TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Sakam da Kazam @sdksakamdakazam
#reach: 85279   ( 132nd )
#followers: 3021   ( 1294th )
ОЛИВЕР СПАСОВСКИ ПРОМОВИРАШЕ ОТВОРЕНИ И БЕЗБЕДНИ ГРАНИЦИ ВО ПРОЕКТ НА ЕУ https://t.co/BVIlPgp5T2
27ReTweets17Favorites·Details
ЗДРАВСТВЕНИОТ ИНСПЕКТОРАТ ОТКРИ УШТЕ ЕДЕН ГИНЕКОЛОГ ВО СТРУГА ШТО ПРЕГЛЕДУВА ПАЦИЕНТКИ ДОМА НА ДИВО https://t.co/SbOfgcIPOG
27ReTweets26Favorites·Details
ГЕРМАНСКИ КАЛУЃЕРКИ ДВЕ ДЕЦЕНИИ ИЗНАЈМУВАЛЕ ДЕЦА ЗА ОРГИИ И ГРУПЕН СЕКС СО БИЗНИСМЕНИ И СВЕШТЕНИЦИ, СЕ ВЕЛИ ВО ИЗВЕШТАЈОТ ШТО ЦРКВАТА ОДБИВА ДА ГО ОБЈАВИ https://t.co/KQS4dWdE96
18ReTweets10Favorites·Details
НЕПРИФАТЛИВА Е ИДЕЈАТА ДЕКА МАКЕДОНИЈА ИМА ОБВРСКА ДА ГИ ИСПРАВИ НАВОДНИТЕ ПОГРЕШНИ ТОЛКУВАЊА НА ИСТОРИЈАТА, ВЕЛАТ ЧЕШКА И СЛОВАЧКА https://t.co/5toZqcD4HG
21ReTweets65Favorites·Details
НОВА ЗГРАДА ЌЕ НИКНЕ ПРЕД КУЛАТА „ГОРЕЊЕ“ ВО СКОПСКИ КАРПОШ, УНИШТЕНО ДЕТСКОТО ИГРАЛИШТЕ https://t.co/sRsxAXSX27
15ReTweets9Favorites·Details
ПОЛИЦИЈАТА ЗНАЕЛА ДЕКА МИЈАЛКОВ ЌЕ БЕГА УШТЕ ВО 23 ЧАСОТ ВО САБОТАТА, ВЕЛАТ ОД ОБВИНИТЕЛСТВОТО И СЕ СОМНЕВААТ ДЕКА ИМАЛ ПОМОШ ДА ИЗБЕГА https://t.co/o1rFYWqt7R
14ReTweets9Favorites·Details
ОБВИНИТЕЛИТЕ ДВА ДЕНА ПАНИЧЕЛЕ ВО ПОЛИЦИЈА И ВО СУДОТ ДА ПОБРЗААТ ОТИ МИЈАЛКОВ ЌЕ ИМ ИЗБЕГА https://t.co/WQLjBhKaAu
19ReTweets21Favorites·Details
СОПРУГОТ ЈА НАВРЕДУВАЛ ДЕКА Е НЕСПОСОБНА ЗА РАБОТА, ЈА СЛЕДЕЛ, ЈА УЦЕНУВАЛ СО ДЕТЕТО И НА КРАЈ ЈА НАТЕПАЛ, А ЦЕНТАРОТ ЗА СОЦИЈАЛНА РАБОТА ЈА ОТКАЧИЛ https://t.co/sMIjZu4IFh
20ReTweets24Favorites·Details
КАРАНТИН ОД 14 ДЕНА ЗА СИТЕ КОИ ДОАЃААТ ОД АФРИКА, ПРЕДЛАГА КОМИСИЈАТА ЗА ЗАРАЗНИ БОЛЕСТИ https://t.co/nldUpSqoil
13ReTweets19Favorites·Details
РАБОТЕЛЕ-НЕ РАБОТЕЛЕ, ПАТНИТЕ ТРОШОЦИ НА ПРАТЕНИЦИТЕ ЗА 5 МЕСЕЦИ СТАСАА ДО 120.000 ЕВРА https://t.co/0zZMTze44V
7ReTweets5Favorites·Details
СТРУЖАНИ ИМААТ ПРАВО ДА ГРАДАТ И ДА ЛЕГАЛИЗИРААТ, ТОА ШТО ГО БАРА УНЕСКО Е НЕПРИФАТЛИВО, ВЕЛИ СТРУШКИОТ ГРАДОНАЧАЛНИК РАМИЗ МЕРКО https://t.co/eqC79UTgN5
5ReTweets1Favorites·Details
РАДЕВ СЕ МЕША ВО ВНАТРЕШНИТЕ РАБОТИ НА МАКЕДОНИЈА, ВЕЛИ ПЕНДАРОВСКИ ПО НАЈАВАТА ДЕКА БУГАРСКИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ ЌЕ ГИ АКТИВИРА РАЗУЗНАВАЧИТЕ ДА ГИ СПАСУВААТ БУГАРИТЕ ОД МАКЕДОНИЈА https://t.co/LLaq6qqpqf
8ReTweets10Favorites·Details
ВО СКОПЈЕ ИМА САМО 30 ПРАЗНИ МЕСТА ВО КОВИД-ЦЕНТРИТЕ https://t.co/J22sFN2gBl
5ReTweets3Favorites·Details
ПОСЛЕДНИТЕ ТРИ МЕСЕЦИ ОД 2020 УМРЕЛЕ 90% ПОВЕЌЕ ОТКОЛКУ ИСТИОТ ПЕРИОД ПРЕТХОДНАТА ГОДИНА https://t.co/0KIfD8fB7z
7ReTweets9Favorites·Details
ЧЕТИРИ ГОДИНИ ВО СДСМ НЕ СЕ НАЈДЕ ЈУНАК ШТО ЌЕ ЈА УРНЕ ДИВОГРАДБАТА НА ГРУЕВСКИ ВО ЦЕНТАРОТ НА СКОПЈЕ https://t.co/xHryHiJhOZ
7ReTweets10Favorites·Details
ЈАПОНИЈА ПОБАРА ОД КИНА ДА ПРЕСТАНЕ ДА ИМ ПРАВИ АНАЛНИ ТЕСТОВИ ЗА КОРОНАВИРУС НА НЕЈЗИНИ ДРЖАВЈАНИ https://t.co/Ry4nDz8bKg
6ReTweets12Favorites·Details
РАДЕВ ЌЕ ГИ СПАСУВА БУГАРИТЕ ВО МАКЕДОНИЈА СО БЕЗБЕДНОСНИ СЛУЖБИ https://t.co/r1GLwI35at
1ReTweets1Favorites·Details
ПОЧНУВАМЕ НОВО ПОГЛАВЈЕ, ГОЛФ ТЕРЕНИТЕ ЌЕ ГО СТАВАТ АЕРОДРОМ НА МАПАТА НА СВЕТСКИ ДЕСТИНАЦИИ, ВЕЛИ МАРИН https://t.co/cux5IErezi
1ReTweets0Favorites·Details
45.000 МАКЕДОНЦИ СО БУГАРСКИ ПАСОШ ЖИВЕАТ НА ИСТА АДРЕСА ВО СОФИЈА https://t.co/yc2PGcCSDf
0ReTweets6Favorites·Details
БИТОЛЧАНЕЦ СЕ ВРАТИЛ ОД ЗАНЗИБАР СО КОРОНАВИРУС, МАНУ ЌЕ ИСПИТУВА ДАЛИ Е ЈУЖНОАФРИКАНСКИОТ СОЈ https://t.co/dZZgfB0DXc
0ReTweets1Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии