TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Кур Ткобејн @redradish5
#reach: 30415   ( 842nd )
#followers: 1318   ( 3244th )
Кафанџииве заради корона немале муштерии и државата требало да им плати за да се спаселе вработените.
Сега пак имаат муштерии, ама немале келнери, па пак државата била крива и требало да им плати.
Зошто, кој кур, им плаќавме ако немало келнери за спасување?
Ми се згадија, значи
12ReTweets73Favorites·Details
Дудловски ја блокирал раскрсницата во Росоман. Уште не му текнува каде го имаат пратено и зошто е сам, ама музичко има завршено, а не географија
8ReTweets48Favorites·Details
По успехот на Дрита Ислами, и атлетичарите Ивановски и Поп Арсова соборија два државни рекорди https://t.co/a4z9C0eTtC via @meta_agency
5ReTweets16Favorites·Details
Џабе се они Зелени кога им е ретрограден Мерко
3ReTweets21Favorites·Details
Како човек да му каже на Лигња а да не го повреди, дека тој ни за членство во Лајонес не може да излобира
0ReTweets15Favorites·Details
Да не кажа Тони која ќе му биде последна утакмица што ќе ја коментира. Достојно да го испратиме ми е
0ReTweets14Favorites·Details
Овој Тони глуп е или да?
0ReTweets12Favorites·Details
Сѐ додека ЕУ со глупиот принцип на консензус дозволува Бугарија, Унгарија, Словенија и слични да ја одработуваат руската агенда, нема да има стабилна Европа. Денес Македонија е жртва, утре ќе биде друг. На Русите им е сѐ едно, само ЕУ да слабее.
Ама ако е глупа, тоа е...
0ReTweets11Favorites·Details
А бе Тони, да ти текнеше да кажеш:
Дождов во Македонија беше од македонски солзи за Пандев
Сѐ ли друг да ти кажува?
0ReTweets10Favorites·Details
Кога ви викам треба реформа во судството
0ReTweets4Favorites·Details
Убеден сум дека ова што Лигња отиде да лобира за преговори ја еба работата. Кога го виделе каква лигавештија е и најупорните од наша си рекле, а да размислиме уште малце
0ReTweets8Favorites·Details
@MilaShila9 @jordantscho Не, тоа е „ви благодарам многу, никогаш нема да го заборавиме“
0ReTweets3Favorites·Details
Дали секоја лигња е лигава?
0ReTweets6Favorites·Details
Она кога Дунафка ќе ја жртвуваш заради кариера
0ReTweets3Favorites·Details
@Schiffer_PG14 Под услов да е во рерна
0ReTweets2Favorites·Details
@jordantscho बहुत-बहुत धन्यवाद, हम इसे नहीं भूलेंगे, इसलिए इस बातचीत के लिए आपका सम्मान करने के लिए मेहमानों के रूप में मैसेडोनिया आएं
0ReTweets2Favorites·Details
@MilaShila9 @jordantscho खैर, मैं मजाक नहीं कर रहा हूँ 😄😄
0ReTweets2Favorites·Details
@partizangunner крипи
0ReTweets2Favorites·Details
@ComplicatedSofi Немој на најјако, нека се помачат да чујат
0ReTweets2Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Јане Стефановstefanovjane4
2Yokojordantscho4
3Natashaboychenn3
4МилаШилаmilashila93
5Beamish Gamermkd_otaku3
6Нандоniceasshole13
7Горан Бабиќ 🔱🔱🔱goranbabik3
8‏אֱלִישֶׁבַעdrndrnjarinja_2
9100Lebaljumbaljum2
10Жане од кадровоcccruella2