TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Velesil S @siljanstrkott
#reach: 0   ( 45691st )
#followers: 142   ( 20461st )
За пензионерите 8,2%, за администрацијата 78%
ТАКА ВОДИ СМЕТКА ВЛАДАТА ЗА ПРИМАЊАТА НА СВОИТЕ ГРАЃАНИ.
С Р А М О Т А
19ReTweets94Favorites·Details
Ништо не разбирате! Абе нели ќе ви се зголеми просечната плата? Што ако зголемиле 78%?
Просек: сарма
Сиромаштијата: зелка
Богаташите: месо
5ReTweets27Favorites·Details
По улиците на Франција демонстрантите носат црвени знамиња со срп и чекан и ја пеат и играат Каљинка маја.
ДОАЃА ЛИ РАБОТНИЧКАТА КЛАСА?
5ReTweets27Favorites·Details
Стево чекал од УЧК дозвола да му го честита изборот на новиот претседател на Црна Гора, а тој заедно со Дритан Абазовиќ.
5ReTweets7Favorites·Details
Што слушам, овие 78% не важеле за функционерите со албанска вероисповед, а?
1ReTweets5Favorites·Details
За ова кај нас никој не смее да коментира, ама во Хрватска има интелектуалци со дигнитет. https://t.co/b2dCIHchlC
2ReTweets1Favorites·Details
@TheScientist_0 @Alhemicharot1 Главна улога е создавање на ел.енергија за најсовршениот компјутер, односно мозокот. Тоа се прави со континуирани електрични празнења на нариумовите позитивни јони преку мембраната на мозочните и нервните клетки тн парцијални празнења на ниво од мили волти. БИОЕЛЕКТРИЦИТЕТ
1ReTweets3Favorites·Details
@Alhemicharot1 Да. Позитивни јони на натриумот. Тоа не е битно. Хлорот е отровен гас, зошто не сме иструени?
1ReTweets2Favorites·Details
@Alhemicharot1 @TheScientist_0 Добар си. Јас хемија многу е знам.
1ReTweets2Favorites·Details
Релевантно мислење за НАШ политичар:
https://t.co/yET864L7xU
1ReTweets1Favorites·Details
@Alhemicharot1 Пошто си хемичар, ал. Да те прашам:
Потребно е секој ден да внесуваме неколку грама сол во организмот, зошто служи солта?
1ReTweets1Favorites·Details
@Alhemicharot1 Откриј со што се врзува и ќе станеш нобеловец. До сега не е откриено.
1ReTweets1Favorites·Details
@TheScientist_0 @Alhemicharot1 Тоа да. Што со хлорот?
1ReTweets1Favorites·Details
@Alhemicharot1 @TheScientist_0 Не знам тоа.
1ReTweets1Favorites·Details
@TheScientist_0 @Alhemicharot1 Тоа е киселина. Можно е.
1ReTweets1Favorites·Details
@TheScientist_0 @Alhemicharot1 Треба и со тие на електроника и информатика.
1ReTweets1Favorites·Details
@TheScientist_0 @Alhemicharot1 Интересна област за која е потребен тим од повеќе струки. Од областа на , медицината и техниката. Еве се продава еден додаток на храна G 132 и тврдат дека помага за повеќе болести. Некои тврдат дека не е точно. Тоа е полупроводник и влегува во структурата на мозокот.
1ReTweets1Favorites·Details
@Alhemicharot1 @TheScientist_0 Аииии. Не знам бе. Твитеров ми менува.
1ReTweets1Favorites·Details
Што ти е Македонче: немакедонец (албанец) министер за надворешни работи да одлучува во корист на Бугарија, која негира и јазик и македонскиот идентитет?
НЕ МИ ТРЕБА ВО ЕУ ДА МЕ ВНЕСУВААТ НЕПРИЈАТЕЛИТЕ, ПРЕД БАЈОНЕТ! ЗАЕДНО СО ДОМАШНИТЕ.
0ReTweets4Favorites·Details
Жмицко ги води на тенок лед гласачите и членството:
ПРИФАТЛИВ Е ПРЕДЛОГОТ ЗА ПРОМЕНА НА УСТАВОТ СПОРЕТ ХРВАТСКИОТ ПРИМЕР.
ПЕРФИДНО РАСИПАНА ИГРА.
секому не му е јасно
1ReTweets0Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1АЛХЕМИЧАР☦ 🧪⚗alhemicharot114
2Безг Решенsvtalalaj12
3Чупето🇲🇰lolitafrombt12
4Професор Цветковиќtome_corner10
5Плава ама Права 😏niighttstarr9
6The Scientistthescientist_09
7Darko Kezhmankezhmanprvi7
8effoeffo_antivirus7
9🌟indig05alpha7
10Ѓерасимgerasim_mk6