TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Шишарка @shisharka_
#reach: 111968   ( 25th )
#followers: 21902   ( 13th )
Најнасмеаните луѓе најмногу да си ги прашувате како се 🖤
37ReTweets208Favorites·Details
Денот кога висок македонски функционер ќе признае дека не бил на висина на задачата и ќе се откаже од слатката фотелја ќе треба да се прогласи за национален празник и да се празнува три дена секоја година.
33ReTweets187Favorites·Details
4-годишното живеење во студентски ми остави трауми за цел живот. Сè уште викам путкачино наместо капучино, лапачинки наместо палачинки, пеам „Ти си невина од Стив“ наместо „ти си једина од свих“ и редовно викам мааале.
23ReTweets224Favorites·Details
Македонче ти е човек кој најмногу сака да е шеф, менаџер, надреден и да се курчи.
30ReTweets189Favorites·Details
Мајката не соработувала при породувањето, детето морале да го реанимираат во возење, ама македонче има баба која се породила во штала https://t.co/wfaNsWjcN7
20ReTweets181Favorites·Details
Еве Мила вика не било забрането еден човек да ни дојде дома и да нѐ попише. Епа, драга, во двор на дистанца ќе ме попишува зашто пред да дојде кај мене го поминал цело маало. Или заборавивте како се пренесува вирусот?
24ReTweets129Favorites·Details
Луѓе гледале човек на сликава... https://t.co/ESRjzGH3Uq
9ReTweets256Favorites·Details
Ме нервира шо само едната рака минува низ тоа розевото https://t.co/sISUeRqbEK
7ReTweets178Favorites·Details
Под присила гледам Звезде гранда. Имам едно прашање: зошто бе пичка му матер такви таленти од Македонија си дозволуваат да бидат понижувани во ова срање наречено шоу?
13ReTweets155Favorites·Details
ало, портали, еве ви материјал за вест https://t.co/ihT5eIRf8z
13ReTweets118Favorites·Details
Славни сме 😂

Nicht der geringste Anflug von Stress beim Wintereinsatz in Mazedonien: So locker lässt sich Strassensalz streuen https://t.co/oQcgZNgB9g
17ReTweets68Favorites·Details
Замисли да фатиш генералка да му правиш на станчево https://t.co/MaVLrkQDhb
8ReTweets118Favorites·Details
не, нема посмешно од тоа што вмровци бараат оставка од владата зашто избегал Мијалков 😂
12ReTweets103Favorites·Details
Бело чоколадо не е чоколадо. Факт.
6ReTweets117Favorites·Details
2021 година, вработените по македонските портали сè уште не разликуваат Јужна Африка од Јужноафриканска Република
10ReTweets95Favorites·Details
Село, село, ама сендвичите ни ги прават со вистински компири, не со замрзнати.
5ReTweets107Favorites·Details
Девојко со вишок килограми (да не речам дебела јер во последно време го сметаат за навреда), можеш да си облекуваш што сакаш, ама немој да ми паламудиш дека тие што ти велеле дека не е здраво не биле во право.
7ReTweets97Favorites·Details
не знам шо се навредивте од твитов кога 30 години го живееме ова https://t.co/Eu1dqMTL0K
11ReTweets83Favorites·Details
Читам за неработната недела и пишува: Ќе има исклучоци – 34 дејности и дејностите кои се поврзани со основните дејности. Значи дечки, банките нема да работат во недела.
8ReTweets87Favorites·Details
значи бебе и мало кутре е најпозитивна комбинација шо може да постои https://t.co/XnpTeEYUZV
6ReTweets90Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Eddy Jackson™ 🇲🇰🇷🇸🇪🇪losobebe5
2Вудиkarcheskikz4
3Cenece_ne4
4Бренда Волш 🌚klarascholz2
5Лимузинаkkk251469482
6Баумеистерunterstrich122
7Полтрол zie/zimneznajach2
8Албино црнчугаifritzaptija2
9iamdjoledjolexxdrugarodmaalo692
10Поштаротpostarot2