TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Real SierraIndia @sierraindia77
#reach: 18786   ( 1736th )
#followers: 809   ( 4000rd )
#1
Еве една и од мене до сите "либерали", "демократи" и "опенмајндед" што повеќе го почитуваат туѓото од своето. https://t.co/Pm2qEFusY0
7ReTweets16Favorites·Details
#2
@FlavrSavr @jp_euro Пошто запалените македонски знамиња и протестите во ГР за малку не не внесоа во ЕУ.
3ReTweets6Favorites·Details
#3
Кога ќе дојдам на власт ќе го напраам англискиот официјален, а сите други да се учат факултативно.
2ReTweets8Favorites·Details
#4
Добро бе цел МКТвитер, па дај бе пуштете која било сенд ап комедија од запад и видете дека се заебаваат со се живо и мртво на планетава. Не тупите дека 27ми не е за заебанција! Жими све сте дебили еј!
2ReTweets7Favorites·Details
#5
Десет години пред распадот на Југославија, хрватската и српската дијаспора протестираа, се тепаа, лобираа, кршеа амбасади на СФРЈ. Албанската дијаспора го формираше Косово, израелската... Не потценувајте ничија дијаспора.
2ReTweets6Favorites·Details
#6
Отиде еден од најголемите умови на денешницата. RIP Стивен Хокинг. https://t.co/A5nCBdI902
1ReTweets6Favorites·Details
#7
@o_spasovski Дали е службена тајна што навистина и се случи на полицајката?
1ReTweets5Favorites·Details
#8
Од септември планирам да почнам да се бавам со политика. Затоа читајте ме и фаќајте скриншатови, да не испадне после: кој е овој и шо кк сака.
1ReTweets4Favorites·Details
#9
@dimanovski Е зашто, на било кој споменик, местото би му било на буниште?
0ReTweets6Favorites·Details
#10
@gen45sek12 @C4i7Z Опаа, сендвичите го возвраќаат ударот. 😁
1ReTweets3Favorites·Details
#11
По 2 месеци на мисија со претставници од 19 земји може да заклучам дека патриотизмот и општествената одговорност се најважните особини кои треба да ги поседува граѓанинот за да државата му биде силна и просперитетна. Луѓето ја прават државата не обратно.
1ReTweets3Favorites·Details
#12
Неверојатна почит имаат турските офицери и подофицери кон македонските. Сите со понизок чин кон мене се однесуваат како кон нивен старешина. Секоја чест.
0ReTweets5Favorites·Details
#13
Уау! Свака час за ДУИ. Испаднаа најмудри политичари во историјата на независна Македонија. https://t.co/fMMvvP3equ
1ReTweets2Favorites·Details
#14
Изглеа "маџарице младе" со стајлигот копираат бугарска проститутка од 80те. А хит песна на унгарскиве журки е "I'm a barbie girl". Колку да знете зошто пропадна Австро-Унгарија.
1ReTweets2Favorites·Details
#15
-Нема што да се расипе бе, све е вештачко у ова.
-Да бе, гарант уште пола година да стои ништо нема да му биде.

Јас и колегата влечкајќи по пакет Minute Made со поминат рок купени по 1$/ пакет.
1ReTweets2Favorites·Details
#17
@jp_euro Ништо нема да добиеме наредни 50-100 години. Да се свртат уште барем 2-3 генерации.
1ReTweets1Favorites·Details
#18
Чилеанциве ми се ко од шпанска серија, ако не си насеман почнуваат со серија прашања: дали некој од нив те вознемирил, што не наљутило, дали си ОК... драми. Ама војска пар ексселанс, обучени, опремени, дисциплинирани. Секоја чест.
0ReTweets4Favorites·Details
#19
@I_TheThing Луѓенца по цело тело да ти пораснат.
1ReTweets1Favorites·Details
#20
ОК се овие чилеанциве само некад да престанат да зборат, макар 10 минути. Почнав и ја брокен инглиш да зборам поред нив.
0ReTweets4Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Jovan Petrovjp_euro23
2§paceIvadblssofia6
3Amb. Jess Bailyambbaily4
4Мачоротmachorkoff4
5EmptyPersonadarkhour_seeker4
6Marina Gjorgjijovskamarina_gjorgji4
7Sashe Ivanovskisasheivanovski3
8Cosmopolitanalikiaj3
9Oliver Spasovskio_spasovski3
10малиот кнез мишкинjakovfendu3