TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Chlamydia ante portas @schiffer_pg14
#reach: 42660   ( 98th )
#followers: 12382   ( 102nd )
Луѓето се отидени у курац. Нема никакви правила. Тотално безвластие.
19ReTweets118Favorites·Details
Дечки, можда нема више толку ковид, ама имате страшен грип што хара низ Скопјево со 10 дена лежење во кревет.

Ако не ви се исплати боледувањето, стајте си ги маските.
13ReTweets130Favorites·Details
Не сум сретнала воден знак да не е супер, дури и лудите риби, земјен знак да не е фер и другарчина, воздушен знак да не е тажна психопатологија и огнен знак да не си е сам себе напикан у чмар.
13ReTweets83Favorites·Details
Драги млади госпоѓици, не си ги менувајте презимињата кога ќе се мажите. Не си ставајте трн у здрава нога. Ако толку сакате да смените идентитет направете си ринопластика. Тоа е пореверзибилно.
10ReTweets88Favorites·Details
Немам ниту една другарка ниту познаничка, ниту пак кога било во животот имам разговарано или сретнато жена која калкулирала колку пари/имот има некој што ѝ се свиѓа. НИЕДНА. 0.

Време е да ги откачам лузеркиве и да се здружам со паметни жени.
4ReTweets101Favorites·Details
Дали можело да ме части пијачка.
Братче, части ме ламела, изолација на покрив, автолакерај, нов седмосед, желатински церади за балкон, да ти се мочам у пијачката ебате тоа скржавото, не се праи галант за 150 денари иди купи срце-балон на раскрсница носи на жената за тие пари.
11ReTweets69Favorites·Details
Значи, непоправлива сум!

*се поправа 20 кг
8ReTweets79Favorites·Details
Еден степен целзиусов надвор драги мои пријателчиња, ова е она што ја го викам датибам нетропските предели кајшто ме родиле.
8ReTweets61Favorites·Details
Кој не верува во чудо нека го фрли првиот еднорог!
11ReTweets41Favorites·Details
Среќен бивш празник бивши луѓе!

- Hej Slaveni https://t.co/VBK0NDCm8t via @YouTube
7ReTweets52Favorites·Details
Ти се наредија тебе коцките у животот, ај ти...
Коцките: https://t.co/m9XzIln6cG
8ReTweets44Favorites·Details
Сите говорители што читаат миљон на саат, што едвај и самите успеваат да го изговорат зборот од брзање, едвај здив да земаат, заслужуваат да бидат прегазени од шлепер, па уште еднаш шлеперот да се врати во рикверц, па ваљак да ги помине посмртните останки. На цела фамилија исто.
5ReTweets56Favorites·Details
Имам човек што доаѓа дома за хемиско чистење мебел. Супер профи и многу пријатен. Кој сака контакт нека ми пише.
6ReTweets42Favorites·Details
Се утепа од спиење https://t.co/9pDY643tix
1ReTweets55Favorites·Details
Дечки, задржете достоинство. Дечково добро ви мисли. И мама. Ама најпрво дечково. https://t.co/9KBRKlujnC
5ReTweets38Favorites·Details
Многу ми е јако што „порано, за време Југославија“ ви е најдалечната референтана точка што може да ја досегне вашиот мозок.
4ReTweets38Favorites·Details
Среќа - не било егзема.

Несреќа - не се миеле раце со одмастувачот за рерни.

Во своја одбрана, пробував да извадам смола од кожата, сосе кожата.
0ReTweets47Favorites·Details
Живее песнава
Jefferson Airplane - White Rabbit (Audio) https://t.co/OiPG7k0Km1 via @YouTube
5ReTweets26Favorites·Details
Evanescence - My Immortal (Official Music Video) https://t.co/HA3qqjSli0 via @YouTube
6ReTweets15Favorites·Details
Никад нема да сфатам како не ви е идиотски ова спортов.
2ReTweets31Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Име, презиме и матичен бројdremka9
2Клеменц Супримусklenentz_dgrejt6
3The Templarandon_usa6
4Marija Danilovskamarijadanilovs15
5marmar 🐈‍⬛marmar_md_l4
6tombrady98barneys9984
7[email protected]maribellpoppies4
8АлишаАлмаз 💎ednazelba4
9Гуру де Коркаш™bejbiboy24
10Александар Бајковbajkoal4