TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Sakam da Kazam @sdksakamdakazam
#reach: 110318   ( 19th )
#followers: 3238   ( 1205th )
СОБРАНИЕТО УСВОИ НОВ ЗАКОН ЗА ДИВОГРАДБИ, ЌЕ МОЖЕ ДА СЕ ЛЕГАЛИЗИРА И ВО НАЦИОНАЛНИ ПАРКОВИ И ЗАШТИТНИ ЗОНИ НА ИЗВОРИ НА ВОДА ЗА ПИЕЊЕ https://t.co/2EMnA4BS00
128ReTweets66Favorites·Details
АКО НЕ МЕ РАЗБИРА ПРЕМИЕРОТ, НЕКА МЕ РАЗРЕШИ, ВЕЛИ ДИРЕКТОРОТ ПАУНОВСКИ КОЈ НЕ ПРИФАЌА 35 РАМКОВНИ ВРАБОТУВАЊА - Сакам Да Кажам https://t.co/DtC0Qyz4P4
42ReTweets126Favorites·Details
РАМКОВНИТЕ ВЕЌЕ ЗЕМААТ ПЛАТА ИАКО НЕ РАБОТАТ И НЕМА ДА ИМА ФИНАНСИСКА ШТЕТА ЗА ПАЗАРНИОТ ИНСПЕКТОРАТ, ОБЈАСНИЈА ВИЦЕПРЕМИЕРИТЕ ГРУБИ И НИКОЛОВСКИ https://t.co/6DwacCURie
35ReTweets21Favorites·Details
ДРАГИ РАШКОВСКИ ОДИ ВО ПРИТВОР, НАСОЧУВАЛ ДРУГ ОСОМНИЧЕН ДА ЗБОРУВА СТРУЧНО ЗА ДА НЕ ГО РАЗБЕРАТ ОБВИНИТЕЛИТЕ ОТИ БИЛЕ ГЛУПИ https://t.co/g9FJzrYsxD
32ReTweets51Favorites·Details
ДРЖАВАТА ЌЕ ТРЕБА ДА ВРАТИ НАЗАД 1.200.000 ЕВРА ВО ИПА ФОНДОВИТЕ, ПОРАДИ МИТОТО ОД 38.000 ЕВРА НА ДРЖАВНИОТ СЕКРЕТАР ВО МИОА ЈАХИ ЈАХИА https://t.co/unXnnN7Qcq
31ReTweets43Favorites·Details
ЗА 8 МЕСЕЦИ ПРАТЕНИЦИТЕ ЗАВРШИЈА САМО 8 СЕДНИЦИ НА КОИ СЕ ГЛАСАА ЗАКОНИ, А ЗЕМАА НАД МИЛИОН ЕВРА ЗА ПЛАТИ И ПАТНИ ТРОШОЦИ https://t.co/un8w4WNMQE
29ReTweets49Favorites·Details
ГИ ШТИТИМЕ СИРОМАШНИТЕ И НЕМА ДА ГИ РУШИМЕ ДИВОГРАДБИТЕ, РЕЧЕ ВИЦЕПРЕМИЕРОТ ЗА АНТИКОРУПЦИЈА НИКОЛОВСКИ https://t.co/2EBAHymvVR
20ReTweets8Favorites·Details
ВИШИОТ ОБВИНИТЕЛ БЕКТЕШИ ИЗБЕГА ОД ЈАВНА СЕДНИЦА ВО АПЕЛАЦИЈА ЗА ЗАТВОРСКИТЕ КАЗНИ НА АЛИМИ И ГУРИ ОД ДУИ https://t.co/x5456ysi8y
23ReTweets20Favorites·Details
ПРЕДВРЕМЕ ПЕНЗИОНИРАН НАЧАЛНИКОТ КОЈ ГО УАПСИ РАШКОВСКИ https://t.co/k9PrO07gaV
19ReTweets16Favorites·Details
ВЛАСТА НЕМА НАМЕРА ДА ГО УРНЕ СПОМЕНИКОТ НА МАЈКА ТЕРЕЗА КОЈ Е ДИВОГРАДБА И 7 ГОДИНИ ГО БЛОКИРА ВЛЕЗОТ НА ПЛОШТАД МАКЕДОНИЈА https://t.co/Q9CYNY0gvN
