TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

#reach: 83707   ( 75th )
#followers: 6144   ( 473rd )
Зоран Заев денеска стана татко на модерната Северна Македонија! Македонскиот Ататурк тргна од Муртино и стигна до Брисел за да го исполни сонот на родољубните македонци. Честитам @Zoran_Zaev
47ReTweets112Favorites·Details
Ќе одговара ли копилето Панчо за ширење фејк њуз за вакви сензитивни работи? Клошар нискобуџетен https://t.co/D8EBuF6dF5
37ReTweets77Favorites·Details
Мицкоски на прес конференција официјално го презентираше Планот Б за спречување на бугаризацијата (ФОТО): https://t.co/3uM3bcHzgf
32ReTweets63Favorites·Details
Шо сторија вемерџаниве шетање, ко брза географија у живо да играат. Фрштат евра по монденски летувалишта, ама Заев у Флогита бил со Филипче… Уста продад лицемерна https://t.co/THqxXD2zdN
28ReTweets66Favorites·Details
Два пати разведен геј криминалец со швалерка ти викаше фамилијата на прво место, а ти климаше со глава. Иди лечи се :))))))
25ReTweets84Favorites·Details
Вест која ниеден мк новинар не се потруди да ја најде и објави. “Ноќни Волци” со забрана за движење низ Европа. Ќе има работа за МВР. Последниот параграф е особено интересен, спаваш ли мирно Ленин Јовановски? https://t.co/ZMMLPv7DjZ
27ReTweets64Favorites·Details
Изградбата на замок за принцези е обид на Мицкоски да го спинува почнувањето на преговорите со ЕУ!? https://t.co/PhkpqQRPGp
27ReTweets59Favorites·Details
Дали тоа после хотелот за пчели Тимчо го враќа спорниот дуп И 10 од 2017? И што викаш, Марин шајка не закова на спорниот дуп, овие барем градат… https://t.co/k9eiFpIhi7
27ReTweets53Favorites·Details
Нова тура дипломирани водоносци од пред собрание. Мицко и Апасиев ги пуштија по вода https://t.co/EJu1ATaVbr
26ReTweets53Favorites·Details
Нато, ЕУ, Црква, спорови со Грција и Бугарија решени. Па тоа би било тоа а? Следно е да излеземе од Нато па пак да влеземе да ни биде интересно на власт
23ReTweets71Favorites·Details
Вмровците биле народ од втор ред во државава. Лошо. Треба да бидат од осми.
25ReTweets51Favorites·Details
Кој сака да нѐ тепа со Таче сме во Европска Унија хаххахахахха
22ReTweets63Favorites·Details
Па има ли полудо нешто од Левица? Клована Мојсоска удара јако https://t.co/vNebadzzNk
22ReTweets63Favorites·Details
Нека стои тука видеово како потсетување дека Ацо Лигња ќе го руши Преспанскиот Договор и ќе го враќа Фиром. Да не биде после ама јас вака јас така Северна е реалност… https://t.co/iWrDia00hF
23ReTweets53Favorites·Details
Значи само уште вмро има проблем со македонскиот јазик. Без разлика кое, нашето или бугарското. https://t.co/XyPXf1Ah82
24ReTweets38Favorites·Details
How it started… https://t.co/Dt0YDRlVAI
21ReTweets41Favorites·Details
Зградиве Џевахир ако формираат партија ќе земат поише гласови од Павле…
20ReTweets42Favorites·Details
19ReTweets47Favorites·Details
И девојка имам од кај баба ми. https://t.co/4Bv101fHpf
20ReTweets36Favorites·Details
Имало брза реакција на ОЈО за овој случај. Исклучен еден осомничен за палењето https://t.co/FRZc3vrCOU
18ReTweets47Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Зоран Заевzoran_zaev1
2Cenece_ne1
3SuicideMessiahsuisajdmesija1
4ЗЕЛЕН ХУМАН ГРАДzelenhumangrad1
5elverdaderopesimistatherealpsmst1
6малиот кнез мишкинjakovfendu1
7МилаШилаmilashila91
8Тајпо Егзотикalegorija1
9Donatello™petrusevski131