TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

РОМА @roma92377181
#reach: 28507   ( 249th )
#followers: 992   ( 4695th )
Гана!!! Пак споредувајте ја Македонија со држави во Африка!!! Нашите ни за 100 години нема да го изградат ова https://t.co/utp1njmkUa
15ReTweets112Favorites·Details
На Твитер никогаш нема да престане да ме изненадува колку некои луѓе носат гнев и омраза во себе!!!
Не разбирам од каде таа потреба да се навредува, колне, посакува лошо....
Сите сме само луѓе
13ReTweets93Favorites·Details
Една од причините зошто Хрватска е таму каде што е!!! Тие го уапсија Санадер, кај нас Љубчо му прости на Бранко, Бранко на Љубчо, Грујо на Бранко, Заев на Грујо....
Опљачкана, уништена држава на Курто и Мурто!!! https://t.co/MMVP1RXNBY
12ReTweets81Favorites·Details
Најубав празник ми е Божиќ. Секогаш за Божиќ дома си доаѓам. Купување работи за пакетчиња за коледари Украсување. Собирање во маало со музика, смеа, да си ги запознаеш комшиите. Се отуѓивме.Насмеани дечиња со песна те будат. Сите заедно на лепче со паричка
За многу години нека е
8ReTweets81Favorites·Details
Кој знае каков ментален притисок има и колку треба да си умствено здрав за се ова да го достигнеш!!!! Лесно е да се критикува легнат во кревет.
Честитки Ноле!!! Нека се множат успеси https://t.co/WH1kvi31g7
8ReTweets78Favorites·Details
СЛАВА МУ
Пискотници се слушаат од Галичник до Река
што тешка несреќа ги збра
и мажите, и жените, та гласи тажна ека и навева сал коб и зла
Дал’ град полињата житородни ги беше фатил
Ил’ рој од скакулци се вдал
Дал’ султанот арачлии час предвреме им пратил.... https://t.co/Jev71hBwuL
9ReTweets64Favorites·Details
Читам Павле Трајанов предлага формирање на македонски ФБИ за борба со криминалот и корупцијата!!!
Пред 25 години во 1998ма стана министер па пратеник со истите муабети. 25 е дел од сите влади и со прст не мрднал, ни збор не кажал за корумпирани политичари. Ни збор!!!
7ReTweets68Favorites·Details
Дали некој од Македонија ги осуди нападите врз србите во Косово за Бадник? Дали го гледаа видеото со 11годишното дете во болница?
Некој? @SPendarovski @DKovachevski @VladaMK @MFA_MKD @MickoskiHM ?
Или не смеат поради ДУИ?
8ReTweets61Favorites·Details
Полни усти со осуда за холокаустот од сите политичари и партии денес.
Ама никој ама никој од нив да каже кој ги депортирал евреите од Македонија во Треблинка. Ни премиер, ни претседател, ни лидер на опозиција....
Тоа се историски факти.... Нема да се заборават
8ReTweets46Favorites·Details
Кога се разочарувате од луѓе секогаш се разочарувате од оние на кои сте им верувале, од оние од кои сте очекувале повеќе.
И секогаш тие ги критикувате. Независно дали се деца, пријатели, партнери, политичари...
Не може да ве разочара некој во кој не сте имале доверба
9ReTweets39Favorites·Details
Само луѓе многу несреќни поради својот живот, се занимаваат со туѓи животи
5ReTweets51Favorites·Details
Пендиков аплицирал за бугарско државјанство во декември, кога против него има две кривични пријави за дилање кокаин!!! Оливер го пушта да си замине, Бујар оди во Бугарија да го брани, Стево, Мицко и Ковачевски си молчат.
Зошто?
Затоа што е газда Али така им кажал
6ReTweets34Favorites·Details
Тетово втор град во свет со најзагаден воздух во 2023!!! https://t.co/fHkevHbnXQ https://t.co/d3EGvMHDpW
9ReTweets19Favorites·Details
Тоа се тие европски вредности и владеење на право 🤡🤡🤡
https://t.co/2kAeLsxeJ5
6ReTweets27Favorites·Details
Додека вие меѓусебно се навредувате со северџани и вемерџани, шефовите ваши се товарат со пари.
Не ми се верува колку малку треба да ви се отргне вниманието од тоа што корупцијата и сиромаштујата се до плафон, и што не функционира ни една државна институција веќе 30 години.
5ReTweets31Favorites·Details
Гоце денес ќе се превртува во гроб.
Не ги заслужил овие циркузи, ни од бугари, а посебно од нас
3ReTweets38Favorites·Details
Немој да го пцуете само Стевчо. Одлуката била донесена кога градоначалник беше Богац, со помош на гласови од дпмне. https://t.co/fGcJ86i78l
6ReTweets16Favorites·Details
Луѓето до сега си заминуваа од Македонија поради пари, екпномска и социјална сигурност или затоа што им пукнал филм од Курто и Мурто, сега ќе заминуваат и затоа што нема лекови за нивните деца. Нема пари за лекови, има за коли, патни трошоци и крадење https://t.co/xftuh2DY6d
5ReTweets17Favorites·Details
После изјавата на Каракамишева дека луѓето се иселуваат поради невозвратена љубов оваа е најдобра 🤡🤡🤡 https://t.co/QG91MrvSFl
1ReTweets27Favorites·Details
Многу се изнервирав. И за лекови и за живот ќе треба членска книшка од сдсм или дуи!!!! Браво @SDSMakedonija
Ако си член на дуи може неказнето во дива ординација да вадиш органи на луѓе!!!
Има ли крај на вашите попуштања?
https://t.co/QdZaQEJA3k
2ReTweets6Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Scarlett O'Harascarlett_o_515
2Чак на Оризchaknaoriz12
3Citizen of the Marbleantidotethought10
4Јепирjepirovski8
5Александар Бајковbajkoal7
6Нешоnesosk7
7Marijamara009140956
8[email protected]@[email protected]@marijadzs5
9Влада на Република Северна Македонијаvladamk4
10Teodosgorteo74