TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Дуле Савић® @shushmula
#reach: 99866   ( 80rd )
#followers: 20193   ( 18th )
#1
Не ебе убавиот, ебе реисот.
36ReTweets217Favorites·Details
#2
Ако пикот беше 934 активни случаи со Ковид-19 на 25.04, денес 10 дена подоцна имаме 394, т.е. намалување од речиси 60%. За овој позитивен тренд треба да им се оддаде признание на луѓето кои ги планираа и овозможија мерките за борба против пандемијата, а најпрвин на @ZdravstvoMK.
39ReTweets150Favorites·Details
#3
Му помагам на татко ми да ја најде флашата ракија што му ја испив неќни.
30ReTweets176Favorites·Details
#4
Домашни симит погачи https://t.co/2VB5yNgv1T
9ReTweets223Favorites·Details
#5
Ако некој те гаѓа со камен, ти врати со цвеќе, сосе жардињера.
26ReTweets106Favorites·Details
#6
РИП Драган Вучиќ.
Шали, вицови и зезање на страна, беше одличен бубњар и вокалист. Човекот не се исполитизира, го работеше тоа што сакаше и си беше супер успешен. Лесна му земја.
7ReTweets143Favorites·Details
#7
Пред 32г на овој ден и ова време бев во Белград. Со другите врсници се спремавме да го изведеме последниот Слет на Денот на младите. Еден друг живот, еден друг свет.
#25Мај
4ReTweets141Favorites·Details
#8
E ова е ремек дело https://t.co/qmXnxbmtWr
7ReTweets113Favorites·Details
#9
Со тек на годините се менува и вкусот. Кога бев помлад не поднесував боранија, сега не поднесувам луѓе.
16ReTweets80Favorites·Details
#10
И библијата и куранот се многу прецизни ако ги користиш за мавање некого у сурат од непосредна близина.
14ReTweets86Favorites·Details
#11
Ифтар тајм за Шуш https://t.co/Oc97mjtqoW
3ReTweets103Favorites·Details
#12
Комши дај молим те подеси ја жена ти на вибрации.
11ReTweets72Favorites·Details
#13
Се пишуе „карма“, се чита „попуши кур сеа“.
15ReTweets58Favorites·Details
#14
Најубавите жени на твитер се над 35 г.
5ReTweets84Favorites·Details
#15
Се ми се чини еден ден ќе кренеме глава од екраниве и ќе сфатиме дека во меѓувреме не стрпале у дом за стари.
12ReTweets55Favorites·Details
#16
Ако сте невработени, можете слободно да организирате вооружен грабеж на некоја финансиска институција, според нашиот министер на МВР.
14ReTweets45Favorites·Details
#17
Се дур ДПМНЕ си ги контролира полицијата и судот, они ќе си бидат среќни, не им требаат избори ни во наредни 5 години.
11ReTweets49Favorites·Details
#18
Ако на жена не и се плеска добиваш лекција како она не е на дугме и ти треба да кажеш ОК и да ја забављаш. Ако машко каже не е на дугме одма иде ти мене не ме сакаш, гарант имаш друга свињо, думреш очи да не ти видам. Оооооо копачот у чело одма, оксидираниот.
6ReTweets56Favorites·Details
#19
Кога бев млад степенот на приватноста зависеше од должината на телефонскиот кабел.
6ReTweets54Favorites·Details
#20
| ̄ ̄ ̄ ̄ ̄ ̄ ̄ ̄ ̄ ̄|
| Сите сте |
| болни |
|__________|
(\__/) ||
(•ㅅ•) ||
/   づ
7ReTweets50Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Оксидативен стресbiochemist8086
2i999yi999y67
3Патлак илити пиштолposlediknapik55
4ДиДиvorrennn51
5Др Арсланагићarslajemenibog51
6Sasho Andonovdr_koljo50
7mindрluмbеr 🇲🇰🖖mindplumber46
8Darko Kezhmankezhmanprvi41
9Chlamydiaschiffer_pg1431
10Јане Стефановstefanovjane27