TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

✨ ПозитиВ™ ✨ 🇲🇰 @poslednonevreme
#reach: 31959   ( 626th )
#followers: 779   ( 5804th )
Има луѓе што не знаат главата каде им е од ситуации, судбини, маки, потешкотии.
И јас сум во таа група ама не влечам за нозе некој што на прсти се држи за ивицата од кровот. Пуштам, палам цигара и паѓам насмеан. Еднаш се лета во живот а вечно после тоа.
6ReTweets27Favorites·Details
6 дена работи, 7миот одмарај, Вели Бог....

Боже Семоќен како тоа кога триста искушенија над глава ми висат? Не знам дали се од Тебе ама ЗНАМ дека ќе Помогнеш.
1ReTweets4Favorites·Details
Ајде, на цела болка и хаос, ПОЗИТИВНО ❤️✨❤️✨❤️✨✨✨✨✨
1ReTweets7Favorites·Details
Ма какво кукање. Склекови на два прста и баланс на едно од трите. Таква сила, такви средни прсти.
За кога ќе ги покажете дефинирани да се.
1ReTweets1Favorites·Details
Не знам дали сум жив од работа. Не знам дали ќе верува некој ама три работи паралелно раборам, 19часа на ден. Тоа ме чека до пролет. Знаете зошто? За памет. Затоа што сум добар, наивен и глупав во исто време.
0ReTweets7Favorites·Details
Денот поминат со кисело млеко и чинија салата.
0ReTweets3Favorites·Details
Пола чоколада Најлепше жеље, па цигара, па уште една.
0ReTweets5Favorites·Details
Ела заспиј, а во 7 треба да си со мајстори на робија, до вечер, за 20 еура дневница.
Здравјето лом.
Стресовите удираат.
Математиката бетер.
Се држам, само тоа ќе кажам. Еве и температурава ме држи.
0ReTweets5Favorites·Details
Никој не бара работник, сите бараат роб и зависник. Еве деновиве тоа се уверив. Туку да зачпарам некој денар а зима доаѓа и потоа инвестиција. Под итно. Сам свој газда и сам свој работник. Штом почнав да пцујам значи до тука било!
0ReTweets2Favorites·Details
Трески и температура.
Се мачам веќе 4 часа....

Не смеам да земам ништо поради еден друг здравствен проблем. Тоа значи, трпи си Позитив, сркај што си надробил. Смеј се и кукај насмеан.
0ReTweets2Favorites·Details
Слика има, тон нема.
Што е тоа?
0ReTweets2Favorites·Details
@Kanunis_1 Тоа никогаш, минативе пар години давав кеш на заем кај стигнев, ама таа вредност тогаш и сега не е иста... Даваш 200 евра 2020та, едвај добиваш дел од нив, ама со таа цифра шипак што ќе успееш нешто.
Го мразам овој збор ама КУР шо ќе дадам пари или предмет на заем.
0ReTweets1Favorites·Details
@Kanunis_1 Е сега ми излегоа неопходни давачки и јбг, вртам по телефони ама џабе....
Нејсе, карма секогаш е кучка. Некогаш е и кучка со јатаган.
0ReTweets1Favorites·Details
@jepirovski Администратот неје жиф
0ReTweets1Favorites·Details
@tome_corner Толку беше спиење, два три часа. Ме спржи температура.
0ReTweets1Favorites·Details
@tome_corner Некоја настинка не знам. Како полужив сум денес
0ReTweets1Favorites·Details
На работник да му земеш од лебот,ќе те рокне толку јака клетва или карма што не ќе знаеш каде да затераш.
0ReTweets1Favorites·Details
@sljivana Масажа, но никако ако имаш попуштени вени. Внес на шеќери повеќе ама пред тоа крвна слика за нај сигурно.
0ReTweets1Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Професор Цветковиќtome_corner3
2Stardust 👐🕊️kanunis_12
3Јепирjepirovski2
4Еск0барesk0bar_0d_sk1
5Девојката со кафетоdevojkasokafe1
6Scarlett O'Harascarlett_o_51
7Албино црнчугаifritzaptija1
8Ајс Тиicebucks71
9Нешоnesosk1
10JoAnajoana287295741