TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Обичен Александар 🇺🇸 @sendvicsovegeta
#reach: 97687   ( 95th )
#followers: 5166   ( 557th )
#1
Si otidoa ovie, stavi od blagoto sea https://t.co/lIpMyNsEyy
27ReTweets118Favorites·Details
#2
Абеее направиле апликација да пријавиш локација на шахта со сонцето од вергина и мобилен тим доаѓа со брусалица го отстранува. Браво!
23ReTweets73Favorites·Details
#3
Fight climate change they said. Say no more: https://t.co/pAGVp7IGBQ
17ReTweets83Favorites·Details
#4
Стариот ан на аџи Петруш каде често навраќал Гоце Делчев на кафе и тутун со пријателите. Се наоѓал на раскрсницата меѓу Воденска и Виа Егнација. Денеска претворен во изборен штаб на сдсм. https://t.co/wNOWhvik9Z
18ReTweets56Favorites·Details
#5
Не дека и двете партии заслужуваат респект, ама исклучивоста секогаш била фашизам и ќе биде - само едниот не чини, само едниот е лош. Јуден! Па ствете им жолти ленти https://t.co/2LCf7hj7fF
19ReTweets48Favorites·Details
#6
Што вика Весна, ќе паднат овие? https://t.co/GAsa9bfRPM
16ReTweets52Favorites·Details
#7
@NaumStoilkovski @SDSMakedonija @kostadinkosta1 @Zoran_Zaev .Куферот го нема, сдсм се реновира. Од каде парите?!?!?! https://t.co/Kkf2qxikJA
14ReTweets52Favorites·Details
#8
Смртта на Вини Пу. https://t.co/rSrUjMk5au
13ReTweets50Favorites·Details
#9
Ми се јавува другар вмровец од долно лисиче, ме прашува што е тоа шахта.
12ReTweets45Favorites·Details
#10
Вчера стапила забраната за користење на сонцето од вергина. Ми се јави другар од граница, на лице место му ја ваделе тетоважата. Кое дно еј... https://t.co/txHvGV4ilw
9ReTweets51Favorites·Details
#11
@Jovanowsky @Gospodinovski Еве, поправено. Ајде ајде, не треба ништо терај.. :) https://t.co/50VVYOaRCI
11ReTweets45Favorites·Details
#12
Откако е господинот Заев на власт, вмраната навиваше за:
- Левица, комплет.
- Апасиев, надвор од Левица.
- Бранко.
- Сите бранковисти.
- Низа соросоиди.
- Боки 13.
- Хелсиншки комитет.
- ЛГБТИ.
- Катица Јанева.

Wowowowo, what a time to be alive!

Дополни...
11ReTweets44Favorites·Details
#13
Види, не ми утиче политика на лајфстајл пошто сум јачи од системот, ти текнува? Политика влијае само на клошари. Пушти рамбо амадеус ајде https://t.co/p4PqHfR4n3
12ReTweets40Favorites·Details
#14
У саркофагот од Партизанска имало гласачки ливчиња заокружени за Александар Македонски. Ајдеееееееее, македонски воз
5ReTweets50Favorites·Details
#15
Баравте Џагдиша да биде ПР на Заев, ете ви. Тражили сте, гледајте...
8ReTweets37Favorites·Details
#16
Борис Џонсон: "Имаме информации за присуство на УСУЛ на територијата на Велика Британија!"
6ReTweets38Favorites·Details
#17
Не знам само како може Никола Карев да бил претседател на Крушевска Република на 26 години кога мораш да имаш најмалку 40. Ќе се позанимава ли некој, дик, уставен со ова или ќе продолжи вмровската митологија да ја чествуваме?
7ReTweets28Favorites·Details
#18
Не знам дали приметувате, има бонанца од очајни обиди да се хуманизира злото наречено вмро и неговите поддржувачи. Кратка меморија, очигледно... https://t.co/142UPZP2EY
7ReTweets28Favorites·Details
#19
Ајдеееееее

"Јаков Фенду пред камерата на алфа ја искина членската од УСУЛ!"
7ReTweets26Favorites·Details
#20
Ајдеееее

Ивица Боцевски: Ние во УСУЛ...
5ReTweets30Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Васиљvlatkovasilj51
2Сплинтерsinisa_goliotok38
3Milanezotzkacarski34
4Yokojordantscho33
5Maximum Overtrollmaximovertroll20
6Zarko Ristovskidecimalfawn421020
7Џагдишаdzagdisha19
8Ջուլիանաneiskulirana14
9Cenece_ne14
10малиот кнез мишкинjakovfendu11