TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Бледолики Џентлмен @premnogulichno
#reach: 43367   ( 1067th )
#followers: 2132   ( 1799th )
#2
60 здравствени работници се во двонеделен карантин ради што и прднало на директорка да биде главна и да ја боли кур.Да повторам:60!!! Во моменти кога има светска епидемија некоја кокошка предизвикува 60 нејзини колеги 2 недели да не можат да работат. Не лиценца драги мои, затвор.
10ReTweets42Favorites·Details
#3
Додека постојат овие 10К луѓе у државава, немаме гајле од болести. Не ни треба медицина, не ни треба ништо. https://t.co/0dMEJXM0Rc
8ReTweets40Favorites·Details
#4
Да не се заборави: на 10.03.2020 една докторка направи хаос во здравствениот систем на една држава а со тоа и хаос во истата таа држава.
7ReTweets30Favorites·Details
#5
@IamAliceMadness Уште боље: " онаа курвана од кожно е ретарда неписмена и после карантинот ќе и наплатиме сите трошоци за ставање на цела ФАКИНГ КЛИНИКА у карантин, па после ќе ја почекаме да оздрави за да ја стрпаме у затвор. Толку од мене, сеа си идам пошто сум напизден."
6ReTweets21Favorites·Details
#6
@RumShtangla Не знам дали луѓево се свесни дека има илјадници луѓе влезени во МК од Италија во последниве 7-10 дена и дека никој ги нема ни прегледано ни прашано ништо. Секој факинг ден сум у допир со шофери вратени од Италија што се понашаат ко бесмртни.
5ReTweets16Favorites·Details
#7
-Ај да идеме на бургери?
-Ај да ти напраам бургери?
#БледоликиГотви https://t.co/ztQ1ECQtr7
3ReTweets17Favorites·Details
#8
Чисто информативно до @ZdravstvoMK :
Колку реагенс за COVID-19 има во државава? т.е. да бидам поконкретен во овој момент кој е максималниот број на луѓе кои може да се испитаат?
4ReTweets9Favorites·Details
#9
@pancake_mama88 @frosinkaa јас сум малце лут на моите што ме оставале да носам свои одлуки а не ме форсирале за ствари кои мислеле дека се попаметни од одлуките кои јас сум ги донел. така што не многу се воздржувајте. полесно е да се извиниш отколку да бараш дозвола.
3ReTweets11Favorites·Details
#10
@Vlatko_Werder Исто така во Норвешка ако не му купиш ајфон на детето ти го одзимаат и више немаш право да го глеаш никад. Така треба и кај нас, ама ние сме идиоти.
https://t.co/r10JvVV2fN
1ReTweets12Favorites·Details
#11
Леле не сте свесни колку ви завидувам на сите што работите од дома. Комбинација од интровертност и хипохондрија...пренајмногу би сакал да можам да работам од дома. Не ми е јасно жалењето "леле ќе збудалам".
1ReTweets12Favorites·Details
#12
@IJanushev Слобода на говор е одлична работа и искрено верувам во истата. Но исто така верувам дека на некои луѓе не им е местото на интернет, особено помалку на јавна позиција.
0ReTweets14Favorites·Details
#13
Која е таа луда побуда што ме тера да реплицирам на постови на ФБ на тотално нерационални луѓе кои имаат крајно субјективни ставови а ги презентираат како факти? Зошто се понашам ко да имам вишок време и нерви?! ЗОШТО?
1ReTweets11Favorites·Details
#15
Ако е вистина, јас искрено мислам дека треба кривично да одговара. Кривично. Со затвор со сите марифети. https://t.co/O47ttlTzUX
2ReTweets6Favorites·Details
#16
@evulmatzee леле колку можам да ја расплачам оваа што го пишала текстчево...леле-леле
0ReTweets10Favorites·Details
#17
@DajMuNaChovekot @donotcallmsugaR скроз се слагам. "сине никој нема да те сака таков со смкнатине пантолони, стегачот на рака и марамата на глава. личиш на црнчуга!". Еве оваа до мене веќе 12 години не се сложува со тврдењето......
1ReTweets7Favorites·Details
#18
@Dzanna_Molly @Jovanowsky вчера чекам пред аптека пошто внатре имаше жена и да не праам гужва(само да купам витамин Ц). искача жената, влагам. влагаат 5 луѓе позади мене у 2 квадрати. ЗОШТО???
2ReTweets4Favorites·Details
#19
Им се смеев на овие со залихиве на брашно и зејтин. Вчера начекав у КАМ пармезан од Здравје Радово и купив 1300гр.
0ReTweets9Favorites·Details
#20
@tviterana Дали си офтамолог да ме прегледаш пошто неам видено поубав дечко од тебе.
0ReTweets9Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Брусница Вејнthebatladym73
2Точкаtishinamalku29
3Никсонrnixn19
4г. Влатко Вердерvlatko_werder18
5aлисa у вондeрлeндiamalicemadness14
6The educated брадаviksaaskool14
7Германка™🇩🇪sugaryouknowme14
8Blazin' Bad Zula 🦒cinnamongiraffe13
9Мекицаplavaaa13
10Kristinakristinna_vel12