TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Читателката @profesorkata68
#reach: 47240   ( 109th )
#followers: 3865   ( 1007th )
Ако имате мачор или мачка која обожува да се пика во машината за сушење алишта, пред да ја пуштите, за секој случај, проверете да не е внатре.Тоа што тропа сигурно е вашето милениче.Не ме прашувајте како знам. Важно сврте два круга со ,,рингишпилот"
П. С. Има ли бајачи за мачки ? https://t.co/1Qzsg3uTRN
14ReTweets228Favorites·Details
Нека и' се светли небесните пространства.Нека ги пее со ангелите најубавите песни.Та и тие да и' позавидат на душата излеана во нив.Патувај мирно драга и прекрасна Вања. Спокој на твојата душа.А нас не задолжи да те памтиме.Вечна ти слава и благодарност.🙏
https://t.co/D7qLuLV1Rn
26ReTweets158Favorites·Details
Пријавата за поетскиот фестивал е успешна. Пред две години бев меѓу финалистите, можеби пак ќе бидам. Со среќа на сите учесници. https://t.co/s8gcEfIWUk
6ReTweets125Favorites·Details
Замина уште една легенда на македонското глумиште.Вечна ти слава Мешко. https://t.co/yyWWCQnak8
6ReTweets111Favorites·Details
Би станала јас, ама некој е испружен колку што е долг и широк врз газдарицата и дреме 😄 https://t.co/mEmzHQktFI
5ReTweets91Favorites·Details
И да замесиш леб со свои раце, и со своите раце да им го поделиш на оние кои ти се се' во Универзумот, е чиста кондензирана поезија. Еден ден ќе напишам песна за тој, за мене свет, чин. https://t.co/v27YE0qs0y
3ReTweets95Favorites·Details
Славете го животот во секој негов облик. https://t.co/TC7XS3L8xe
5ReTweets82Favorites·Details
Денес е Светски ден на книгите за деца.Посветена е на Ханс Кристијан Андерсен, кој напишал прекрасни бајки за нив, а роден е на денешен ден во 1805 г.Од 1967 година, овој ден не потсетува дека литературата за деца треба достојно и сериозно да се сознае како важен воспитен фактор. https://t.co/CBj04vVjyk
7ReTweets67Favorites·Details
Јас, која мислам дека умеам со зборовите, сега немам зборови. 😔😪
Ми заплакало селото Ваташа.
https://t.co/voiLahre01
9ReTweets57Favorites·Details
Се прелеал духот во последниот дамар на дланките на оној кој го создал ова совршенство, кое засекогаш ја чува тајната за божественоста и совршеноста на бакнежот, како најсвето прелевање на душите. Не постои ништо поеротско од допирот на усните, и ништо што ќе ја засени љубовта. https://t.co/ae2AGmfwEk
9ReTweets55Favorites·Details
Кога еден ден ќе си заминам од овој свет, сакам да се реинкарнирам во малава 🤗 https://t.co/bvQc3nEs7V
6ReTweets63Favorites·Details
Драги твитер пријатели.Денес ќе ве дружам помалку.Од уредничката на издавачката куќа Збор ми беше понудена пријатна задача да бидам прв читател на најновиот роман, кој во петокот излезе од печат. По читањето треба да подготвам рецензија за она што ќе го препознаам меѓу кориците. https://t.co/ie0MXrUC8N
2ReTweets78Favorites·Details
И не, нема да пораснеме тогаш кога стапалата ќе ни пораснат доволно за овие чевли да ни бидат точни. Ќе пораснеме тогаш кога срцето и умот ќе ни пораснат доволно за да научат дека не треба да создаваат илузии, а уште помалку да ги хранат со лажни надежи.Хранете ја само вистината. https://t.co/wsuqaaXBxR
8ReTweets53Favorites·Details
Еве ја песната која вчера ја споделив со вас, испечатена во Зборникот на манифестацијата Поетски поздрав на Четрсе - Штип, деветта по ред. Штипјани одлични домаќини. Убаво поетско дружење на автори од цела Македонија, прекрасен мост меѓу искусните и помладите поетски генерации. https://t.co/pP2mZqLRG6
7ReTweets55Favorites·Details
Нека ни е честит #Светскиотденнапоезијата
#WorldPoetryDay Ете, не има такви кои душата си ја прелеваме на белиниве, ја втиснуваме со сите нејзини бои и нијанси, од најсјајната радост, до најтемната тага.Одамна не сум твитнала моја песна, еве повод за тоа. https://t.co/3us73BFYrG
7ReTweets53Favorites·Details
Залудно ги затвораме очите, за да не јавидиме. За жал и за срам на човештвото, сликата на реалноста е токму таква.😔💔 https://t.co/6NE6YxmcOT
7ReTweets45Favorites·Details
Понекогаш со причина или без причина се надеваме дека новиот ден ќе ни донесе нова радост.Радоста понекогаш ќе дојде,понекогаш не.Ама ние сме тие што сме,таму каде што сме и живи сме.А се' додека сме живи ќе живее и надежта дека едно утро,некој вторник,некој ден, сепак ќе дојде. https://t.co/YpbR36wgHl
5ReTweets51Favorites·Details
Денес е ден на прекрасните души. Денес е #WorldAutismAwarenessDay2023 Да научиме ние, да ги научиме своите деца и своите внуци, дека да бидеш различен е благослов за сите, доколку во различноста ја гледаш само благородноста и убавината на чистата душа, полна со љубов за сите. https://t.co/pfMylJ8K9G
9ReTweets35Favorites·Details
Твитерџии на тригер твит 😄😄😄 https://t.co/DdACfddQJE
5ReTweets44Favorites·Details
Мали убавинки 😍 https://t.co/ltUsvKhydK
7ReTweets35Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Dimitar Tasevskidimitartasevski18
2една _ Македонка ☀️vesna22109166315
3Џесикаvortexlady1414
4♡♡♡InaLAVina♡♡♡macaa60813
5YORDAN CHE ,(perfect gentleman)cheyordan13
6Мимикријаmajaspasovska112
7💫Премиум💫 Лудо Чудо 🖤pluviofil66611
8Кери Бредшоsonceinebo11
9kvakvatopkvakvatop11
10The_askalotubodnapila11