TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

𝕕𝕣𝕦ž𝕖𝕧𝕤𝕜𝕚 @rmcfmk
#reach: 109237   ( 20th )
#followers: 7862   ( 290rd )
Људи изгубија родители и не можеа достојно да ги испрата, а на нив им била одземено правото да седна у кафиќ.
На вас очигледно нема да ви дојде памет дур не ви се деси најлошо, па после ваљда малку подруго ќе гледате на целава ситуација.
59ReTweets312Favorites·Details
15 денара една кеса? Значи у шпајз имам околу 3.000€.
51ReTweets354Favorites·Details
Знаете што е најлошо? Ќе се забрае све за еден месец. Ќе се забрае исто ка што се забрае несреќата со Дурмо Турс, кои и денеска си шибаа по македонскиве путишта ка ништо да не се десило.
Таков народ смо, мамлаз до мамлаз. Затоа и вакви политичари не вода 30 године.
33ReTweets263Favorites·Details
Може за 8-ми Септември нема ниедно македонско знаме у Тетово, ама затоа за 28-ми Ноември албанското е пружено над цел Културен Дом.
34ReTweets151Favorites·Details
За 14-те жртве од пред два дена не плачеа колку што плача денеска за Филипче.
Е тоа е болест.
28ReTweets200Favorites·Details
20 годишна девојка изгорела дур пробуела да ја спаси мајка ѝ.

Значи членоој на фамилија седа и ги чуваа своите најблиски кои са заболени од корона. Треба некој да каже како пуштаа људи од страна да влагаа кј што има заболени од корона и зошто нема персонал да ги чува болните?
28ReTweets144Favorites·Details
Државава треба да даде оставка.
22ReTweets150Favorites·Details
Возрасни људи со приступ до интернет се смеа и колна на објавете за пожарот у Тетово.
Истите кои кур ќе ти потеча со "новиве генераци ка од мочка праени", истите се смеа на вакви дешавке. И деца "воспитуеле" за жал.
Болесници едни!
17ReTweets173Favorites·Details
Slikano od detska https://t.co/KWRDiMpXrd
13ReTweets196Favorites·Details
GI IMA NEKOJ PRAŠANJATA OD POPISOT?!
18ReTweets132Favorites·Details
Некој пробал намерно да ја оштети цевката за довод на кидлород у тетовската болница.
Па фати го сега и исечи му ги двете руке до лакт. Толку.
15ReTweets134Favorites·Details
Недај Боже да пројдете низ тоа што пројдов ја низ тиа 10 дена, а и многу други у државава.
Тогај ќе видим дали ќе го верглате истиот муабет ка сега и дали ќе браните по свекоја цена.
А сеа лепите ми етикете и дека сум вмроец и све, слободно.
13ReTweets149Favorites·Details
Slavica pristignuva na svadba - kolorizovano https://t.co/0c2Ozmkxa0
10ReTweets129Favorites·Details
Ka kje gi načekaš pijani pred wc u disko https://t.co/yYgoqEGt1d
12ReTweets99Favorites·Details
Да беше Драган Вучиќ жив, ќе им даваше по едно кило брашно со свекоја вакцина. До сеа 90% ќе беа вакцинирани.
11ReTweets100Favorites·Details
Тетово го заеба и Вухан. Толку често пишти брза помош од све стране, језиво!
10ReTweets103Favorites·Details
Александар Маленко да беше од Велес ќе имаше сопствена шума. https://t.co/LrjLVYvRnx
12ReTweets89Favorites·Details
Да, вистина е. Теута го ветуе ова после 8 (ОСУМ) године ка градоначалник 😂 https://t.co/hJDOcrTMTI
6ReTweets107Favorites·Details
Како и да свртиш, инстаграм е најокеј мрежа од све други социјални мреже.
Барем таму нема политика. Подобро селфиња отколку искомплексирани људи кои влегле у партија и продаваа памет по интернет.
6ReTweets102Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1prostmoderenmagnetolicious3
2Erika Errorchocoladnaaa3
3Kristinakristinna_vel3
4𝔸𝕟𝕕𝕣𝕖𝕛 𝟝𝕘anevski_2
5КилБилkakopadane12
6Комшикаkomshinica22
7КиМиЗоkikuvche2
8Пуфии✨puffyy_12
9Црвенкапаcrvenkapamk2
10Пецкоatanasoski711