TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Скрачи @skraci
#reach: 47998   ( 443rd )
#followers: 8419   ( 253rd )
Замисли си во Мк и немаш проблеми со пари и со директори и шефови и не си у константен стрес и преживување, туку само опуштено гледаш колку е досадно и колку се сите нерасположени и разочарани од животот тука
19ReTweets174Favorites·Details
Зашто па партија да ми ветува враќање на семејни вредности, на не секој му е убаво семејство тој што сака нека си биде семеен кој не сака нека живее сам, дај нешто економски просперитет и еднаквост пред правда, друго не треба ништо
10ReTweets58Favorites·Details
Ај да се преброиме колку сме непозитивни
5ReTweets70Favorites·Details
Зашто бе вработени во ЕСМ на принуден, они ги направиле минусите или менаџментот?
10ReTweets43Favorites·Details
Ќе дадам ЕСМ да ми ја преземе Ординација до јуни
6ReTweets43Favorites·Details
Утре ли е тој денот кога се седи пред кафич и се чека пијачка три саати?
5ReTweets28Favorites·Details
У мое време...ова е твоето време дури мрдаш жив си
7ReTweets15Favorites·Details
Ова им се дешава на мрзливи твитерџии, им ја зимаат идејата и им ја прават елката место нив https://t.co/zc04lOdjX0
5ReTweets8Favorites·Details
2ReTweets22Favorites·Details
А бе земјоделска земја бевме https://t.co/egK2Pcnc1z
2ReTweets2Favorites·Details
Викендот може да почне!
*Гасат парно
2ReTweets7Favorites·Details
Како да сме во некоја поучна приказна каде цело време политичарите не убедуваат дека неодговорниот живот е лесен, а ние упорно го влечеме подебелиот крај ради лекоумноста
2ReTweets7Favorites·Details
Сега да видиме дали можеме без парно, па ќе видиме дали можеме без вода
1ReTweets7Favorites·Details
Мора да почнат да даваат повеќе пари за помалку работа, не е поентата да сме нон стоп уморни
0ReTweets10Favorites·Details
Ништо нека не збори само нека покачи плата https://t.co/bhcBh5RT0G
1ReTweets6Favorites·Details
Денов на секој можен начин ме исцеди
1ReTweets1Favorites·Details
@marjanmitrovsk3 Анемичен Џејмс Бонд
0ReTweets3Favorites·Details
@rnixn @TheBatLadyM @JBurgundi А за нас останатите Среќна стара нова
0ReTweets3Favorites·Details
@TheBatLadyM И ти и баба му и сите што случано ќе се најдат во близина и ќе ја фатат страната на мајката
0ReTweets3Favorites·Details
@P0KIO @Corner_43 Ова е нешто како кобра или свинга од јога
0ReTweets6Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Брусница Вејнthebatladym6
2Bebamufljus5
3Точкаtishinamalku4
4ЈБургундиjburgundi3
5Kobayagiimanolev3
6Tesla Coilnatemago2
7Мада Факаh3xman2
8Убавиотvicemiller1
9Марк Грег Спутникsatelite_chris1
10M-A-Cmarjanmitrovsk31