарај на друго место ќе видиш дека многу повеќе пари летаат од колку што мислиш.
1ReTweets1Favorites·Details
@Skopskiot @marsedonec Е за тоа нема информации колку проценти од населението е🤡
0ReTweets2Favorites·Details
Уште подобар пример е островот Јава има 148,756,685 на многу помала површина и од Бангладеш и со поголема густина на жители. https://t.co/6vCfg5JKxu
0ReTweets2Favorites·Details
Дечки дајте предлог страна за онлајн нарачка Алиекспрес почна со цените да станува ко кај нас Џамбо, Виш исто бар тие беа поевтини.
0ReTweets2Favorites·Details
@Kalabalak_ @Alex4Macedonia @rnixn Уствари ние имаме капацитети ама немаме суровини 🤦
0ReTweets2Favorites·Details
@ChakNaOriz НАСА се цареви гансите се копуци.
0ReTweets1Favorites·Details
Еиии ама беше тешко да се одреди крајниот резултат, со пушка на чело нормално е дека над 90% ќе бидат "за". https://t.co/GAoTNZbfww
0ReTweets1Favorites·Details
@marsedonec Ни во Северна Кореа нема вакви резултати нема што да се каже.
0ReTweets1Favorites·Details
@StojkoMojov @posleDIKnaPIK @metokara09 @arthurgordonpy3 Имаат ама останаа само на Сојуз не изработија понапредни ракети, пробаа со Ангра ама зебаа тие не полетаа. До пред една година до вселенската станица одеа само со Сојуз сега веќе и со Space X. NASA не се занимава со ракети за вселенска станица повеќе работи за далечни патувања.
0ReTweets1Favorites·Details
@ChakNaOriz Епа не иде да гине Путин со бандата околу него вака е лесно. Ненормална работа па уште има и луѓе што го правдаат нападот над Украина.
0ReTweets1Favorites·Details
@MILANEZ_MKD Па од 106$ до 77$ има пад за околу 25% а доларот наспрема еврото нема скокнато за 25% во последните шест месеци. Не сум 100% упатен ама би требало нафтата да е барем 5 до 10 денари поевтина.
0ReTweets1Favorites·Details
@ChakNaOriz @MILANEZ_MKD Не знам ни тоа може нашите купуваат од рафинерии во околината за повисока цена друго објаснување немам. Освен да се спрема буџетот за следните месеци дека ќе биде хаос за енергенси и ќе треба многу пари за субвенции.
0ReTweets1Favorites·Details
@ChakNaOriz @MILANEZ_MKD Има и они полнат буџет ма да ние си ја дадовме рафинеријата за џабе и сеа ќе купуваме а со одредени инвестиции можеше и Македонија да произведува нафта.
0ReTweets1Favorites·Details
@KRodzers На парно се грее и Клиничи, сите болници и цела администрација во Скопје не е баш дека е само за Скопјаните тоа, немаат други инсталации.
0ReTweets1Favorites·Details
@mancesterovec7 Луд, збуњен,нормалан работава.
0ReTweets1Favorites·Details
@arthurgordonpy3 Може да изјавива што сака ама тешко декаќе се одлучи за таква акција сепак не е Русија до толку за потценување нулкеарна сила се. Настрна дека во конвенционална војна би биле помоќни.
0ReTweets1Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Duchess 🏴‍arthurgordonpy328
2Lupusinfinity07070721
3GoceOdPrilepgoceodprilep9
4Тетоецtetoevsky9
5Академик.др.мр.суп.спец.🇲🇰🇦🇲🏳️‍🌈theholyemperor27
6МенталисТsmetalolevo7
7sojkagligorovgiro5
8Aнгел Гечов Спасевa853004855
9Чак на Оризchaknaoriz4
10MILANEZ🇲🇰🇮🇹🇪🇺milanez_mkd3