TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Драгуљче @siemigadjuro
#reach: 55549   ( 536th )
#followers: 2095   ( 1772nd )
#1
Изборите се за 6 месеци, ама небањатите вошки свират и ваљда нешто слават во Куманово.
Епа дами и господа, вакви копилиња врло вероватно е да ни бидат новите властодржци.
Ликови кои требаше да бидат во робија, за жал можно е да бидат у државни фотељи. https://t.co/rjaDtb5cXF
15ReTweets97Favorites·Details
#2
По ново ќе излезе дека ниту имало смрт на фашизмот, ниту слобода на народот.
16ReTweets51Favorites·Details
#3
Претстава почнуе у 8, а господин и госпоѓа у 5 до 8 палив цигаре, па каснив... Да сам директор на театарску установу у 15 до 8 катанац на врата ќе игра.
Маму у пичку фолиранстку ви гу ебу!
Мужи облечени како италијански манекени, а њини жене како за хард кор порно глумице.
8ReTweets30Favorites·Details
#4
Просеравање отиде преко сваку границу. Тури у тањир бе, не смо плочкари! https://t.co/MaDBzKtNRx
2ReTweets28Favorites·Details
#5
Борко Ристовски експерт за спорт во новиот тим на Жмицко кој ќе се бори за подобра Македонија.
Идиотиве што се на власт 3 години се криви што не ве избришаа како партија.
3ReTweets23Favorites·Details
#6
Моли се амабасадорка редовно да гу зима терапију. https://t.co/hzszRtdn6Z
4ReTweets15Favorites·Details
#7
Ме само 300, ја би ги сви 25,17% направија пилоти. Да одлетив у пичку си материну и никад да не се вратив.
2ReTweets15Favorites·Details
#8
Немој да забравите да турите немачко знаме на ник. Како би ми обични смртници знале дека сте тамо, нели?
2ReTweets14Favorites·Details
#9
Во твитот подоле ќе видите како изгледа спомен обележјето на истите тие херои кои денеска беа споменати.👇👇👇 https://t.co/36h6EgxEUV
3ReTweets10Favorites·Details
#10
Ајдеееееееееееееее!
Боцевски прифатил да иде во приватна фирма.
Комерцијалист за у Чеза Комерц.
1ReTweets16Favorites·Details
#11
Жене сакамо ве, али не се љутите ако не приметимо дека сте фарбани.
Ако имате црну косу и се префарбате па у црно, нема да приметимо. Ама никад!
Едино ако сте жута у главу, па се офарбате у зелено. Океј?
2ReTweets13Favorites·Details
#12
Заменик министер е тотално бескорисна функција.
Прaв пример за тoa е @makraduli
2ReTweets12Favorites·Details
#13
Катастар на РМ - Куманово.
Пушница у ходници. И шеф си пуши туј. Кур га свечено боли.
Само датум да добиемо и све ќе решимо. https://t.co/a5ZEvgtwI5
4ReTweets6Favorites·Details
#14
Апасиев имаше шанса да биде еден нов тип на политичар во земјава, а се претвори во класичен Илија Димовски.
0ReTweets17Favorites·Details
#15
Куманово не мора да се сеќа, Куманово е још увек у прашину, воду и кал, а огроман број на кумановци још не знаев што е асфалт, бетон, канализација и водовод. А, да. Тија куќе од камен и керпич ене ги по центар, спремни су у свак момент да убиев некога. https://t.co/R8NYQ084PW
2ReTweets10Favorites·Details
#16
Видана сигурно и бугари ги брани.
3ReTweets6Favorites·Details
#17
Век да си га ебу, ама ако не би му лупнаја 20милиона € казну, ега се Драгуљче не викаја.
А ви што пуните "осветену воду" и даље да пуните. https://t.co/0AdmWXADGI
2ReTweets8Favorites·Details
#18
Поглаварот на ИВЗ: Не се занимаваме со гејови.
Мие со калашникови така малку се занимаваме и со дрога по малку.
Чифша педери.
2ReTweets8Favorites·Details
#19
Ние сме болно општество. Со канцер во поодмината фаза на секој орган на системот. Дисфункционално семејство со татко алкохочичар и коцкар, мајка курва, а деца наркомани. Буквално едно единствено нешто не функционора како што треба.
Ах, да. Се бориме за датум. Датумот сѐ ќе среди.
1ReTweets10Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Грегорич Пекmarsedonec17
2шрут фармсnikola_dimcev11
3Дарлаexmitevskad11
4Мијакот 🇲🇰 🇪🇺mijakott10
5Аleksandarjuvesnake8
6Blau Wagenblau_wagen7
7МилаШилаmilashila97
8Виктор Стевичviktorstevich6
9бојанb0stan6
10Sweet but crazy cat ladynevroticna6