TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Moon Pearl @roze_______
#reach: 107146   ( 22nd )
#followers: 3978   ( 917th )
Зошто програмава не е во дигитална форма министеке ? https://t.co/qsUpCkKnPp
75ReTweets343Favorites·Details
300 000 евра за Жаре и Еден на еден
А за компјутери и таблети за дечињата ќе одиме со Донирај компјутер и @shlapatalo
ЗА лечење СМС пораки и донации
Море мрш на сите ! https://t.co/RCh8Orumae
53ReTweets250Favorites·Details
Да не заборавиме денес е еден од најтажните денови во поновата историја на Македонија
Денот кога 80 предавници предводени од 8 јавачи на апокалипсата ја предадоа Македонија
Овие мора сите 80 да бидат процесуирани во слободна Македонија
Смрт на Ѕеверна, слобода на Македонија🇲🇰 https://t.co/cnncXfwQoE
48ReTweets157Favorites·Details
зоЌЕ е нешто најлошо што и се случило на Македонија
Ако го слушнавте неговото обраќање пред некоја минута мора да ви биде јасно на што се спремни за втор круг
Жално е што се уште го гласате овој човек
Засрамете се вие кои го гласате
34ReTweets193Favorites·Details
Позитива на денот
Препелкајте се предавници колку сакате
Ова го мисли обичниот народ
*платеници и предавници- северЏгани одбиј https://t.co/bzl3z9nK7W
31ReTweets222Favorites·Details
На денешен ден 24.10.1945 во Осло е стрелан Видкун Квислинг, норвешки политичар и соработник со нацистите за време на Втората светска војна
На нашите квинслинзи кога ќе им судиме ? https://t.co/BjwjyNfBC6
32ReTweets143Favorites·Details
Ѕеверна е земја во која:
-Министерот за здравство не чувствува одговорност по 14 изгорени пациенти
-Полицајците дилаат дрога
-Министерката за образование бара апсење на тие кои копираат учебници
- Специјал. обвинителка рекетира,а министерот за правда нема правосуден испит (1/2)
32ReTweets111Favorites·Details
Тие што брусеа шахти,
Тие што насилно менуваат име,
Тие што манипулираа со смртта на Тамара,Мартин,децата од Смиловско,
Тие што менуваат учебници и забрануваат книги,
Тие што не донесоа на прво место во Европа по смртност
Тие што 5год. ништо не сработија
е тие зборуваат за Зло
30ReTweets120Favorites·Details
До каде се стаса со истрагата за педофилијата во првиот извиднички одред ?
До каде е со модуларната болница ?
До каде е со тренираното магаре и Лидија Димова ?
До каде се со софтверите на Рашкоски ?
До каде се со парите на Ден Дончев ? https://t.co/13btmPqSBL
30ReTweets88Favorites·Details
Да се потсетиме на некои од проектите
Лево ВМРО, десно СДС https://t.co/vbRpeaweWs
27ReTweets105Favorites·Details
44 дена поминаа од изгорената модуларна болница
Никој не одговараше, ниту го видовме извештајот од германските експерти
Покој на душите на починатите
Срам за оваа влада
Срам за министерот Филипче кој тера кампања https://t.co/oI0Vso5Kiw
27ReTweets92Favorites·Details
Штом не фалат Шиптари, мора да е пописот ОК https://t.co/BlpH3LN0SW
24ReTweets111Favorites·Details
Да бевме држава денес ќе гласаа и Ден Дончев и Рашко и Филипче и Стојанче Ангелов и Мила Царовска и Зоран Заев и Али Ахмети и Џафери и Никола Димитров и Денко Малески и Фрчковски и Шилегов и Груби ...
Дополни ја низата
Некои може ќе ги имаа издржано казните, ама повеќетп не
23ReTweets121Favorites·Details
Нит дојде некој да не попише,нит се појави на врата, нит не попиша
Цела фамилија,3 куќи/стан различни локации низ градот (нит кај родители,нит кај мене,нит кај брат)
Дури и немавме можност да им речиме не сакаме ВАКОВ попис и тоа задоволство ни беше ускратено
#НаместенПопис https://t.co/KJq7OvdfJP
25ReTweets80Favorites·Details
Мира - балерина има нешто да ви каже
Еве како да ја преживеете зимата, откако ќе гласате ЗА Заев да остане на власт или можеби не ? https://t.co/TMHWypPGtM
24ReTweets87Favorites·Details
Една од попаметните работи во последно време
Под итно да се престане со преговори со Бугарија https://t.co/ukVvAZZeQn
20ReTweets113Favorites·Details
Затоа гласајте мудро и паметно https://t.co/yqFtP7pFZP
19ReTweets124Favorites·Details
Најубавиот недоизграден мост кој завршува директ во куќите https://t.co/tble3j1Jr8
23ReTweets100Favorites·Details
Размислува ли ВМРО да не го признае фингираниов и наместен попис ?
21ReTweets88Favorites·Details
Не им сметаше промена на име, ни насилна промена на Устав
Не им сметаше газење на волјата на народ изразена на референдум
Не им сметаше рекет, уцени и закани
Не им сметаше најголема смртност од Ковид
Не им сметаше изгорена модуларна болница и 14 луѓе
Ама им смета ВМРО на власт
20ReTweets94Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1револтlegitmacedonia2
2Мартианmartianfrommkd2
3Антебелумtezemirushe2
4Ајс Тиicebucks71
5Шлапаталоshlapatalo1
6Фортификацијаfortiifikacija1
7Јордан Пиперкатаkozica_cer1
8Николинаnikolinagro1
9Мaргаmkprolet1
10СКИТНИКОТskitnikot71