TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

#reach: 21106   ( 1687th )
#followers: 1628   ( 2423rd )
#1
Се правело роденденска журка, полиција дошла да апси и цела зграда се симнала да протестира против полиција
Па чему све то бре?!
4ReTweets5Favorites·Details
#2
Се налапавме џигер со лук од Алтан и толку беше работење за денес 😁
0ReTweets9Favorites·Details
#3
Здраво другари
Водно беше супер утрово 🤘🏻
0ReTweets8Favorites·Details
#4
@Acomk @eftelijanamajka Стварно не разбирам, сум во ситуација ќе се тестирам заради индиректен контакт, и вчера вечер откако разбрав цела ноќ мислам со кого сум се сретнала деновиве, кого сум изложила можеби на ризик, а за фамилија колку се стресувам да не зборам... Абе шо луѓе нелуѓе се тоа?!
0ReTweets5Favorites·Details
#5
Купив нови играчки, ги чувам у кола, на секоја криза за надвор ќе му носам по една играчка.
Ќе си живееме на тераса, супер ќе ни биде... Нели? Нели? 😳
0ReTweets5Favorites·Details
#6
6-6.30 е новото 8-8.30 на Водно
0ReTweets5Favorites·Details
#7
Сармички од лозов лист њами њами 😍
0ReTweets5Favorites·Details
#8
Будна сум мислиш чекам 5 па да се вратам у Скопје 🤦‍♀️
Спи будало
0ReTweets4Favorites·Details
#9
@dArsovec @chokoleshnik If i may ☺️
Еве ова од Киндер Крафт и е супер, и нигде не оди без него и одма научи да балансира и сеа лови удолници 🤷‍♀️
Возраст 2год и 2мес https://t.co/bu3LdOMCkv
0ReTweets4Favorites·Details
#10
Негативна 🤘
Е може да отспијам ко чоек попладнево!
0ReTweets4Favorites·Details
#11
@asimilacija неработен ден ќе се прогласи
0ReTweets4Favorites·Details
#12
@eftelijanamajka @Acomk Доволен е само стресот за најблиските, а не плус на душа да носам уше не знам колку... Па се изедов ноќеска, не знам како можеш да имаш мирна глава...
0ReTweets3Favorites·Details
#13
@ArslaJeMeniBog @rmfcmk Не знам Арсла јас не потпишав изјава, ама здравиот разум тоа ми го кажува
Како и да е треба тоа да е искомуницирано
0ReTweets3Favorites·Details
#14
А дека тргнаа Србиве за Грчка, и на граница пу пу не важи, нова одлука на Грција влез дозволен од 1 јули 🤦‍♀️
0ReTweets3Favorites·Details
#15
@Alex4Macedonia @GoceOdPrilep @BrlaBrla Истиот впечаток🤘... Жалам што отидов на 25, после Куба се ми е некако "lame"
0ReTweets3Favorites·Details
#16
Комшијава ладно си го извади на тераса, се измоча у саксиите цвеќиња 🤦‍♀️
Па где ја то живим 🤦‍♀️
0ReTweets3Favorites·Details
#17
@JakovFendu Па кој че гласа ако сите се разбегаат по грчки мрчки
0ReTweets3Favorites·Details
#18
@hranetta @profesorkata68 Мега Мед?
0ReTweets3Favorites·Details
#19
Денес една лоша вест, близок од моја фамилија (доктор) позитивен на Ковид и една добра вест, близок од моја фамилија доби понуда за работа откако беше без работа од почетокот на кризава.
0ReTweets3Favorites·Details
#20
@ArslaJeMeniBog @rmfcmk По редот на нештата секој што се тестира доека не добие резултати треба да е во самоизолација
0ReTweets3Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
15 џи Еџedge97211
2Др Арсланагићarslajemenibog9
3Aleksandarsaleskopski4
4Ѕверognomet4
5малиот кнез мишкинjakovfendu4
6Бебешка Седи Домаlecaffeine3
7Darko Arsovskidarsovec3
8Ангелаrumshtangla3
9tribananachokoleshnik3
10Dimkoddimkooooo3