TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Aleksandar @saltwatered
#reach: 53381   ( 410rd )
#followers: 6721   ( 390rd )
Вака отприлика е ситуација у светот денеска: https://t.co/wKLFo7NJNS
16ReTweets42Favorites·Details
Учебник по Историја за 9 одделение.
Македонија е де факто македонско-албанска држава: https://t.co/frd8uPYIqN
14ReTweets31Favorites·Details
Какви гнаси се европјаниве еј 🤮🤮🤮 https://t.co/UesUD8vDPc
7ReTweets30Favorites·Details
Последниве две години, колку што трае пандемијата, во светот, од корона умреле 4 милиони луѓе.
Во исто време,од глад умреле околу 14 милиони луѓе. Просечната старост на вторите е далеку помала од онаа на првите.
Ама тие се помалку битни луѓе, никој не се притресува многу за нив.
7ReTweets28Favorites·Details
Ми се повраќа од Европа.
Затоа што све знаат.
Грците ни направија геноцид во Егејска, и ден денеска го забрануваат македонскиот јазик таму. Да беше ист како бугарскиот, Бугарија ќе пратеше барем еднаш во овие 70 години протестна нота или нешто слично. Лицемери покварени.
6ReTweets30Favorites·Details
Our man from Tokyo 🇲🇰 https://t.co/LmmLY9Jo0A
6ReTweets93Favorites·Details
Еве бе, све е по наука. Зошто невакцинирани нема да смеат? За кого тоа се закана? Ти си вакциниран, заштитен, што кур те боли за некој што имал можност, а не се вакцинирал?
Сите наредби ги добиваат од еден светски центар, сега ќе почне бркање вештерки: https://t.co/JZG4aSMBaU
5ReTweets30Favorites·Details
Само полтрони, медиокритети со меморија од три дена и партиски војничиња ќе гласаат за сдсм или вмро на локалните на есен.
5ReTweets24Favorites·Details
Олимпијада без публика. Седи тренерот сам на трибина на одбојка на плажа, значи на отворено, значи сам на трибина и со маска. Каква парада на глупоста. И нарочно го викаат наука, не дупат и ни се смеат у фаца. Се чудат колку многу луѓе им веруваат на меркиве.
5ReTweets21Favorites·Details
Твитер кафана, Дунав, Чикаго.
За многу теми не се разбираме, ама скарава не соединува 😀
@MoPkoB4E @pushachishte плус будучи твитерџија Владимир: https://t.co/LFPMzAsC8d
5ReTweets20Favorites·Details
93% е, да нема забуна, во Израел од десно кон лево читаат 😂 https://t.co/Yv7NvsOUAb
6ReTweets16Favorites·Details
Ваксери, учествувате во ширењето паника и страв, најдете и постирајте антиваксери што умреле од корона.
Така ќе придонесете за масовна вакцинација и општо добро.
5ReTweets8Favorites·Details
Почнува да се буди светот. Неадекватно справување со вирусот и негова употреба за економска војна, инсталирање поредок нешто налик на фашизам и сеење страв ќе резултираат со револуција.
1ReTweets14Favorites·Details
Знам дека не сте самокритични, ама среброво на детево уствари иде у прилог на критиките на Колозова.
1ReTweets4Favorites·Details
Овие се левел погоре од вмро.
Цел филм снимиле, со давење, спасување, вештачко дишење, инструкции на брза помош, па па па.
Замислете вака ангажиран да беше за платите у Баргала.
1ReTweets3Favorites·Details
Еј ама сте глупи вие што немате магистрирано!!
*се мотивирате од твитов?
1ReTweets3Favorites·Details
Феминистките на апарати 😂😂😂 https://t.co/M1Y6ZLEaZM
1ReTweets9Favorites·Details
Комуњарава го рачуна за исконска победа што ја задржале кратенката МКД за Република Северна Македонија. Какви мизерни и неспособни бескичмењаци.
1ReTweets2Favorites·Details
Во својата група била прва од осум, а севкупно 48-ма од 52. Може некој да ми објасни? 😲 https://t.co/uEE0Gn4y0Y
1ReTweets3Favorites·Details
На луѓе што не им е проблем да носат маски вакцинирани, јас пробам да им објаснам дека ги дупат. И ја глуп упм.
0ReTweets8Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1KatttP.katttp8
2Чибуклијаpushachishte4
3Ivan Ilievbaaaaaanoo4
4Emmanuel Goldsteinmopkob4e3
5Самосвесен 🥃 ☭samosvesen3
6dedflavrsavr3
7GPS_JEDI🇲🇰🇪🇺🇺🇸🇲🇰gpsokolovski3
8Бобитокkesilezite2
9статус квоradnaskela_2
10Fever ☣🦠😷💀deadwronger2