TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ангела @rumshtangla
#reach: 92284   ( 107th )
#followers: 20861   ( 18th )
можам да приметам дека полека почнува да се формира ултраговно категорија на луѓе што имале среќа да прележат ковид со лесна клиничка слика и сега се влезени у ‘шта је бре мишеви’ филм
54ReTweets369Favorites·Details
како би изгледал час по сексуално образование со мене

ако те убедува да имате секс без кондом тоа не е затоа што си му ти специјална особа туку е неодговорно говно што ги убедувал сите пред и после тебе и тоа ќе го научиш заедно со лекцијата ХПВ
45ReTweets247Favorites·Details
пошо во последно време на твитер се накотија многу профили со ‘традиционални вредности’ на сликава и посакувам да прелета преку многу тајмлајни и барем на 2-3ца да им паднат телефоните од раце од што ќе се вознемират од голо тело на трудница https://t.co/pOftRSF6dk
35ReTweets159Favorites·Details
the hard truth: затоа што праќаат слики само од кур пошо целата сексуалност им е во еден орган а реално е многу грд орган што никој нејќе да го гледа само го толерираме https://t.co/XMnNLGPDBr
32ReTweets145Favorites·Details
пази сега сексуално образование е табу а фактот дека машките деца дркаат заедно од многу рана возраст за да видат на кој му ‘џитка најдалеку’ е соодветен начин да научат што е тоа ејакулација
25ReTweets173Favorites·Details
искрено мислев дека нема поголеми мрсулки од докторки што им вриштат на пациентите ако им се обратат со ‘сестро’ ама денес дознав дека има и такви што се закануваат дека нема да прегледуваат ако не им персираат...
17ReTweets195Favorites·Details
имам запознаено сопруг на трудница што ја терал цела бременост да носи фластер на папокот затоа што многу грозно му изгледал трудниот папок на жена му
сто посто е истиов лик https://t.co/AWHR5iMWDA
13ReTweets123Favorites·Details
имам нова тактика против копитата што после една година живот во респираторна пандемија се лепат до мене на каса
кога ќе ги приметам драматично се тргам на страна како да се шугави
знам дека не може да ги воспитам ама барем гледам дека им е незгодно
5ReTweets119Favorites·Details
дали и вие го слушате возот на новиот бран ковид како доаѓа додека ги гледате новите бројки чууу чууу чууу
11ReTweets98Favorites·Details
повеќето жени имаат две фази во репродуктивните активности и најчесто преминуваат од една во друга преку ноќ:

- само да не останам трудна
- само да не не можам да останам трудна
7ReTweets109Favorites·Details
сестра ми ми кажува дека е време да го кастрира мачорот пошо почнал да полудува дома у сезонава за парење и за да го смири го тера 5-6 пати да го истрча цел стан додека брка ласер и така се уморувал и се смирувал

јас: we should try this on men
7ReTweets106Favorites·Details
во врање за лидл не би идела ама во ниш за гаќи и чорапи од h&m и еден бигмек...
10ReTweets95Favorites·Details
проклетијата на јужњачкиот оптимизам и живеењето убеден дека ‘се ќе се среди’ само од себе без да се мрдне со прст и немањето никаква одговорност за светот околу себе
9ReTweets83Favorites·Details
втор час

ако некој некого мора да убедува за незаштитен секс во релацијата тогаш ни двајцата не сте ја научиле лекцијата ‘доверба’ а веќе ви кажав у прво полугодие дека тоа е основно и доаѓа пред ‘страст’
5ReTweets90Favorites·Details
другарка и дечко и одамна си користат телеграм за комуникација и ми вика деновиве фрчат joined telegram нотификации за машки контакти што сега инсталираат ради јавна соба особено рандом мајстори што ги има дечко и у именик

and that freaks me out!
10ReTweets69Favorites·Details
трет час

ако некој од двајцата го користи незаштитениот секс како преќутен leverage у фазон ‘ти дадов без сега ќе те терам да правиш ова или она’ под итно да иде да разговара со родителите што го научиле дека љубовта е условна и да не помишља на секс пред да совлада дека не е
5ReTweets79Favorites·Details
па брате ја да изгледам вака недела дена пред породување буквално би снимила едукативно видео од породувањето и да се пушта на часовите за психофизичка припрема на трудници
7ReTweets71Favorites·Details
уствари највише ме плашат луѓето што ‘сексуално образование’ го замислуваат како часови по секс а не доминантно едукација за репродуктивно здравје https://t.co/O5mfsb11Kf
5ReTweets77Favorites·Details
инстант совет како да го смириш рефлексот на кашлање:

- затвори уста
- горната страна на јазикот залепи ја колку што можеш поубаво за мекото непце (стрелка)
- диши на нос https://t.co/5Qi41pHonV
10ReTweets59Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Ентропијаsanjalazanja3
2Dr.SandPuppypumpkinowsky1
3Котангенс_resistor1
4Ana Golejshkaa_golejska1
5Јан А.architweetka1
6Oort Cloud 🌠jasnamishevska1
7Kurzpenisevilgrouse1
8Кили🏹acetalukas1
9ДиДиvorrennn1
10Часмеbvelinovski1