TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Никсон @rnixn
#reach: 70422   ( 203rd )
#followers: 17383   ( 29th )
Прв пат во живот да уживам на политичка дебата. Емисијава имаше човечки лик, се видоа табиетите на сите кандидати.
Шилегов ги изгуби изборите само со оваа емисија. Страшно беше да се гледа како ги плаќа гревовите од досегашното владеење.
Торте одличен.
18ReTweets95Favorites·Details
Ја се сеќавам дека последниот пат кога пораката беше примена, Дац правеше спектакли наоколу со некоја метла.
Се сеќава некој?
9ReTweets79Favorites·Details
Од другите вести од екологијата, првични податоци се дека општина Прилеп има против поставување на фотоволтаични панели на кров.
На сопствен кров. За сопствени пари.
Преферира котларница на нафта, која треба целосно да биде заменета со струја од сонце.
Оди па разбери.
12ReTweets55Favorites·Details
Well, this escalated quickly.
Недела е неработен ден за сите, а петок попладне само за администрација.
Во петок попладне ние немаме најмили, само администрација има.
Пак да ги гласате. Шупци. https://t.co/dgGSRvDI60
9ReTweets62Favorites·Details
За да знаете на кое дереџе сме со енергетиката, еве да се информирате.

Јагленот што ќе го купи Македонија од Косово ќе чини повеќе од 50 милиони евра, а произведената струја ќе треба да ја продаде евтино https://t.co/d6n8ILikZN via @faktormk
15ReTweets38Favorites·Details
Катаклизма
комунизма
12ReTweets34Favorites·Details
Овој твит би го искористил да ги известам кандидатите за скопски градоначалници дека во оваа зграда во центар на Скопје сѐ уште работат луѓе.
Како оваа градба поминува било каква инспекција, од комунална до заштита при работа, мене ми е нејасно. https://t.co/egx9eRmA3z
6ReTweets39Favorites·Details
Бизнис на силеџиски начин.
Што ќе ти се случи кога на простак ќе му ги одземеш привилегиите што тој мисли дека му припаѓаат.
Со право на раѓање, ваљда. https://t.co/SctKAs37hu
6ReTweets28Favorites·Details
Коа се запали Глобал, што беше причината?
6ReTweets27Favorites·Details
@beba19581 Кратко: затоа што за него нема економска оправданост.
Долго: затоа што на власт се луѓе кои под "економска оправданост" гледаат профит (во пари) на краток рок, наместо траен бенефит за заедницата.
Немање на визија, стратегија и план, пошто тоа не може да се впаричи.
8ReTweets21Favorites·Details
ОКОЛУ 300 СКРИЕНИ ДРЖАВНИ ОРГАНИ СО ДИРЕКТОРИ, КОЛИ И ОДБОРИ ЦИЦААТ ПАРИ ОД БУЏЕТОТ, А НИКОЈ НЕ ЗНАЕ ШТО РАБОТАТ - Сакам Да Кажам https://t.co/wBnhO9xFHx
6ReTweets15Favorites·Details
Додека кај нас се пријавуваат книжари https://t.co/TGKIovSQgc
5ReTweets10Favorites·Details
Оп, пак некој нешто купул-продал, и тоа меѓу два изборни круга?
Кога врне, истура...

https://t.co/YE0LDRcZzO
4ReTweets12Favorites·Details
Па тоа бе!!!
(РТ на невидено) https://t.co/8m834tcA9g
3ReTweets6Favorites·Details
Во Судан има државен удар.
1ReTweets2Favorites·Details
@beba19581 Не бе, седите мирни.
Ќе биде сѐ во ред.
0ReTweets3Favorites·Details
@Shushmula @mindplumber епа, влас не се дава/зема така лесно у шупачки држави. мислиш ако си победил на избори си завршил работа?
еве сега сме ние усред избори, помисли пак.
0ReTweets3Favorites·Details
Ај да го распараме твитов по шавови:
Измислени портали? Оф.нет не е лош или добар, туку просто - не постои?
Приказни? Прилогот не е од некое словенечко, туку од Потемкиново село, направен во фотошоп само за некој да дојде на власт?
Не сте вие за на избори, за во лудница сте. https://t.co/ztr6EWpbSm
0ReTweets2Favorites·Details
@pekolnomomce Уклучувам, и сега за следниот круг уклучувам и турбо мод.
Како во цртан филм сте, одите по воздух додека не пипнеш со рака дека нема ништо испод тебе.
Е: тогаш паѓаш.
Нема спас за вас.
0ReTweets2Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Dime (5,30162 ден.)dimes10cent4
2FullPersonadarkhour_seeker4
3НиколаСтрезnikolastrez4
4Julijana Dimitrovskabeba195813
5Баумеистерunterstrich123
6Defopekolnomomce3
7бојанb0stan2
8Balkaneezershushmula2
9𝐦𝐢𝐧𝐝𝐩𝐥𝐮𝐦𝐛𝐞𝐫mindplumber2
10Faktor.mkfaktormk1