TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Goce Simonoski @simonoskigoce
#reach: 21247   ( 1962nd )
#followers: 295   ( 11010rd )
#1
Итно треба масовно тестирање на територијата на Македонија. Ве молам да го промовираме тагот #ЗаМасовноТестирање и да ги натераме и мотивираме некако надлежните да вложат во нешто што потенцијално може да спаси многу животи. https://t.co/hLOqWyNRGS
7ReTweets10Favorites·Details
#2
Маврово📷🌌 https://t.co/sRE2B46pyE
1ReTweets13Favorites·Details
#3
"Parisienne Walkways" by Gary Moore. Карантинов ме натера да свирам ствари што сум ги свирел у средношколски денови. https://t.co/3HSjx3Q2Vs
1ReTweets13Favorites·Details
#4
Масивна анализа на peer review процесот на 145 журнали и 1,7 милиони автори не открива никаква систематска дискриминација кон жените. https://t.co/vwoEUxNdSI https://t.co/PPzGZ2hgZH
3ReTweets5Favorites·Details
#5
@Gospodinovski поздрав брату и троа морална поддршка за @Pumpkinowsky во овие тешки времиња. Наредно ќе ви отсвирам некој метал, доста е Гилмор :) https://t.co/ONu9rVpeNO
2ReTweets7Favorites·Details
#6
Затворање граници и социјална дистанца не се доволни. Потребна е интернационална кооперативност и усмерување на сите ресурси кон изнаоѓање на решение за проблемот.
3ReTweets4Favorites·Details
#7
@nevroticna @Monocer0tis "Research suggests this is due to increased exposure to “idealized” images of other women, couples, and lives in general. Increased exposure is linked to decreased happiness with one’s own life." https://t.co/MKPkaveKwZ
2ReTweets5Favorites·Details
#8
@nevroticna Особено за девојки.
1ReTweets5Favorites·Details
#9
Не вака! Не се правете експерти насила, особено кога имате илјадници следачи. Не знаете каква штета можете да нанесете. Џизс крајслер. https://t.co/NJaVAMIiJo
0ReTweets7Favorites·Details
#10
Прајсов закон - кога дистрибуцијата на продуктивноста и креативноста е асиметрична во популацијата. Повеќето нормални луѓе речиси воопшто не допринеле и не направиле ништо креативно; мал број луѓе допринесуваат околу половина од резултатите во која било област. https://t.co/Hnt4vHcUbH
1ReTweets3Favorites·Details
#11
Среќен осми март! Има уште место за подобрување на состојбата со родова еднаквост во западниот свет, но во други култури и делови од светот, едвај да се размислува на тоа. Борбата продолжува, со надеж дека поголем фокус ќе биде ставен онаму каде што е најнеопходно. Cheers! https://t.co/qnYBgOV9wo
0ReTweets6Favorites·Details
#12
0.7% стапка на смртност од корона-вирус во Ј. Кореја каде што секојдневно се тестираат отприлика 20 000 луѓе, повеќе од кое било друго место во светот. Ова се оптимистички бројки, за разлика од СЗО, веројатно затоа што се' уште не се пријавени сите случаи. https://t.co/ubgAXFFhUR
1ReTweets3Favorites·Details
#13
Пред 20 илјади години беше волк. Од него направивме ова. Useless cute little piece of shit 😂 https://t.co/BCfDcivkdR
0ReTweets5Favorites·Details
#14
Пријателски потсетник од Карл Саган: https://t.co/uMyfGdHZtE
0ReTweets5Favorites·Details
#15
@LeCaffeine Има постар лек за маларија кој се чини дека дава некакви резултати, но примерокот од истражувањето е мал. Ќе видиме како ќе делува кај голем примерок со илјадници луѓе... https://t.co/JOMZLNZMp2
0ReTweets5Favorites·Details
#16
Од научен аспект, мислам дека погрешно е кога луѓето говорат за „повисока“ свест, бидејќи сите здрави луѓе се свесни, перципираат и реагираат на околината. Совеста е таа што е прилично варијабилна кај сите нас.
0ReTweets5Favorites·Details
#17
На денешен ден пред 67 години почина еден од најистакнатите убијц... овајј, лидери де... 😂 https://t.co/lvl7PId2Si
1ReTweets2Favorites·Details
#18
@Pumpkinowsky @Azhdaja @vsamak @ViksaaSkool а бе човече не се расправај со нас нестручни. батали. самиот знаеш дека тоа е таа јебана човекова психологија - дур не те засега лично и дур не е големата, никому ништо. ама кога ќе те опне италијанско сценарио ќе биде „еј можда требаше“...
1ReTweets2Favorites·Details
#19
Ајде момци и девојки. Потребна е иницијатива за масовно тестирање. И тоа итно! #ЗаМасовноТестирање https://t.co/IxN8b9kebV
1ReTweets2Favorites·Details
#20
@Jovanovski_mk За пофалба е и секако дека нивниот модел, или барем некои негови аспекти, може да се примени на остатокот од светот. Ама да не заборавиме дека сите скорешни гомна со инфекцииве потекнуваат од таму.
1ReTweets2Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Дресер на еднорозиgospodinovski15
2Dr.SandPuppypumpkinowsky11
3Марипосаtennisizmydrug6
4Томи Џериcinikot6
5Tanjaazhdaja5
6mShuntovmmarksssss5
7Методија Ѓорѓиевgjorgjiev_m5
8Simonakafedjiska4
9Бебешка Седи Домаlecaffeine4
10Џони Бигудfrustratemk4