TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

#reach: 41912   ( 942nd )
#followers: 1173   ( 3432nd )
#1
Елон се пакува за Марс, ние за Ванчо Михајлов се расправаме. Не е ни чудо што земја без историја е водечка сила со светот. Да немаш измислени комплекси и товар од историјата е најголем благослов што може да ти се случи, како колективно, така и индивидуално. (unpopular opinion)
26ReTweets168Favorites·Details
#2
@bejbce Исто што и за момците кои не знаат да готват.
5ReTweets24Favorites·Details
#3
@salihu_valon Сега пројдов, а пројдов и вчера. Разликата е драстична во позитивна смисла.
1ReTweets14Favorites·Details
#4
@PetreskiPartner Еве нешто што ја тангира темава, пробај преку ова некако... https://t.co/WIvbCUk4Lf
2ReTweets11Favorites·Details
#5
@neiskulirana Се уморив од преданија, википедии, бабу му, дедо му, оној пишал, овој пишал, вака беше, така беше, корени, јазици, карти, курци, а кал до колена. Ама морало историјата, иначеее, ќе не снема... Дека иначе ќе го надживееме веков... Ама, ама, ама...
1ReTweets13Favorites·Details
#6
Очигледно добро ми е исфилтриран тл штом не сум во тек со "шеќерлеме" и "конопова" актуелностите.
0ReTweets16Favorites·Details
#7
@Boychenn Срамота е да си во ситуации како вчера снимените во Шпајз. Дали ќе ставиш слика или не, не го менува фактот дека ради ефтин ќејф се однесуваат крајно неодговорно, со или без слика, небитно. Но тоа нели е прашање на култура и домашно воспитување, па и здрав разум.
0ReTweets11Favorites·Details
#8
Да беа ТЛН сега у Америка, ќе направеа скеч кај што ударна шала ќе беше: "У неким деловима Минеаполиса избио је мир"
0ReTweets10Favorites·Details
#9
@arthurgordonpy3 Оптичка чварка е ова, ама ти си знаеш
2ReTweets4Favorites·Details
#10
@Shushmula @smrtisa @i999y Пишете каде врне
2ReTweets2Favorites·Details
#11
@Sulimanovic Те слуша ли?
0ReTweets7Favorites·Details
#12
@__lence__ @ArslaJeMeniBog Па и да ти кажевме немаше да те предомислиме, нели гледаш 😳
1ReTweets3Favorites·Details
#13
@ArslaJeMeniBog Мицко никад не ни играл у маало, бар така личи од далеку вака.
1ReTweets3Favorites·Details
#14
@neiskulirana Ама, Черчил рекол, знаеш... Супер, затоа сега на Черчил децата ќе му бидат Yes men на тие што не се замарале со глупостите од минатото. Може па и до мене е. Историјата сум ја читал само како прикаски, и со драстично помал интерес од СФ романите.
0ReTweets5Favorites·Details
#15
@SendvicSoVegeta @sveste_tese Протестна нота колут напред и ракета у пакет 🤣
0ReTweets4Favorites·Details
#16
@TheRealRubinBt Тоа е без товарот на минатото, туку во потрага по подобра иднина. Затоа дошле таму, да направат нов свет, кај што нема да ги дупат со прикаски, туку ќе си прават своја, со кард бланш. Не зборувам да ја фрлиме мислата на буниште, ама некои работи од историјата се само баласт.
0ReTweets4Favorites·Details
#17
@IvanLazarevski @arthurgordonpy3 @dzagdisha Не би се впуштал во аналогии кога се Битлси во прашање. Кога ќе има друг бенд со слично влијание на светската сцена ќе имаат смисла аналогиите. Вака греота е на планетарен феномен од несогледлива магнитуда да му правам аналогии. Едноставно нема.
0ReTweets4Favorites·Details
#18
@postolovski_g @bejbce Нивна работа, ќе се снајдат несомнено. Поентата беше дека независно од полот, прашањето е личен избор и проблем.
0ReTweets4Favorites·Details
#19
Ги преживеавме досетките за воведување на полицискиот, ќе ги преживееме и овие за укинувањето. Да, ќе има трајни последици, но ќе преживееме, без гајле.
0ReTweets4Favorites·Details
#20
0ReTweets4Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Sveste tesesveste_tese26
2Др Арсланагићarslajemenibog15
3KatttP.katttp12
4b®gasimilacija12
5Rubin Exotictherealrubinbt12
6Никсонrnixn10
7𝖒𝖗𝖓𝖎𝖕𝖕𝖑𝖊 ➐ 🏳️‍🌈proclone119
8Брадаlegovski9
9ulուլիջանաneiskulirana8
10Biserazamislena8