TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

SQL Superheroine 🌠 @programlabilna
#reach: 40207   ( 857th )
#followers: 2046   ( 1858th )
#1
Сама дома. Нема струја. Дува ветер. Кркорат цевките од водоводот. Се тресат ролетните, летна шишето од под климата.
Океј. Сите хорор филмови почнуваат вака.
Ве сакав, да знаете.
16ReTweets226Favorites·Details
#2
Душата си ја почестив со Вок тава. 😁 https://t.co/a98mktSdMy
4ReTweets109Favorites·Details
#3
Вчера излегов да си купам патики за планинско трчање/пешачење, ама се премислив и купив патики за трчање низ град. И еве денес ги испробав, воедно и прво трчање за годинава -> 5.34 километри. https://t.co/Bi3dxqGURv
1ReTweets81Favorites·Details
#4
Колегите се тука, кога е најтешко, Корона за ручек. https://t.co/xVzTa5LKVk
3ReTweets47Favorites·Details
#5
Сте пробале потпржени макарони па варени, потиа помешани со црвен песто сос, чипс сланина и пармезан...?
Хоули факин' сврш! https://t.co/9Oe1pVIc2O
3ReTweets39Favorites·Details
#6
- Ај да редиме пазл (да, децава зборуваат ко Македонче што живее во Австралија).
* П.С. ова било Елса. https://t.co/WhRBJrTZPU
3ReTweets30Favorites·Details
#7
Се храниме здраво. Уштипец и анекс уште еден, да не биде суво 😁 https://t.co/tfu1iTse4l
4ReTweets23Favorites·Details
#8
Новите кафемати во Макпетрол имаат страшно добро и квалитетно кафе.
Ping @MakpetrolAD https://t.co/z3hTfqv3oH
2ReTweets25Favorites·Details
#9
Држ'те зајдисонце. https://t.co/dP51l42ryo
2ReTweets25Favorites·Details
#10
No filter needed.
Се запали типот и не примети дека чади, 20 метра после него,чад сѐ уште. https://t.co/Vny72wz4CQ
2ReTweets23Favorites·Details
#11
Среќен 1ви февруари!!!
3ReTweets19Favorites·Details
#12
#ЗмајчеГотви и се размишља да отвори канал на @YouTube
за домаќици и гурмани.
https://t.co/fsENk4Dvhp
3ReTweets18Favorites·Details
#13
Да не речите дека не споделувам слики од Скопјенце на зајдисонце. https://t.co/2HbtsNjSeG
1ReTweets24Favorites·Details
#14
Сѐ е од нередовно пиење. Затоа јас навечер си турам по една ракија.
3ReTweets14Favorites·Details
#15
Сите имаме по некое вакво другарче. https://t.co/dv8LQhUBhw
1ReTweets17Favorites·Details
#16
Трет тренинг, помала километража, подобра брзина.
Следен чекор е иста или слична брзина на поголема километража.

П.С. Fuck you Wednesday and "Среда - среќно луѓенца!" https://t.co/WFZ17pqVU4
0ReTweets19Favorites·Details
#17
Денов си бара ракија. Многу ракија.
2ReTweets12Favorites·Details
#18
А на комшииве до пеење им е, нешто као Владо, нешто као "Вечерва дојди ми на романтика.мп3"
Изгледа не гледале хорори.
1ReTweets13Favorites·Details
#19
Ракија, туршија, детски филм. Чекам да почни невремето и да снема струја.
1ReTweets12Favorites·Details
#20
После огласот за продажба на станот постоеја две прашања: "Твоите ќе се преселуваат кај тебе, во Скопје?" и "Ќе одите кај брат ти во Хрватска?"

#ЕвеНеЗнам
1ReTweets11Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Ацо Саатчијата ⏳acosaatcijata9
2GoceOdPrilepgoceodprilep6
3Makpetrolmakpetrolad5
4Брадаlegovski5
5Macedonian Wolfthewolfmk4
6Александарtrik5ter4
7Пожарскиkrispozarski4
8Nautiluschokinghazard34
9Бен Квикprilepcaneco4
10Вудиkarcheskik4