TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Руи @riste_g
#reach: 22293   ( 921st )
#followers: 1309   ( 3485th )
5ReTweets65Favorites·Details
Проаѓа кола, не ги гледа од одблесокот на светла и дожд, ги гази, и после шоферот ќе настрада, ги згазил на пешачки. https://t.co/xb0VRkH7oW
5ReTweets29Favorites·Details
@galevski Наместо Борис ќе треба да најдете друго дете изгледа, типот не ќе да е валиден говорник.
1ReTweets13Favorites·Details
@veshtica_ У Доминос денес имаш плаќаш една ти даваат две. Роденден им е.
1ReTweets4Favorites·Details
„Различно” конечно ја отвараат пицеријата.
1ReTweets8Favorites·Details
@Petrusevski13 Ништо не им е свето?
0ReTweets3Favorites·Details
@FKSloboden Елмас, Баџо, Пандев, македонскиот Видал.
0ReTweets3Favorites·Details
@Dmee82 @Petrusevski13 И тоа е точно. И мрзата, проблемот да паркираат подалеку па да пропешачат малку.
0ReTweets2Favorites·Details
Зашто сеа би кажал некој: ќе ја убијам оваа мечка со голи раце? https://t.co/lTFcPlDFW2
0ReTweets2Favorites·Details
@Dremka @ArslaJeMeniBog Како и да е, изгледа топ. Не биди скромна :)).
0ReTweets2Favorites·Details
@mila_la @A_Golejska Еј да, и тоа ми е у план попосле.
Може да го заменам симитот со овес, да не ми дојде многу и пица после.
0ReTweets2Favorites·Details
@HerrPIPO @go_193_to @GoceOdPrilep Насловот е за кликови. Точно е дека бараат да се повлече, но затоа што пишува дека исполнува Халал стандарди, а ако исполнува такви стандарди не смее да има свинско.
0ReTweets2Favorites·Details
@gorteo7 Прејак.
0ReTweets2Favorites·Details
@ComplicatedSofi Да се врати @hasawatermark и ќе идеме на чорба.
0ReTweets1Favorites·Details
@feisty_one1 Кул е објектот, го имаат на стори ставено. А и у близина ваљда ти е, карши Настел блокот.
0ReTweets1Favorites·Details
@ingeingedani Еве им го инстаграм профилот, имаат локација таму стаено, а и на стори имаат објаснето. https://t.co/j2ZNE0mMcu
0ReTweets1Favorites·Details
@kirjana_ Крајно време. Помислив дека се откажале.
0ReTweets1Favorites·Details
@metokara09 @pivo_ok_pozz За парите се топ. Јас ги купувам понекад коа неам идеја што да јадам.
0ReTweets1Favorites·Details
@Dremka Перфектно изгледа, браво!
0ReTweets1Favorites·Details
@Petrusevski13 Крај на септември не се спие со отворен прозор.
0ReTweets1Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Donatello™petrusevski133
2Дремкаdremka2
3Ana Golejshkaa_golejska2
4Ivan Anastasovski, Ph.Divananastasovs12
5Punchable Пичлеме and 23 otherspenggemaar2
6П И П Оherrpipo2
7Ronigo_193_to2
8GoceOdPrilepgoceodprilep2
9Teodosgorteo72
10Протестантски Оџаgalevski2