TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Шод_ае пелцован зрачи 5G 🏳️‍🌈 @shod_ae
#reach: 17304   ( 1346th )
#followers: 2351   ( 1797th )
Дали на антиваксерите им е ОК воздухот во Скопје?
Зошто гледаат што дишат и знаат што има во него.
11ReTweets49Favorites·Details
Уште малку ќе биде 2022 година.
Кога ќе кажам "лани" уште мислам на 2019 година.
6ReTweets22Favorites·Details
@ArslaJeMeniBog Или лажел дека е позитивен за да не се вакцинира.
Што е секако дебилно.
Кретен.
1ReTweets19Favorites·Details
@ArslaJeMeniBog Многу ме интересира дали ќе има некаква постапка во Србија..дали против него што шетал позитивен, или ако му издале лажен сертификат или што и да се десило...
1ReTweets4Favorites·Details
@Architweetka Не се сеќавам кој, ама некој од моја околина ми кажа нешто вакво: "џабе сите пари за играчки, не ги ни погледнува, ама затоа тенџериња, шишиња и слични кујнски ствари по цел ден занимација"
1ReTweets8Favorites·Details
@unterstrich12 Види...не се ни тие баш чисти у целава ситуација...две комисии му викаат дојди, па му даваат виза, па на граница пу пу не важи, па пуштиле и други тенисери невакцинирани...имаат и они веш за перење, ама дека овој си е кретен, си е кретен...и нема што да плаче сеа
0ReTweets3Favorites·Details
@Cherinblue1 @XplodingUnicorn It is more water/electricity efficient if the dishwasher is fully loaded...not to mention the time and energy you need to wash the same amount of dishes by hand 😀
No back pain is extra bonus 😄
0ReTweets3Favorites·Details
#NoVaxDjoCovid лажеше за да не се вакцинира.
Го фатија.
И мора да си оди.

Нема политика.
Нема "дека е од Балкан/православен" муабет.
ЛА-ЖЕ-ШЕ.

Толку.
0ReTweets5Favorites·Details
@123b00m @ArslaJeMeniBog Иам вакви ВМРО/СДСМ примери у моја околина :)
0ReTweets2Favorites·Details
@Dremka А?
Имаме амбасада таму?
Амбасада може да има име?

Дремке...чорба ми ја напраи глаата со твитов😂
0ReTweets2Favorites·Details
@KibbleD9 @Magnetolicious Ричард Маден и Том Хопер се во игра за 007?🤦‍♂️
Тие двајца се само за гледање 🤤
Ич не ми се 007 типови и врска немаат од глума.
0ReTweets2Favorites·Details
@The_BB_ @Emmyllija @lenovo_1270 Иам чувство дека намерно ти кашлал
0ReTweets2Favorites·Details
@ComplicatedSofi Не знам дали е во ред да ги напуштиш козите после толку ветувања дека кај нив ќе одиш
0ReTweets2Favorites·Details
@Dremka 1. Како тоа службен телефон исклучен? Има 24/7 да си достапна!
2. Што ако отвориш пиво? Ќоро го пиеш секако...сокче...

😛😁
0ReTweets1Favorites·Details
Мистерија ми е како исчезнуваат малите лажички од дома.
0ReTweets1Favorites·Details
@Dremka Па имаше грешен прст/кабел ситуација?😂
0ReTweets1Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Alex⚖️Macedon - ♥️🇲🇰alex4macedonia6
2Дремкаdremka5
3Др Арсланагићarslajemenibog3
4Pac-Mandagledamefilmce3
5Zoranvelizoranveli3
6Бибиthe_bb_2
7Баумеистерunterstrich122
8complicatedSoficomplicatedsofi2
9(e)Мите Дупев123b00m1
10Фичоменne_se_bricham1