TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

зен нудист @ref
#reach: 106929   ( 147th )
#followers: 13042   ( 72nd )
#1
Деца почнувам со онлајн јога часови, па бујрум. Ќе држам вторник, четврток и сабота од 09:00 наутро и секој може да се приклучи преку Zoom. Студиото нуди повеќе часови и можете да си најдете свој термин https://t.co/Q8SGHumuaS
66ReTweets140Favorites·Details
#2
Ги уапсиле. Сега може сите да бидете доблесни и да го избришете видеото или да продолжите да учествувате во овој насилен циклус каде продолжува да се гази достоинството на една жена.
41ReTweets194Favorites·Details
#3
Да плаќам цел живот здравствено и никогаш да не ми треба, да се најде на луѓе со помалку среќа 🙏
41ReTweets152Favorites·Details
#4
Сите имаме некој со кој упорно сакаме да имаме комуникација и никако да сфатиме дека тоа што постојано нѐ откачуваат значи дека не им значиме 🙏
35ReTweets119Favorites·Details
#5
„Во период на криза или природна непогодба, семејното насилство е во пораст.“
Националната бесплатна мобилна СОС линија за жртви на семејно насилство 070/075/077 141 700
На крајот на текстот има контакт броеви од целата држава каде може да се побара помош.
https://t.co/PKrNyXLv1f
45ReTweets33Favorites·Details
#6
Без ситење, без надменост. Само со сочувство. Најлошото тек доаѓа.
21ReTweets93Favorites·Details
#7
Да ми ја скратат на пола платата, а да не треба да одам на работа? Е сосема доволно. Буквално тоа ми е бензинот и трошоците затоа што одам до таму секој ден. Ако не одам доволно ми е пола.
12ReTweets72Favorites·Details
#8
Причината зошто со години останувам на работа што ниту ме плаќа доволно ниту ме исполнува е затоа што менталново здравје ми бара задача. Многу тешко сама се грижам за изглед, да се вклучам, да се ангажирам за што било. Работа буквално ме има спасено од сите дупки на умот.
7ReTweets83Favorites·Details
#9
Правда е човечки концепт. Природата и боговите имаат поинаков смисол за хумор
15ReTweets58Favorites·Details
#10
Последните два твита ми се за сопругот и тоалетна хартија. https://t.co/1J35qqwNVN
5ReTweets81Favorites·Details
#11
Наивно е да се спремаме дека ќе станат работите полабави. Засади си зеленчукова градина на тераса.
10ReTweets55Favorites·Details
#12
Солзи чистат. Викање во планината исто чисти.
10ReTweets53Favorites·Details
#13
Прв ден карантин: не ми е јасно како им е на луѓе досадно, колку работи имам за завршување не знам како ќе успеам во две недели сѐ да направам, а сакам и на работа да сум корисна некако од далеку, планирам од архива да копам
7ReTweets61Favorites·Details
#14
Не секој има среќа, не е за секој ова шанса да биде со себе. За некои нема полошо место. Од себе. Од домот. Од ситуацијата. За многумина, иднината може да стане многу заебан времепростор. Останувам благодарна за моето место и среќа во светот. Праќам сочувство за небезбедните.
9ReTweets50Favorites·Details
#15
Визер ми рефундирале 55 денари за откажан лет, збогум сиромаштијо 🙏💩
0ReTweets73Favorites·Details
#16
Помалку „јас“ и повеќе „ние“
10ReTweets35Favorites·Details
#17
Во време на интернет преплавен со совети: *доволно* е да се придржуваме до препораките. Не мора да сме „во тек“. Не мора да знаеме колку нови случаи има и од каде се. Ако ги следиме препораките нема да имаме контакт. Тоа е најмногу што можеме да направиме и само тоа е корисно.
9ReTweets38Favorites·Details
#18
Утре ќе држам бесплатен Кундалини јога час во 9 наутро на zoom, ако сака некој да се приклучи нека ми пише.

Ќе работиме на самољубов, како да се сакаме себеси повеќе, и кршење внатрешни блокади ♥
8ReTweets41Favorites·Details
#19
Имено, затоа што не разбирате што е жртва. Се ставате себеси, со своите знаења, чувства и вредности, во замисла како би реагирале. Затоа беше важно да не се шири видеото. Да не се шири слика на жртвата. Затоа што гнасното ќе излезе од луѓе.
6ReTweets46Favorites·Details
#20
Го натерав сопругот после години конечно да се стави на инстаграм ♥ Денес коментарот: еј па супер е тука ич нема политика
3ReTweets52Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Хаклбери Курва 💫katiestrummer26
2Јане Стефановstefanovjane21
3Goran Peoskiazder16
4elverdaderopesimistatherealpsmst15
5Бебешка Седи Домаlecaffeine15
6Жане од кадровоcccruella15
7Маричеcoocoo_nuts14
8Tesla Coilnatemago12
9it's a good lifekillerpotatoes_11
10Котангенс_resistor10