TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

PreminPortal @preminportal
#reach: 56832   ( 480rd )
#followers: 8175   ( 260rd )
Ако чувствуваш болка - жив си.
Ако чувствуваш туѓа болка - човек си!
*Толстој

Православно секојдневие - Daily Orthodox https://t.co/YJ8Q4sMeyd
22ReTweets83Favorites·Details
"Кој сака да им угоди на сите,
или е луд, или ќе полуди!"
Св. Јован Лествичник https://t.co/LBJDf1movy
21ReTweets56Favorites·Details
„Духовитите луѓе со закон
треба да се заштитат.
Лесно ги препознаваш,
имаат сјај во очите,
и младост во душата.“ https://t.co/CduHFXqRji
14ReTweets50Favorites·Details
Ако малку проштевате, и

Он малку ќе ви прости!

Ако многу проштевате,

Он многу ќе ви прости! https://t.co/alahNcOckO
13ReTweets48Favorites·Details
„Постото треба да ја ослободува нашата духовна енергија за добри дела.“ https://t.co/jlFRDsk7BU
11ReTweets47Favorites·Details
9ReTweets47Favorites·Details
„Некаде таму се држат за рацете
твојата и мојата шанса.“
12ReTweets36Favorites·Details
Многу суптилно. https://t.co/nI5X6h9NvJ
8ReTweets37Favorites·Details
Интересен „распоред“... https://t.co/mDwTzInmab
10ReTweets31Favorites·Details
Топлина која плени https://t.co/adu3JbxGeb
9ReTweets12Favorites·Details
Прекрана глетка. https://t.co/mLowPxOGHY
9ReTweets29Favorites·Details
„Погледни назад
и заблагодари Му на Бог,
Погледни напред
и верувај во Бог,
Погледни околу тебе
и служи Му на Бог,
Погледни во твојата внатрешност
и пронајди Го Бог.“ https://t.co/1Uxx3Fz05I
8ReTweets32Favorites·Details
св.Јован Златоуст https://t.co/e3H6GZHYCU
9ReTweets26Favorites·Details
Она кога ќе пораснеш
и во навидум
невозможни услови! https://t.co/t2jGjJetP0
7ReTweets32Favorites·Details
BANGKOK - This Bangkok market, near Maeklong station, is unique in the world. https://t.co/yKDaVMa95z
8ReTweets29Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Eski Angeleskiangel2