TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Чибуклија @pushachishte
#reach: 10212   ( 1316th )
#followers: 852   ( 5354th )
Феминистки. Не сте вие никакви борци за права, вие сте себични и исфрустрирани затоа што нешто што сакате да ви е на тацна, не ви е. Кога последен пат сте се заложиле за заштита на друга жена?
5ReTweets4Favorites·Details
@MilaShila9 @eftelijanamajka Тоа од менталитетот си доаѓа. Секаде жената се облекува атрактивно, само на Балкан провокативно. Цел систем е грешка.
3ReTweets8Favorites·Details
Не бе девојки, не е никој против феминизмот, против вашето лицемерие е. За јавна соба ги исмевавте девојчињата зошто праќале слики, се исмевате со секоја втора фотографија тука или на некоја инфлуенсерка, една на друга очи си вадите. Но кога нешто е лично за вас тогаш сте
1ReTweets5Favorites·Details
@fred_the_red1 Батали тоа, дали гледаше НФЛ и дали виде како Чејс за влакно не направи тачдаун. https://t.co/9fhDHVRhnR
0ReTweets2Favorites·Details
@raffaello125 Не се однесува на тебе, сме го праеле муабетот. Се однесува на оние што непрестајно глумат Клара и Роза две недели, а месец дена пред тоа нешто друго збореле. И секоја има своја приказна како она била понижена, а никоја не го гледа феминизмот во неговата суштина.
0ReTweets1Favorites·Details
@JasnaMishevska ТаШно.
0ReTweets1Favorites·Details
@raffaello125 Жими све ја гледам јакнава и те гледам тебе у неа.
0ReTweets1Favorites·Details
@raffaello125 Ама сериозно, го читам твитот, ка гледам јакната и го видов твојот лик на сликата.
0ReTweets1Favorites·Details
@raffaello125 Нека има уште.
0ReTweets1Favorites·Details
@raffaello125 @eftelijanamajka Од алишта никат не е доста!

*има спремни два куфери да ги носи викендов у good will
0ReTweets1Favorites·Details
@legovski Ако е од луѓе што ги знаеш и се во бизнисот е океј. Ако примаш инфо од прераскажувачи само ќе ти се искомплицира у главата.
0ReTweets1Favorites·Details
@tiktaknaradio @legovski @KTrajkovski @bojang На w8-Ben кинат со даноци секако и да не ти се задржани. А @legovski основање фирма у US би ти било паметно. Delaware ти е 1% corporate tax + federal. Ако те интересира инвестмент у компанија у САД и со тоа добивање виза да си ја работиш компнијата, let me know.
0ReTweets1Favorites·Details
@fred_the_red1 А знаеш нешто за Бугарски да не има аплицирано? :)
0ReTweets1Favorites·Details
@fred_the_red1 Може ќе реши да се пензионира у ЦСКА Софија :)
0ReTweets1Favorites·Details
@fred_the_red1 Седи ќе извадат некоја приказна дека дедо му е мангал од стара загора.
0ReTweets1Favorites·Details
@fred_the_red1 А мене дека на драфткингс реинмејкер ми падна Буроу а не влегов у лигата пошо заборавив.
0ReTweets1Favorites·Details
@fred_the_red1 У милиони се наградите. Исто ко фантази ама малку и лото. Зимаш НФТ у кое имаш 6 играчи и секоја утакмица има посебни правила. Награди у нфт и у ќеш. Преку 10м фонд.
0ReTweets1Favorites·Details
@fred_the_red1 Многу јака идеја е. https://t.co/ucNy0Y10f3
0ReTweets1Favorites·Details
@fred_the_red1 Ама картите се нфтс и се ограничени, плус можеш да ги продаваш. Ја ги иам Махоумс и Буроу од КјуБис. Сеа ќе им закачам цена по 2-3к и на двајцата, нека ги купи кој сака :)
0ReTweets1Favorites·Details
@fred_the_red1 Има 8 Махоумса пуштени на продажба за по $200. Ќе чекам да испука добр а утакмица да му крене цена :)
0ReTweets1Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Фред Д Редfred_the_red121
2Anaraffaello1259
3Брадаlegovski4
4Εφτελιαeftelijanamajka2
5вина невинаnalutilus1
6F90 🐝katiestrummer1
7Tanjasebanjatanjasebanja1
8Cosmic Glue🌠jasnamishevska1
9Тик Так на радиоtiktaknaradio1
10Bojan Gavrovskibojang1