TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

D.A.Lori @podzemnavoda
#reach: 61835   ( 405th )
#followers: 11827   ( 100rd )
#1
заврши тоа одлив на мозоци од македонија, следно е одлив на криминалци.
18ReTweets47Favorites·Details
#2
Станувам од попладневна дремка, ми викаат овие по дома Шо ќе има за ручек?, им викам Кој сте вие, бе?
8ReTweets47Favorites·Details
#3
Нема подепресивен период од предновогодинешниот, сѐ се убрзува, а ти немаш сила. Напикајте сѐ во последниве две недели, нека експлодира, ќе биде тоа наш мини крај на светот, да ве онадам.
4ReTweets52Favorites·Details
#4
Српските медиуми во живо ја пренесувале свадбата на синот од Цеца... О, свету, пробисвету! Имало и побудали од нас.
3ReTweets43Favorites·Details
#5
Надвор е прекрасно, мислам, ако планираш да се самоубиваш со дишење.
6ReTweets22Favorites·Details
#6
Се прашувам кога комшијата ќе ги прибере внатре канаринците, или славеи, шо и да се. Утрата се студени и полни со нивниот кристално чист глас. Се прашувам дали ко ќе фати мраз уште ќе се надвор, дали гласот ќе им се претвора во кристалчиња кои ќе паѓаат и ќе се кршат на плочникот
2ReTweets21Favorites·Details
#7
Зимава се имат замуабетено негде
3ReTweets17Favorites·Details
#8
Добро утро на сите, освен на оние со лигави, мали карактери, кои се протнуваат низ сѐ, со насмевка на лицето, милозвучност во гласот и дволичност и препреденост во срцето, и мува не ги лази.
1ReTweets18Favorites·Details
#9
Дај му на чоекот илузија, вистината има горчлив и блуткав вкус.
4ReTweets9Favorites·Details
#11
да ми речеш Знам каде се раѓа сонот, да ти речам Сонуваш.
2ReTweets13Favorites·Details
#12
Светов е made in China.
1ReTweets15Favorites·Details
#13
Ногу љубам ко ќе се собереме писатели, глумци, режисери, и ко ќе го спасиме светов. Сега може мирно да спиете #креативниточки
2ReTweets9Favorites·Details
#14
Мртва природа https://t.co/vf3iXOEZYc
3ReTweets6Favorites·Details
#15
Опасно сум вљубен во себе.
0ReTweets11Favorites·Details
#16
Рано наутро, се собираме сите мои јас, се враќаме од страните на светот и си раскажуваме приказни без зборување.
0ReTweets10Favorites·Details
#17
Најпопуларно женско име за 2019 година треба да биде Цена.
1ReTweets7Favorites·Details
#18
Јато гаврани се враќаат од ноќта. Колку поцрни се, толку поневидливи се, толку погласно грачат, значи постојат.
0ReTweets10Favorites·Details
#19
Само деца прва смена во школо и јас, сме будни ова време
0ReTweets10Favorites·Details
#20
Иднината живее на пакувањата од прехранбени производи. Исто така, и минливоста
0ReTweets9Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Фломастериjane_sk5
2Ana Golejshkaa_golejska4
3Мис Покрвеникmila_la3
4チェイスbiggieinjapan3
5Gasmaskagas_maska3
6i999yi999y2
7дамјаневdamjanev2
8Oliver P. 🇲🇰🇺🇳🇺🇸datarudari2
9мудросер гојкоmudrosergojko2
10Брадаlegovski1