TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Седо Перо @sedo_pero
#reach: 87160   ( 57th )
#followers: 5013   ( 633rd )
Вечниот Рацин од Белград му пишува на својот брат Александар на ден 10. 09. 1936. А, вие тропајте на кодифицирани тапани од Брисел и Лисабон за исти јазици. https://t.co/WZdJ7JZWur
68ReTweets220Favorites·Details
Во моментов на Балканот, најнепријателска држава за Македонците е Република Северна.
43ReTweets211Favorites·Details
Ова е сѐ што треба да знаете во која и каква земја живееме. https://t.co/kgcd2dMq5K
34ReTweets113Favorites·Details
Нивната глупост нема граница. Но, има граничен премин. https://t.co/mcDf1Jk5CG
25ReTweets118Favorites·Details
Браќа и сестри... https://t.co/ohxIwx6NOF
25ReTweets116Favorites·Details
На реката Мал Шен Ген https://t.co/XN330YrNy1
26ReTweets94Favorites·Details
Да ги вратиме младите дома. https://t.co/iY5kPT1wn0
23ReTweets123Favorites·Details
Кога сме приморани да честитаме. https://t.co/Gtz8FFJr2I
25ReTweets98Favorites·Details
А, вие може да си пукнете од мака https://t.co/oizATXudVE
25ReTweets92Favorites·Details
Апасиев му го врати папирусот на северџанскиот Форинон, пардон Фараон. https://t.co/0bHO08g9RN
24ReTweets101Favorites·Details
И салатата има црвени линии. https://t.co/0prk5GzPBQ
22ReTweets109Favorites·Details
И уште се... https://t.co/dqB7O6vZVa
23ReTweets94Favorites·Details
Ај што си ја продадоа куќата, си ја продадоа. Ама и слават што станаа бездомници.
22ReTweets102Favorites·Details
Покачувањето на цената на струјата нема да ги погоди сиромашните. Нив ќе им биде исклучена.- Маја Струјачанин
19ReTweets131Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии