TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Санчо Панса @sancopansa5
#reach: 12675   ( 656th )
#followers: 394   ( 10609th )
🇲🇩 Something you can't read and see in the mainstream media. In Moldova, protesters against the country's participation in supporting Ukraine are already blocking federal highways and demanding the president's resignation. https://t.co/OXVD6jLlIw
47ReTweets91Favorites·Details
Неписмениот шалабајзер што изиграва професор и политички аналитичар, вчера во Рамстор Сити Мол ја молеше касиерката да му ја куцне паркинг картата и продолжи бесплатното паркирање иако немаше сметка од 300ден.
Оваа го одби и он и се налути бе.
Како да станам и јас ваков профа. https://t.co/siASptLmBP
21ReTweets104Favorites·Details
Зошто ни се случува апартхејд во државата, во која албанците како малцинство владеат врз мнозинството?
Затоа што нашиот стратешки партнер 🇺🇸така сака.
Треба јасно да се каже и да се заземе соодветен став во иднина.
🇺🇸си ги одбраа албанците пред нас и србите.
Да нема забуна утре
15ReTweets71Favorites·Details
Овој што сугерираше да се бомбардира Југославија, му покрена ли Хаг обвинение???
Уште не!!! https://t.co/IhxwTT3T50
14ReTweets47Favorites·Details
Точно 11 343 евреи од Тракија, Егејска Македонија, Македонија и источна Србија, места под окупација на 🇧🇬бугарскиот фашистички окупатор во II Светска војна, се депортирани во Требленка и убиени.
Тоа е историски факт и не може да биде променет.
Нека трепка тука. https://t.co/A5pMJgrLlX
14ReTweets41Favorites·Details
Над 13000 цивилни лица од Македонија кои служеле како цивили во НАТО мисиите, страдаат од психо физички проблеми.
Никој не сфаќа дека дружбата со НАТО има превисока цена. https://t.co/fGjUyfJKzs
15ReTweets35Favorites·Details
Западната болумента упорно сака Зеленски да го престави како Че на новото време. Пародија. Го облака во зелени кошули,пушта брада итн.Меѓутоа империјализмот, глобализмот, бандитизмот не може да го победат идеалистот. Тоа е космичка закономерност.
Слава на вечниот ЧЕ
Мажиште https://t.co/gwJpspIrEa
7ReTweets65Favorites·Details
Европа живее во книгите на Орвел.
Во 🇵🇱, 70г. пензионер бил изведен пред суд поради објава на социјалните мрежи дека 🇷🇺 претседател Путин се бори за мир.
Згора на тоа, човекот никогаш досега не бил кривично гонет, односно тој е угледен граѓанин што го почитува законот. https://t.co/4jwo872JUU
11ReTweets42Favorites·Details
На 19 март 2003 точно пред 20г.🇺🇸извршија инвазија на Ирак. Убија повеќе од 1 милион луѓе, нејзиниот претседател и ја разорија цела земја. И ден денес Ирак е во воена состојба.
Го убедуваат светот дека тоа е легитимна исправна војна. https://t.co/PSDvG8esuW
12ReTweets32Favorites·Details
Бомбардирањето на Дрезден од 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿🇺🇸помеѓу 13 и 15 февруари 1945 година е контроверзен историски настан. Фрлиле 1.181 тони запаливи бомби и 1.477тони високоексплозивни бомби. Дрезден бил во голема мера срамнет.Убиени се 200 илјади луѓе.
Зошто?
Војната беше на крај. https://t.co/L5KPVoATuj
7ReTweets50Favorites·Details
Сега кога гледате како НАТО баграта праќа кучиња на војната во 🇺🇦, јасно ли ви е како било организирано погибието на македонските војници на Карпалак, Вејце и другите терористички заседи за време на војната 2001.
Сите случаи останаа неразјаснети.
10ReTweets35Favorites·Details
Во меѓувреме сите наркомани педери и лезбејки од Грузија и регионот во Тбилиси, продолжуваат да протестираат, за подобро утре.
Треба нормалните луѓе некој да ги организира и целиот овој гамад на клоци да го врати од каде е дојден. https://t.co/XabzcaOS3F
9ReTweets39Favorites·Details
Американска 🇺🇸 воена опрема на пристаништето во Гдањск, Полска.
Американците се ослободуваат од старата искористена опрема и механизација, ја задолжуваат 🇪🇺и🇺🇦, и дирекно подтикнуваат уште човечки жртви. https://t.co/67A7sWDx5T
10ReTweets34Favorites·Details
Civil Media, Macedonian NGO, funded by Soros foundations, came up with the finding on its portal.
"Russians fights with shovels like in the 19th century" .
The text was signed by Jabir Derala, Albanian propagandist and creator of civil media. Conclude it yourself. https://t.co/Zv3QCKsIWT
11ReTweets26Favorites·Details
Нацистичка парада во Австралија.
Пандорината кутија се отвори.
Нив ќе им ги пуштиме кинезите да ги денацифицираат. https://t.co/OjMbPnndrF
9ReTweets32Favorites·Details
Шведскиот пензиски систем во хаос. Комплетно колабира по колапсот на двете банки во 🇺🇸каде ги вчожувал парите. Ова уште и не почнало за да знаеме како ќе се движи. Пљачка столеча. https://t.co/AUhjfFpWR2
9ReTweets31Favorites·Details
Во Австралија во склоп на католичката црква е отворена првата ЛГБТ црква.
Да прашам.
Дали и оваа црква треба да одјебе?
Или оваа е за да те појебе. https://t.co/YaaBJImeeE
8ReTweets34Favorites·Details
Турците🇹🇷бараат 1.5 милијарди💲да им бидат вратени од 🇺🇸,откако платени не им се дадени 10 aвиони F35.
Бугарите🇧🇬платија 1.3 милијарди💲за 8 авиони F16, и сега купуваат уште 8 F16, иако првите не ги добија. И они ништо нема да видат ни пари ни авиони.
Тоа се тие НАТО стандарди. https://t.co/ej7foVhmK4
9ReTweets29Favorites·Details
Романците 🇷🇴 се позиционираат на граница со Молдавија. После Полска, Романија најактивни учествував 🇺🇦 конфликт.
И нив памет не им иде. На источен фронт за време на Втора светска војна најмногу настрадаа. Се бореа на страна на Третиот Рајх https://t.co/Rkm7vOfIY7
6ReTweets39Favorites·Details
Нова епизода од Златна Серија.
Загор и Чико во Охрид.
😅😂🤣😅😂🤣 https://t.co/tO13O2VAXU
8ReTweets31Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1realen1realen13
2Darko Kezhmankezhmanprvi3
3🌻Тетин Dr. Lovertitt Phalluslesenpeperut2
4SPbobrock9922
5Наташа oд III3liquidmercury692
6deleted accountdeleted908084652
7Wikipediawikiped162206181
8Рејмонд Редингтонredington_m51
9Oliver P. 🇲🇰🇺🇳🇺🇸🇯🇵🇪🇺🇬🇧🇩🇪🇰🇿🇰🇬datarudari1
10IPprckoto1