TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Киднапираниот Трол 🌻 @pro_contras
#reach: 31882   ( 660rd )
#followers: 468   ( 9139th )
Лани пред локалните избори ја запалија цела држава. Сега кога мнозинството градоначалници се од опозицијата сѐ е мирно и нема ниту еден пожар.

Ај пробај докажи дека ќосињата не сѐ најголемото зло на државата.
22ReTweets82Favorites·Details
Данела само ја потврди тезата дека: “ВМРО и магаре да кандидира на избори, народот ќе го гласа”.
7ReTweets54Favorites·Details
@egodollaric Треба плата по учинок, ако работи и реши случај нека земе плата ако не од дома нека донесе пари оти џабе троши струја и вода во ПС.

Се направија по 150кг како товеници и цел ден со криминалците по кафиња и кафани дремат.
1ReTweets9Favorites·Details
@goldilocks0588 @BokiAlterEgo Одкако се накотија партиските ботови на твитер повеќе нема среќни вести, се е само депресивни и мрчаторски твитови.
0ReTweets4Favorites·Details
@VMRO_DPMNE @MickoskiHM Од каде може да се набави двојно поевтина струја ?
На Кванташки пазар кога проверив последен пат беше по берзанска цена.
Подобро пишете бесплатна струја барем да знаеме дека планот држи вода.
0ReTweets8Favorites·Details
@atortevski Тоа од 40kw им е стварно моронска работа ама во пракса фирмите минтираат колку сакаат.

На РКЕ како што гледам даваат лиценци за панели на кров без ограничување на моќноста.

https://t.co/3wPD309q3L
1ReTweets1Favorites·Details
@mancesterovec7 @janefiliposki1 Требаше да им каже, процедурата се вика “зини да ти кажам”.
0ReTweets4Favorites·Details
Вака треба да изгледа лидер на нормална опозиција во нормална држава.

Кај нас ако некој ја нападне 🇲🇰 опозицијата прва ќе се приклучи кон окупаторот.

https://t.co/33cKbbcNA1
1ReTweets1Favorites·Details
@wolf_forest_228 Путин ако испие уште едно шише вотка може слободно да потпише дека ја анексира и Полска.
0ReTweets3Favorites·Details
@zatnanakada @DameChkatroski Со моменталната цена тоа е околу 25-30% од вкупната сума што треба да се плати за губриво.
Не е ниту малку оти годинава прв пат се воведува и се надевам ќе ја има секоја година.
0ReTweets2Favorites·Details
@Viktor_Stevich Доаѓа војна сѐ испотепаа кој прв да избега во друга држава.
0ReTweets2Favorites·Details
@DimeS10cent Дали сте за суверена и независна држава Запорожје, со право на влез во иден сојуз на суверените држави на Украина?
ЗА ---- ПРОТИВ
0ReTweets2Favorites·Details
Цевката од Северен Тек со гас намерно ја дупнале за во цевката да влезе вода и после да им зарибат колите на германците.

Во иднина не купувајте половни германски коли на плин оти се возени со лошо гориво. 🤡
0ReTweets1Favorites·Details
@toilet_paper10 А фино лепо можат да купат гас за пари а да продадат вишок струја за пари. Трампата е лоша работа, купи продај е поарно.
0ReTweets1Favorites·Details
@3maj83 @jabandzija Приказни за мали деца🤡
0ReTweets1Favorites·Details
Русија со ваква младина не треба да се грижи за својата иднина. https://t.co/ne7xTxXe0K
0ReTweets1Favorites·Details
@pivopiecot Регулатрона кога треба да намали цена, тоа го прави еднаш неделно по 1-2 денари. Кога треба да се качи тогаш во една недела 4 пати покачува цена. Според берзата треба барем 5-10ден да е поевтина од моменталната ама таа цена ќе ја спуштаат во следните 2-3 недели.
0ReTweets1Favorites·Details
@3zoRgadMd6bcYnc Купи си свежо млеко од некој фармер и дома си направи јогурт, поевтино испаѓа.
0ReTweets1Favorites·Details
@batekiko Најново е освен славење на “моминска” и “ергенска” сега прават и “свекрвинска” прослава.
0ReTweets1Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Сандокан де Мартиниqdamechkatroski14
2Aleksandar Tortevskiatortevski5
3Jovan P.jp_wanderer4
4забушантbatekiko2
5Zatnanakadazatnanakada2
6Златокоса🧡goldilocks05881
7Бокиbokialterego1
8Раскажувачотtoilet_paper101
93maj3maj831
10ВМРО-ДПМНЕvmro_dpmne1