TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Твитерџика @queen_oftweets
#reach: - -
#followers: - -
#1
Ќе ти фали некој, кој ги чекал твоите пораки до доцна во ноќта...
14ReTweets58Favorites·Details
#2
Не ми е жал што си замина, знам дека мораше, не можев да ти кажам остани, но чувај се...
11ReTweets40Favorites·Details
#3
Сите си имаме по една личност, која ја немаме, но сакаме да ја имаме знаејки дека нема да ја имаме, заспиваме и се будиме со помислата на една личност...
10ReTweets35Favorites·Details
#4
Од скапи поклони:
Почит, внимание и љубов!
6ReTweets23Favorites·Details
#5
Нема да ти каже дека и фалиш, нема да ти каже колку многу и значиш, нема да ти каже дека ти си и последната мисла навечер, не дека не сака да ти каже, туку дека не заслужуваш...
5ReTweets21Favorites·Details
#6
Сини очи ко од бајките, вака ниедни не ме гледале...
4ReTweets19Favorites·Details
#7
Далеку си знам.
-Но тука си во мисливе...
2ReTweets22Favorites·Details
#8
Во моментот кога си замина сфатив едно нешто, сфатив дека било потешко да останеш...
3ReTweets15Favorites·Details
#9
Сите сме, по малку емотивно уништени...
2ReTweets13Favorites·Details
#10
Го заборави ли?
-Да.
Кога ќе го видиш целата трепериш, зарем така се заборава?
2ReTweets7Favorites·Details
#11
Во свет полн со измами и лаги, наместо ќеш барам, љубов!
1ReTweets9Favorites·Details
#12
Уште те има во секој мој здив...
1ReTweets9Favorites·Details
#13
Има и такви спомени кои не можеш да ги заборавиш, ниту пак сакаш да ги памтиш, кои ни времето не може да ги избрише од твојата меморија...
-И не е до времето, до личноста е.
1ReTweets7Favorites·Details
#14
Од толку многу што ми фали, кога ќе го гушнам мечето, него си го замислувам...
1ReTweets6Favorites·Details
#15
Во некое друго време, ќе бидам јас пак со тебе.
0ReTweets4Favorites·Details
#16
Од прегратки...
Оние, од кои се ежиш, оние од кои срцето забрзано ти чука...
0ReTweets2Favorites·Details
#17
Женска ти, знае дека и се пушташ на бившата?
0ReTweets2Favorites·Details
#18
Иста личност, исти прегратки, но не и исти чувства, како некогаш...
0ReTweets1Favorites·Details
#19
Ај не ми соли памет, јас по благото сум.
0ReTweets1Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии