TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Шлапатало @shlapatalo
#reach: 124760   ( 3rd )
#followers: 11860   ( 115th )
Да ви го опишам накратко почетокот на денов. Ми пиша еден татко синоќа, за компјутер. Му викам:
Имаш таква и таква потврда?
- Да.
Дојди утре.
И дојде, со синчето. 7-8 годиники.
- Еве ти чичо компјутер.
Лелееее.
- Еве монитор.
Леле татоооо!
- Еве ти и звучници и слушалчиња.
63ReTweets643Favorites·Details
Бидна скопската канцеларија на #ДонирајКомпјутер ✊❤️ https://t.co/hTd16BTnCO
46ReTweets521Favorites·Details
Леле се че имаме!
Ама еве ти и тебе и на тато по една маичка.
Стиснавме рака со тато, ја стиснав и грло да не се распекмезам и ги испратив. Така да другари, не ИРЛ, ФБИ и ЦИА да ги викнете, ќе плачеме заедно на крај 🥹😍
#ДонирајКомпјутер
33ReTweets408Favorites·Details
Се почесто родителите на моите волонтери и практиканти ми кажуваат дека децата им се смениле позитивно од кога почнале да доаѓаат на пракса у #ДонирајКомпјутер. Тивките презбореле, бесните се смириле, инспирација сум им бил. Препукнав денес 🫣
32ReTweets349Favorites·Details
Чичко #ДонирајКомпјутер и уметница ❤️ https://t.co/uqlOWAepKJ
24ReTweets500Favorites·Details
Не сте виделе вистинска среќа во детски очи кога ќе му подарите чоколада, за компјутер не ни зборувам. Затоа мислите дека некои овде бркаат слава. А ние само се трудиме да помогнеме затоа што можеме. И сакаме. И искрено, не сакаме некој да има детство како нашето на пример. Да.
33ReTweets278Favorites·Details
Твитер има една многу убава страна. Кога имаш проблем, луѓе кои не те познаваат, ти помагаат ❤️
28ReTweets277Favorites·Details
И ние фините иаме точка на пукање. Безгласна е ама се осеќа како лоша вибрација. И од таму нема враќање.
35ReTweets176Favorites·Details
Нема компјутери, зошто нема компјутери? Коа има некој шо може да обезбеди комплетно без никаква надокнада на голем број семејства, шо кур им он да дава компјутери. Од кај му се? Европа ѓубре ни носи! Од тука се бе, свесни луѓе и компании ги донираат. Не чекаат да паднат од некаде
26ReTweets295Favorites·Details
Да си повториме. Секој што сака да донира ИТ опрема се шо треба да напраи е да ја однесе во салон на @NeptunMK во своето место на живеење. Толку е едноставно. Они ја носат до кај нас во Кавадарци. РТ
#ДонирајКомпјутер https://t.co/bDqpG6DkH4
45ReTweets53Favorites·Details
Поклонче од @ZKardula за новите простории на #ДонирајКомпјутер ❤️🌌 https://t.co/DtMfuOv35P
22ReTweets304Favorites·Details
Ова заслужуваше видевце. Официјално "Накај два" видео клипче ❤️ https://t.co/JPNKZTKyDT
31ReTweets169Favorites·Details
7% од американците мислат дека чоколадното млеко го дават кафеави крави. 90% од македонците мислат дека плата му дават партиите на власт.
29ReTweets174Favorites·Details
Никој, значи никој неам навредно тука по ниту еден основ. Нути планирам. Последниве 48 саата се начитав такви гадотии шо само пореметен човек би ги помислил и напишал за некој што не го ни познава. А искрено, после се шо праам, таквите не морам ни да ги трпам.
15ReTweets442Favorites·Details
Ние се спреаме за забава на 3ти Септември. Со музики, со диџеи, со делење благодарници, со #ДонирајКомпјутер merch, со закуски, со пијачки. Сите сте поканети уште сеа. Елате да се видиме, да се запознеме и да се издружиме еден ден во околината на Кавадарци. Повеќе инфо наскоро👊
27ReTweets162Favorites·Details
Одам на одмор!
🇺🇸 Убаво да си поминиш.
🇨🇦 Убаво да си поминиш.
🇧🇪 Убаво да си поминиш.
🇳🇿 Убаво да си поминиш.
🇪🇸 Убаво да си поминиш.
🇲🇰 Ај па со невеста да се вратиш!
20ReTweets224Favorites·Details
А ќе речеш волонтери се! Растураат на свои 18 веќе од пред некој ден полнат една година откако се со мене. Нам во #ДонирајКомпјутер ова ни е најубавиот дел од денот. Денешните донации одат во:
1744, Скопје
1745, Струмица
1746, Кичево
😎 https://t.co/mysxHKK61S
22ReTweets161Favorites·Details
Другар замина да го освои врвот на планината Дамаванд во Иран. Ми побара знаме да го однесе горе. Стигнал до пола. Вика ќе ве личи на врвот, пошо таму и припаѓате! 👊🇲🇰🥲
#ДонирајКомпјутер https://t.co/AFPrhWdWOr
21ReTweets173Favorites·Details
Денес имаме две нови компании кои ќе донираат ИТ опрема. Следуваат договори и проверка на донацијата. И за прв пат, голема државна институција со која неодамна остваривме контакт, денес не потсети дека се спремни за донација. Радости бре! 👊🇲🇰
#ДонирајКомпјутер
17ReTweets230Favorites·Details
Се мислев денес зошто оваа слика толку силно ме погоди и ми стана јасно. Од интроверт и човек кој не сакаше дружби, на моменти ни други луѓе за краток период се трасформирав во чудовиште. Ја гледам сликава и едноставно го опишува цел мој карактер. Научив да го ценам секој момент. https://t.co/1TXvVy6Hq5
16ReTweets245Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1NEPTUNneptunmk4
2Telekom MKtelekommk1
3Зоран Кардулаzkardula1
4Руиriste_g1
5®️ 𝔼𝕏𝕆ℝℂ𝕀𝕊𝕄 𝟝𝔾 ©️exoexorcism1