TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Патлак илити пиштол @poslediknapik
#reach: 120063   ( 20th )
#followers: 5440   ( 530rd )
#1
Денес на #Матка се прикажуваше филмот: Какав деда такав унук https://t.co/YtzLuUlyCf
29ReTweets140Favorites·Details
#2
БАНКИТЕ - држава во држава
ИВЗ - држава во држава
МПЦ - држава во држава
ОЛИГАРСИТЕ - држава во држава
ПАРТИИТЕ - држава во држава
ПОЛИЦИЈАТА - држава во држава СУДСТВОТО- држава во држава Администрација - држава во држава
ВЕЛЕС - држава во држава

Колку држави имаме?
20ReTweets137Favorites·Details
#3
5 пати му покажав на синот како се отвара конзерва ама џабе... не можел да стиска прстите го болеле, му се лизгало желевцево https://t.co/ghrXSqlp7v
12ReTweets160Favorites·Details
#4
Поздрав од Калиманци

*од едно пријателче слики https://t.co/1HzigqGasr
14ReTweets116Favorites·Details
#5
Чекав ред пред КАМ и женичка со маска дојде и во корпата за отпадоци бараше фискални и се пуштија баба и дедо да ја караат што чепка по отпадоците, не видоа што бара... им реков да ја остават на мира

немаат луѓето пари да преживеат, се снаоѓаат како знаат, е до таму сме дојдени
14ReTweets112Favorites·Details
#6
Цел живот сонувате да ви се случи “филмска” љубов... и кога ќе се случи, како говеда се однесувате
23ReTweets81Favorites·Details
#7
Престана да врне? https://t.co/IOwwP09s3G
16ReTweets97Favorites·Details
#8
Се знае што има за доручек ако претходниот ден си правел палачинки https://t.co/AxQi52CFtQ
4ReTweets132Favorites·Details
#9
Да не ви се разблажува вискито со вода https://t.co/tOj7RdeHzp
7ReTweets116Favorites·Details
#10
Еспресото (слика 1) кај мене во фирма чини 0 (нула) денари за твитерџии + плус им даваме и чаша вода (без надокнада) + чашка мастика (без надокнада). За истите пари може да се добие и #капучино (слика 2) https://t.co/2A7P0Ff25z
12ReTweets98Favorites·Details
#11
Охрид не е село... без кучиња https://t.co/0d1wKCK2xt
12ReTweets92Favorites·Details
#12
Да се забрани излез од земјата до крај на Септември. Кој сака на одмор, има Охрид, Преспа, Дојран, Вештачки езера, Планини итн
15ReTweets80Favorites·Details
#13
Дефинитивно е добро чоколадово... топла препорака... во КАМ го има https://t.co/X9SUH1pPal
0ReTweets124Favorites·Details
#14
Ќе се организира лов на Еребици и Фазани. Пријавите да се поднесат до Општина #Аеродром. https://t.co/FYMUgEs2fB
13ReTweets85Favorites·Details
#15
Уште не ми е јасно кој дозволил на улица да се направи зградава #Карпош https://t.co/yVPyFI1IZ2
11ReTweets90Favorites·Details
#16
Не се лоши ќебапиве право да ви кажам https://t.co/PbyhdrcR7U
2ReTweets114Favorites·Details
#17
Заврши си на време, после ќе изумиш https://t.co/CkeT0DRb8C
9ReTweets88Favorites·Details
#19
Се појавија Мистериозни кругови во Аеродром. Голема вознемиреност владее меѓу жителите. Се бара обраќање на Оливер или Наќе. https://t.co/cfQFmBVeHG
12ReTweets77Favorites·Details
#20
Додека ја одврзам оваа, отиде меракот https://t.co/l8L6XPt91K
4ReTweets100Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Оксидативен стресbiochemist80388
2Traveler_Lonely 🖤l_traveler__286
3Ацо Саатчијата ⏳acosaatcijata_227
4Каршијакkarsijak146
5Дарлаexmitevskad144
6mindрluмbеr 🇲🇰🖖mindplumber136
7Karbonopsinakarbonopsina114
8Makedončišteshopkarishte114
9Darko Kezhmankezhmanprvi103
10Гуру де Коркаш™bejbiboy100