TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

СКИТНИКОТ @skitnikot7
#reach: 73909   ( 472nd )
#followers: 630   ( 6069th )
#1
Ајдееееее
Основното училиште “Ѓерѓ Кастриот Скендербеу“-с.Арачиново
Преименувано во Генерал Стојанче Ангелов
41ReTweets202Favorites·Details
#2
И у Дебар 5G пуштиле https://t.co/6Yl65ttNPm
20ReTweets127Favorites·Details
#3
Џабе вадите провалени сте сите видоа https://t.co/1VQuXjObSx
29ReTweets69Favorites·Details
#4
СДС креираше "лажен" предизборен буџет кој можеше да издржи до Април, до изборите

Изборите се пролонгираа а СДС падна во сопствената "буџетска" дупка!

Сега господ нека е на помош
27ReTweets57Favorites·Details
#5
Пакетот со мерки на владата.
За тие што тераат месец за месец https://t.co/OUIzmzcVpm
18ReTweets60Favorites·Details
#6
Го смени името!
Македонците ги обележа со коси цртки (///)!
Го прогласи Гоце за бугар!
Ја албанизира Државата!
Спроведува закон за двојазичност одбиен од Венецијанската комисија!
Главата на рекетот!
Извршител и обвинител и судија!
Марихуана-картел-бос
Да го вратиме у муртино
16ReTweets48Favorites·Details
#7
Да заврши лудилото
Обавезно во учебниците по историја да се вметне и
Битката за гз папир
Да знаат идните генерации што серковци сме
13ReTweets31Favorites·Details
#8
Овој барем со стил не испокраде
Кај имаше место за такви мрсулави како боки 13 https://t.co/ZzQI6kR0Wt
6ReTweets46Favorites·Details
#9
Не бе воа да те страв да се жениш
Со ножеви и жеништава шетаат се се изулаве https://t.co/8j33XMpJWX
5ReTweets48Favorites·Details
#10
Дно од луѓе
Членови на сдсм приведени контејнери палеле
На Наќе и полицијата само да се отежнува работата. https://t.co/sNtbptaeVM
9ReTweets27Favorites·Details
#11
Тестирање за Корона:
Државно.......................................4950 денари
Жан Митрев .................................1500 денари
Систина ........................................1200 денари

Аплауз за Филипче во колку ќе има https://t.co/1ecxaNuB6y
9ReTweets23Favorites·Details
#12
Базите на Нато у Италија се празнат.
Народот збеснат едни се организираат да палат се одма референдум за излез да има сите закони унијата ги прекрши со еден вирус камоли војна.
Сите амбасади војска опколени им се
Ништо после ова нема да биде исто
Лудаците кај нас со топови пукаат
8ReTweets26Favorites·Details
#13
Тетово у Нато е од 2001
Не важат забрани таму https://t.co/l6OGk3JC50
6ReTweets32Favorites·Details
#14
2ReTweets34Favorites·Details
#15
Кој не земал компири.
У дм кај синиша и кежо носат на домашна адреса https://t.co/V0099TX5qV
7ReTweets19Favorites·Details
#16
Да каже во јуни дека му фалат 1,3 милијарди евра ок,ама по нецел месец криза,чудно
7ReTweets18Favorites·Details
#17
Ние сме вирусот
Природата се врати по своето
Велес 2020 https://t.co/on4F4kDewV
5ReTweets23Favorites·Details
#18
100 пати северна ја пишале кур крофни ќе ви купам бојкотирам
Ѓеврек ќе си јадам https://t.co/gIQwwII4mF
6ReTweets18Favorites·Details
#20
4ReTweets21Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Царевата Ќеркаcarevata_kerka51
2Бјанка Мизелcrnokosa12343
3Гуру де Коркаш™bejbiboy39
4CARvesna7993866438
5Приказнаprikazna137
6crvenokosata2eyeshadow33
7Прекрасна 😷prekrasnavasic33
8🧠Бреинсторм🌪brainstorm151729
9♤ 11:11 ♤spiritualganja28
10Џагдишаdzagdisha26