TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мекица @plavaaa
#reach: 121130   ( 18th )
#followers: 10849   ( 132nd )
#1
Струшки вечери на пандемијата.
85ReTweets263Favorites·Details
#2
Фамилијата на Емилија Динева ја донеле најхрабрата одлука и одлучиле да ги донираат здравите органи и со тоа да спасат нови животи. Каква племенита одлука во состојба на загуба и тага. Значи секоја чест.
45ReTweets275Favorites·Details
#3
РТ за помош! Изгубена е Невенка Кочовска, мајка на Тања Кочовска глумицата. Жената боледува од Алцхајмер. Видена е до парк кај фонтана пред два часа. Кој е во тој ден во моментов нека обрне внимание, иако може било каде да биде. https://t.co/2UeAJSdTNY
109ReTweets19Favorites·Details
#4
Шо беше бе ова вчера? Млади пијани, испоседнати по клупи во групи по треви, без маски. Разулавени ко пуштени од лудница. Луѓе нас не не бива. Џабе апели и се што праевевме овие три месеци. Тешко на нас со ваква младина :(
29ReTweets138Favorites·Details
#5
Воена болница имаше и има најдобар персонал. И не само што е за почит поставеноста и компактноста на одделите се врвни и функционални. И не сум пристрасна бидејќи бев дел од персоналот, него знам со што располага. И не ме чуди што тамо е првиот симнат од респиратор жив. Капа доле
10ReTweets178Favorites·Details
#6
Втор пациент тргнат од респиратор и повторно од ГОБ 8-ми Септември. Златна е. Браво
18ReTweets131Favorites·Details
#7
@VFilipche Полицијата не си ја врши работата за која зема плата. Толку
20ReTweets124Favorites·Details
#8
Немам намера да одам по кафани и кафичи не бар за скоро време.
17ReTweets121Favorites·Details
#9
Добро што не ги отвараат библиотеките. Таму се жариштата
26ReTweets87Favorites·Details
#10
Има луѓе кои викаат: флизер, гража, релна, фем, шуруп, чижми, стреда и слично. Продолжи ја низата....
10ReTweets120Favorites·Details
#11
Комисијата за заразни болести. -Бидејќи не се почитуваат мерките ебете си мајката. Толку од нас.
18ReTweets75Favorites·Details
#12
Многу сум среќна, се чуствувам возбудено и многу ми е драго за првата историска трансплантација на срце. Се чуствувам горда. Многу велешани у тимот. Др. Сашко Јовев, Др. Тања Анѓушева Др. Димче Славевски.и Др.Александар Колев.Честитки за целиот тим!
10ReTweets78Favorites·Details
#13
Работничките на текстилната ЈУ-КА од Велес, прочуениот Корона расад и денес се на работа. Добро бе кој е вој ЈУ-КА што не поштуе ни закон нит ништо и зашто некој го толерира?
17ReTweets47Favorites·Details
#14
Ќебапи за носење https://t.co/4fuW8jAHsp
7ReTweets74Favorites·Details
#15
Се можам да простам ама евентуално отварање на градинките никако!!!!
11ReTweets42Favorites·Details
#16
По само два дена од отватањето на градинките во Србија заразена виспитувачката која ги примала децата. Треба да учиме од грешките на другите
8ReTweets41Favorites·Details
#17
Ако се разгледуваат мерките по земји ќе се види свесноста на народот, општествената одговорност и изграденоста. Затоа германецот е таму кај што е, а ние балканците сме тука. Затоа они имаат препораки и затоа ние имаме карантини. И доста со споредби со Германија, Швајцарија и сл.
5ReTweets32Favorites·Details
#18
Супер сеа деца по градинки, вработените сите фул на работа, пуштете ги и хроничните и ранливите и самохраните родители, пушти кафана на најсилно и ко преживи причаче.
6ReTweets26Favorites·Details
#19
Зошто не се казнуваат оние кои не носат заштитна опрема? Нели е задолжително? Што се чека?
4ReTweets26Favorites·Details
#20
@VFilipche Капа доле Венко. Ете затоа е важно министер за здравство да биде доктор. Капа доле што ги собра експертите на едно место. Капа доле што не мешаш политика и партии у здравство. Капа доле на човечноста, истрајноста и трпеливоста.
2ReTweets31Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Baze Lazevskibazelazevski34
2Др Арсланагићarslajemenibog28
3Контра Зорбиталsofijanova19
4ln(a)ellenadsk18
5Оксидативен стресbiochemist8017
6Нароз Волокинzorbital14
7Венко Филипчеvfilipche14
8Mangoran_man7
9marijanajsneskafena7
10RēnåTabaad_influence6