TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Сплинтер @sinisa_goliotok
#reach: 169791   ( 2nd )
#followers: 13984   ( 56th )
#1
Дечково се викал Ирфан.
Ирфан во ова време намалува цената на лимонот.
Ирфан вчера бесплатно давал марула.
Биди ко Ирфан.
Риспект кралче! https://t.co/Mly13SW9xO
86ReTweets415Favorites·Details
#2
Ве молам останете дома! Ние здравствените работници работиме по 16 саати на ден за вашето здравје! Останете дома и помогнете ни!

*прва год е на медицина, само физичко има положено, нема ни мантил.
74ReTweets366Favorites·Details
#3
'Во Кина починало лице заразено од новиот вирус откако истото изело глушец'

Добро бе можете да јадете пипер и патлиџан ко сите нормални пес мајка ви ебал!?!?
52ReTweets316Favorites·Details
#4
'Венко Филипчe: МВР ќе преземат конкретни мерки кон сите лица кои на социјалните медиуми објавуваат невистини како и медиумите кои истите ги пренесуваат.'

Ајде сеа бујрум ширете лажни вести.
73ReTweets167Favorites·Details
#5
Како прво: Владата плаќа. (хотелско сместување)
Како второ: Не шири фејкњуз вмрано една злобна напикана у Левица.
Како трето: Лечи се додека не е доцна. https://t.co/uwjstpEho9
56ReTweets213Favorites·Details
#6
Венко Филипче:
1. Забрана за сите јавни и приватни собири БЕЗ разлика на бројка.
2. Кафитерии со скратено работно време до 18 ч и внатре да е преполовен капацитет да има дистанца од 1 метро помеѓу сите гости.
3. Верските заедници да се држат до мерките на владата.
60ReTweets160Favorites·Details
#7
А?
:))))))))))))) https://t.co/omzDiw21Ag
51ReTweets186Favorites·Details
#8
Џабе е сега Геро. Џабе се извинуваш кога најпрво ти наредија да објавиш невистина со цел дискредитација.

Ти си мивка брат, платеник, дно од "новинар". https://t.co/FMIM5Nvyc8
60ReTweets154Favorites·Details
#9
'Јанушев: Ќе поднесеме кривична пријава против Венко Филипче поради коронавирусот.'

Ова твоево е толку нелогично и глупо што е исто ко ја да кажам 'ќе го тужам Јанушев оти изглеа ко булдог и со тоа таквата фаца ме вознемирува'
Кое зло сте вие еј.
42ReTweets193Favorites·Details
#10
Дечкиве од Штип кои на видеото тепаат девојка ќе ги напраиме познати. Па после коа ќе влезат у притвор остали притвореници да мислат оти позната личност ебат. https://t.co/rT9dBEz5jl
72ReTweets99Favorites·Details
#11
Пази што ми кажаа дека денес праело ВМРО.
Се јавуваат по телефони "Дали сте запознаени и колку знаете за хациендата на Венко Филипче на Водно?"

Па мислам ова е најдно. Зло. Багра.
44ReTweets159Favorites·Details
#12
Историја!
Ратификуван протоколот за пристап во НАТО на Република Северна Македонија.
Шпанија онлајн (за прв пат специјално за нас) гласаше.
Повторувам!
Онлајн гласаа. Да не бројат вмраните кворум пак.
Нека ни е за ерлија! https://t.co/THBXuBF3mP
42ReTweets158Favorites·Details
#13
Злото ВМРО преку злоговорникот Александар Николоски добива демант на фејкњузот и ширењето страв, паника и хистерија дирекно UN.
Стока си е стока. https://t.co/lT5RSUr4Ui
57ReTweets98Favorites·Details
#14
Она кога си зло па и за вакви работи се обидуваш да извлечеш мизерен политички поен. Преку лешеви би газеле за да се дочепаат до фотеља.
ЗЛО https://t.co/BEFqOZpule
45ReTweets131Favorites·Details
#15
За 'себап'
Тоа е тоа. Брао дете https://t.co/0477sbYSEy
43ReTweets128Favorites·Details
#16
Никогаш повеќе ВМРО!
27 април во прво лице 1 епизода https://t.co/2lecDIfvAk via @YouTube
55ReTweets86Favorites·Details
#17
Ж. Надграден и проширен. https://t.co/3rYjPpe9Ge
30ReTweets155Favorites·Details
#18
Споделете молам, за овие фејкњузерите и фиромците да не се трескаат од земја. https://t.co/LCK3MVweuo
57ReTweets72Favorites·Details
#19
Совет до ова зло од политичка збриштина такозвана партија: Многу повеќе поени ќе соберете доколку кажете дека стоите на располагање на министерството со сите свои ресурси и луѓе.
Зло едно глупо! https://t.co/64d8mk8DCp
35ReTweets135Favorites·Details
#20
Дома.
Ден 4.
Ги насликав дечките од Некст Тајм. https://t.co/GI9f3huFKN
33ReTweets141Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Полтрол 🇮🇱neznajach154
2Ариелproblembyme99
3Zarko Ristovskidecimalfawn421078
4Yokojordantscho62
5Нандоniceasshole160
6МилаШилаmilashila947
7little starstarlittle3441
8Astérixsendvicsovegeta39
9Viviana #СедиДома🌸🌺🌷ivanovavz37
10Маци #СедиДомаviktorynik31