TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Стар Лисец @princnabelkonj
#reach: 17381   ( 1314th )
#followers: 2084   ( 1909th )
#1
Лешница е Албанска
Гоце е Бугар
Македонија е Грчка!!!
На вас ви остана Северна Македонија и лубрикантите за да не ве боли коа ве ебат у газ
37ReTweets174Favorites·Details
#2
Влегувам у еден малку потака елитен ресторант! Ама со униформата од работа!
И таа на рецепција: ама дечко малку аутфитот и + немаш закажано маса!!!

И само слушаш два женски гласа у исто време се дерат од шанк:

Ааа ова е фотографот____ не треба он да закажува маса!
0ReTweets2Favorites·Details
#3
@NaTochak А виде во Париз? 415км патека направија покрај сена. Дури до Лондон моеш да стигнеш со точак
0ReTweets2Favorites·Details
#5
Кога престојувал во Варна, познатиот македонски поет
Никола Ј Вапцаров ќе напише:

Оваа земја,
сега што ја чекорам,
оваа земја,
која пролетен ветер ја буди,
оваа земја - не е моја земја
оваа земја,
простете, е туѓа!
0ReTweets2Favorites·Details
#6
@_jo_van @brojamdo5 Хахахах... се чудам шо нејќете 😁 па прочирав шо сум пишал!
Ама вие губите де
0ReTweets2Favorites·Details
#7
Во рок од 13 саати си порачав
1 јакна
1 чизми
И 12 слики за принтање!!!
Некој сака нешто и за него да порачам?
0ReTweets2Favorites·Details
#8
И таму кај што има макар еден македонец, и таму е МАКЕДОНИЈА
0ReTweets1Favorites·Details
#9
Убаво е вака коа ќе те познаваат во туѓа земја и ќе те политуваат!!!
0ReTweets1Favorites·Details
#10
@etnolika @Maket099 Малку гостувањето беше не многу професионално!!!
0ReTweets1Favorites·Details
#11
@anike777 Само поблиските ми туитър приятели го знаат :)
0ReTweets1Favorites·Details
#12
@mrcatorka @ID__Nina Мојата маска е пофраерска :) https://t.co/FcVZhpTbeU
0ReTweets1Favorites·Details
#13
@ID__Nina @mrcatorka И така си убава...
0ReTweets1Favorites·Details
#14
Мош требаше лед у првото виски да си стаам, не на 6тото коа ме заболе цела глава
0ReTweets1Favorites·Details
#15
@paparov Овие сега уморени се од пишување политички статуси и пушење кур у штап
0ReTweets1Favorites·Details
#16
@paparov и на нас не ни беше погодена. Ама или таблата или афетр партито...
0ReTweets1Favorites·Details
#17
@paparov Ја едни у Скопје на некаков транс у Хавана диското у парк на некој транс беше... лелееее... проливи, бедове... и будење у Гоце студентскио....
0ReTweets1Favorites·Details
#18
@paparov Е ја у Њујорк и Лондон не сум јадел. Ама Бг си јадев Мицибуши и Плејбој...
Додуша една у Лондон некакви ликвид екстази, ама поима неам шо беше. Важно знам беше течно
0ReTweets1Favorites·Details
#19
@paparov Ја не сум голем љубител на екстази, белото од 2010 не сум го погледнувал а трева од 2014... останав си само алкохоличар... :)
0ReTweets1Favorites·Details
#20
@paparov Аааа џин со 3 коцки лед и лајм... нема поубавоо....
да завраши ова ќе пиеме низ Лондон
0ReTweets1Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Jack LaGuardia from Pancharevopaparov8
2јАсСоБрАдАтА_jo_van4
3Cia-Miabrojamdo54
4Коментаторотpece_juventino3
5Саретоmrcatorka2
6Ид Нина 🍀🍅id__nina2
7Sara Kuma Liska,sex instructor-first lesson freepizdavimater2
8Na Tochaknatochak1
9Велика Стојкова Серафимовскаetnolika1
10Поштаротpostarot1