TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Кастро @sg_slav
#reach: 1932   ( 1689th )
#followers: 360   ( 10227th )
Убиецот на Димитар Матилоски, на новогодишната ноќ, кој според муабетите низ битолската чаршија по ургенции на почесниот српски конзул во градот, предметот е вратен на поново судење а убиецот да се брани од куќен притвор. https://t.co/iQ2x0Zpmj5
5ReTweets4Favorites·Details
Си седеле во двор наоружани до заби - уште малку оп + 500к оти е Арачиново https://t.co/do1PBz6vu3
5ReTweets22Favorites·Details
@MakedON2021 предавниците и шпиуните се исти за двете страни.
1ReTweets3Favorites·Details
@cicko_stoilko А демек сега сме со Америка и Запад?
Д од достоинство имате ли бе?
0ReTweets4Favorites·Details
Толку ја имаат усрано шо неможе ни со пари да купат вакцини.
Способноста на владата на дело.
Дипломат до дипломат, трговец до трговец, се најдобрите. #можеме 💪💪💪💪
1ReTweets0Favorites·Details
Од истрагите за атентатите на
Киро Глигоров пред 26 год и
Борис Трајковски пред 17год уште нема резултат. Држава ќе сме денот кога ќе се обелодени.
Многу коинциденции, теории, сомнителни работи а единствен заеднички факт е само дека СДС беше не власт во двата случаи.
0ReTweets5Favorites·Details
2 people followed me and one person unfollowed me // automatically checked by https://t.co/KeWzWPZ6KO
0ReTweets0Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Чичко Стоилкоcicko_stoilko1
2Мaргаmakedon20211