TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ник Слотер @safarafov
#reach: 111281   ( 35th )
#followers: 10179   ( 157th )
Средношколци од Македонија развиваат бионичка рака, која ќе е 30 пати поевтина од опциите на пазарот.

Веста помина незабележано пошто за твитер булументата битни се инстаграм кокошки, Екатерина Захариева, што рекла Тања и дркаџии на Телеграм.

https://t.co/aXOH9BhDJT
121ReTweets388Favorites·Details
"Ќе ти помине ко на Саше"
78ReTweets424Favorites·Details
А пред Ј.О нема еден џандар ни да го застане, ни да го праша кај си шо праиш. Човек со домашна и меѓународна потерница се шета низ градов како Цар. Крај.
34ReTweets204Favorites·Details
Палчо им кажува у Саботата вечер, дека Саше побегуља. https://t.co/GQOktdTZxD
33ReTweets145Favorites·Details
Гордана Јанкуловска испадна со најголеми муда од цело ДПМНЕ, па и од сегашното Премиерче.
27ReTweets153Favorites·Details
Друже кој ве спречува кажете, ја ќе го тепам. https://t.co/PiOSSa89gW
10ReTweets112Favorites·Details
Вчерашниот протест се одликуваше со неколку нејаснотии:
1. Никогаш не сум видел подршка, ни протестирање за слобода на веќе еднаш осудени убијци. Втор пат ги судат и пак се дефинитивно криви за еден ѕверски терористички настан, “невините” ја спраштија за Косово, брука и за држава
11ReTweets43Favorites·Details
Утре НАТО да реши да ја нападне Србија, Вазалскава Северна Македонија прва ќе гласа ЗА.
8ReTweets46Favorites·Details
Од друга страна, Инстаграм голотијата нема право на плачење. Јавно достапно тртење газови не кажува ништо друго од тоа дека сте јавно достапни. Вие се промовирате како услуга со вашето тело, некои се промовираат со други услуги и производи.
11ReTweets16Favorites·Details
Деца од Македонија, у сред Скопје прават бионичка 3D принтана рака(што на некој живот му значи) за 250 евра.

ЏИЗС

Generation Unlimited - Bionic (Venus Arm) https://t.co/e9gffq3zGY via @YouTube
9ReTweets13Favorites·Details
Ако сме искрени, сите чекаме кога ќе се распадне оваа држава.
7ReTweets34Favorites·Details
Жал ми е за девојките кои биле изиграни од морони и препраќани на Телеграм. Секој има право на приватност и да му се почитува истата, тоа што споделил со некого во доверба, не значи дека е јавно достапно. Таква злоупотреба треба да се казни.
5ReTweets35Favorites·Details
2. Албанските знамиња. За што служеа албанските знамиња? Дали албанската држава или албанскиот етникум е виновен за Монструм? Зошто некој упорно пробува да го втурне ова злодело, како генерално злодело на еден народ против друг, кога се работи за изолиран случај.
8ReTweets24Favorites·Details
А како е можно бе втор пат да постои таква група Јавна Соба, да има илјадници членови, а никој да не знае за неа. Шо кур се бе тие јеботе тајно друштво? Што е тоа, организиран манијачки покрет?
5ReTweets29Favorites·Details
3. Скандирање УЧК. Дали УЧК е вмешана во овој терористички чин? Зошто некој кој би бил “невин”, би се повикувал на парамилитарно- терористичко движење, за кое моментално има обвинение за злодела на меѓународен суд. Која е пораката? Ако не се ослободени, УЧК ќе се активира?
6ReTweets26Favorites·Details
4. Косово продолжува да подржува терористи и терористички дејствувања, како со Диво Насеље, такс и со неекстрадиција за Монструм, и прибирање на секој криминалец што ќе направи беља овде. Што прави државата за тоа? Косово буквално исплати пари на тие што убија мак. полицајци.
6ReTweets23Favorites·Details
Човекот бил со симптоми, не сакал да загрози ни полицаец ни ЈО, ниту неговото семејство. Се изолирал, исклучил тел, телевизор и микробранова, легнал. Еден ден значи човек ќе отиде офлајн и одма потерници. Беше видно потресен за непријатностите и ова нема да се повтори.Ненамерно е
5ReTweets22Favorites·Details
“Ќе земевме вакцини и порано, ама со тоа ќе испадневме пички”
6ReTweets18Favorites·Details
Која потчинетост по ред?
-Промена на име, без гаранции за ЕУ.
-Потчинетост кон Бугарија со ниту една реакција за навредите и пак нема датум за ЕУ.
-Суверена држава не набавува вакцини за своето население, за да не сме испаднеле нелојални на НАТО?
-Молиме за вакцини од Србија
...
6ReTweets16Favorites·Details
Лелеее, абе аман веќе бе, аман! https://t.co/Uhil4vri1o
5ReTweets17Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Alexpipelinmkd3
2Poison Ivy 🌿hedera_genus2
3V!DanaDsgnvidanadesign1
4Карамба Барамбаkarambabaramba1
5Нандоniceasshole11
6Dule Savić®shushmula1