23ReTweets29Favorites·Details
ГРЦИЈА ГИ ПРИФАЌА И ТУРИСТИТЕ СО КИНЕСКИ И РУСКИ ВАКЦИНИ https://t.co/WKV7TdJtyj
18ReTweets20Favorites·Details
ПРИВЕДЕНИ СЕДУММИНА ОД СКОПСКОТО КАФУЛЕ „ТРИ КИЧЕН“ ВО 1.30 ПО ПОЛНОЌ https://t.co/sPpjWOUF94
15ReTweets13Favorites·Details
ВИЦЕПРЕМИЕРОТ ЉУПЧО НИКОЛОВСКИ НА ОГЛАС БАРА 10 ЛИЦА ЗА ДА МУ ПОМОГНАТ ВО БОРБАТА ПРОТИВ КОРУПЦИЈА И КРИМИНАЛ https://t.co/6j1O18x5E1
10ReTweets1Favorites·Details
ОД СРЕДА ПОЛИЦИСКИ ЧАС ОД 23 ЧАСОТ, КАФЕАНИТЕ ДА РАБОТАТ ДО 22.30, Ѝ ПРЕДЛАГА КРИЗНИОТ ШТАБ НА ВЛАДАТА https://t.co/JinYC6snhp
9ReTweets3Favorites·Details
ВО СКАФАНДЕР И ВОЗИЛО НА БРЗА ПОМОШ ШТО САМА СИ ГО ПЛАТИЛА, ВО СОБРАНИЕТО СТИГНА ПРАТЕНИЧКА ПОЗИТИВНА НА КОРОНАВИРУС https://t.co/3b6k3hz8y3
16ReTweets18Favorites·Details
ПАУНОВСКИ ЌЕ БИДЕ РАЗРЕШЕН, НЕ МОЖЕ ДА СЕ ПРЕПУКУВА СО МЕНЕ, РЕЧЕ ЗАЕВ ЗА ДИРЕКТОРОТ НА ПАЗАРЕН ИНСПЕКТОРАТ КОЈ ОДБИ 35 РАМКОВНИ ВРАБОТУВАЊА https://t.co/IhacLqVB8Q
8ReTweets4Favorites·Details
НОРВЕШКИОТ НАУЧНИК КОЈ УТВРДИ ВРСКА МЕЃУ ВАКЦИНАТА НА „АСТРАЗЕНЕКА“ И СМРТНИ СЛУЧАИ ОД ТРОМБОЗА КРИЕЛ ДЕКА ЗЕМАЛ ПАРИ ОД „ФАЈЗЕР“ https://t.co/D89jJOdCbU
12ReTweets14Favorites·Details
ДРАГИ РАШКОВСКИ СИ ПОДНЕСЕ ОСТАВКА ОД СЕКРЕТАР ЗА МОНИТОРИНГ И ПОДДРШКА НА ВЛАДАТА https://t.co/zFG3gVp3sp
5ReTweets2Favorites·Details
ИСТРАГАТА ЗА ПОТКУП НА МЕДИУМИ СО 30 МИЛИОНИ ЕВРА ОД ВРЕМЕТО НА ГРУЕВСКИ СЕДИ ЗАКОЧЕНА, А ВЛАДАТА ПОДГОТВУВА ФОНД ЗА МЕДИУМИ ОД 2,5 МИЛИОНИ ЕВРА ГОДИШНО https://t.co/rGa8FssBmw
13ReTweets26Favorites·Details
Ќе стои ли Русија на страна и ќе чека Бугарија да го крене ветото за Македонија во ЕУ!? Затоа што за влез во ЕУ важен е цар Самоил. https://t.co/KerQobzAME
7ReTweets23Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии