TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Claudia ❼ @shiferovska
#reach: 73165   ( 11th )
#followers: 3612   ( 1116th )
Ец бе.... 😂😂😂 https://t.co/b28Zh7gC3h
85ReTweets302Favorites·Details
Не само што нема да им се исплатат платите, туку работничките ќе треба да платат 20.000€.

Синовите, сопругите, роднините, швалерките и останато што пикнавте во судство почна да дава резултати 👍👍👍 https://t.co/VooqMAbABu
67ReTweets221Favorites·Details
Можеше да биде супермодерен трговски центар. Ама го гушнаа 😂 https://t.co/UJOAUy3UVG
53ReTweets260Favorites·Details
ГТЦ требаше вака да излгледа. Имаше обезбедени средства. Не им се допаѓал, го гушкаа да биде смрдалник.

СДСМ 7ма година на власт со буџети од 5мијарди и задолженост колку сите претходни влади заедно. Во ГТЦ освел Елвис што инвестираше во машини за биткоини, друго ништо нема. https://t.co/2kzYRPEF8v
56ReTweets223Favorites·Details
Ќе дојде време за некоја година:

Артан Груби ќе го купи Алкалоид.

Пуцко Петрол ќе го купи Макпетрол.

И тоа со наши пари.
37ReTweets192Favorites·Details
Загор и Чико.
Карамба и карамбита. https://t.co/8TwUVLzDXK
25ReTweets160Favorites·Details
Фамилијарно доверителското судство во Северна. https://t.co/rEMQmbIj8V
36ReTweets115Favorites·Details
Зошто ЈО после 3 дена не оформува предмет за кривично дело ширење на расистички и ксенофобичен материјал? https://t.co/rWuDFlJDrT
24ReTweets143Favorites·Details
Само љубов луѓенца. ❤️ https://t.co/LzI5EY1soG
31ReTweets100Favorites·Details
Можам да замислам како е во судството. 😇 https://t.co/wByoLX4tbx
21ReTweets107Favorites·Details
Забавата за 1 година Таче Ќурка не кошта 168.000€ за два дена.

Додека за пациентите со цистична фиброза немаат лекови. https://t.co/FGA44UtTf1
30ReTweets59Favorites·Details
500€ и казина. 😂😂😂 https://t.co/o1sXyzMRbU
23ReTweets65Favorites·Details
Цена на лебот во регионот Јули 2022:

Македонија: 49.89 денари
БиХ: 48.66 денари
Црна Гора: 46.19 денари
Албанија: 31.41 денари
Косово: 30.79 денари
Србија: 25.87 денари https://t.co/9uNFjPihmq
22ReTweets48Favorites·Details
Во време на ВМРО имаше компјутер за секое дете. https://t.co/MqSjfP6Gk3
16ReTweets57Favorites·Details
Достигнувањата на најуспешниот министер за земјоделие. 🤡 https://t.co/cacloG0ZF7
16ReTweets50Favorites·Details
Кај нас живи луѓе гореа никој со прст не мрднавме.

Секој народ има држава каква што заслужува. https://t.co/2nV7jBW5FG
13ReTweets57Favorites·Details
Еленот кој дошол со пријателите да му се заблагодари на човекот кој го спасил.
https://t.co/YpSY1pr7dq
5ReTweets89Favorites·Details
Зошто нема секс во судството?
Па сите се роднини… 🤣 https://t.co/xfFgRAR5aH
15ReTweets51Favorites·Details
Колки кошта куќата, да ви давам 25.000€ да го земам одма? https://t.co/bja36V7AbC
12ReTweets57Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1D&Ggalapchev1
2maggie the catsne_mp1
3L__lence__1
4Иван Лазаревскиivanlazarevski1
5РОМАroma923771811
6Колин Фиртbajkoal1
7GjaolVanusvanusgjaol1
8Ice Queennotsonicequeen1
9The Keeper 🔱moskopole1