TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ꑭᑎỖ𝕣мα𝔫ꑭ Ataman i Dardanisë @slavicnorman
#reach: 29679   ( 294th )
#followers: 1655   ( 2763rd )
Добро значи кој ви дава дипломи? 🤡 https://t.co/bX5wbvadXE
34ReTweets243Favorites·Details
Република Северно Подкосовље ❤️ https://t.co/KN4lEENeV2
26ReTweets94Favorites·Details
Сасвим довољно за живот у урбано Скопје! https://t.co/GxfpRvtAzE
16ReTweets64Favorites·Details
Оф оф сега скопјекаурите ќе се чувствуваат безбедно во своите станеви, знаејќи дека силните дарданци се тука да ги заштитат ❤️ https://t.co/rAn8IagpuN
13ReTweets55Favorites·Details
Македонците од Запад се будат!
Следен попист да си се пишат, тоа што се - Македонци, а ние православците да им го обезбедиме местото под #Македонштината! https://t.co/Ak5ZjVahi3
12ReTweets52Favorites·Details
Дудлајте го блгарчета! Македонскиот јазик постои дури од 6-ти век монголоиди аутистични! https://t.co/kTYQEgmRkp
13ReTweets45Favorites·Details
Скопјекаурот ќе нема потомство, скопјекаурот ќе се самоуништи ❤️ https://t.co/IP5MnYVLLn
12ReTweets43Favorites·Details
Овие ја создадоа кирилицата 🤡 https://t.co/lFJXFL9HWB
7ReTweets43Favorites·Details
Добро утро антички народе македонски 💗 https://t.co/YuEfiXKVuO
8ReTweets31Favorites·Details
Оваа госпожа по име и титула ✨проф. д-р Анета Дучевска ✨ ви е Деканка на ФЛФ, веќе втор мандат.

Е дотичнава, како го има сјебано цел ФЛФ за нејзиниот мандат 7 години (среќа оваа ѝ е последна год.), ќе треба 10 години да се оправи.

Па да погледнеме што се (не)има направено:↘️ https://t.co/4mrT8Bi6WM
9ReTweets24Favorites·Details
Сербиа топката ја префрли на Косово, со 4% ќе си добијат мини Република Серпска, а од признавање официјално ништо.

Е сега истото барање ќе дојде и во Подкосовље.

Прво Заедница на албански општини, па отцепување на Илирида! Најјако ќе биде што Скопјекаурот ќе си гласа за тоа! 🤣
6ReTweets31Favorites·Details
Колку албанци добија награда на Златна бубамара? И после сакате едно општество? Епа не може така „другари“. 25% од наградите се знае кај треба да одат!
6ReTweets30Favorites·Details
Македонија се претвору во територија каде мини балканските државички желни за нови територии, праќаат мисионери да нѐ колонизираат.
Гревчиња сме.
8ReTweets20Favorites·Details
Спремни се да живеат ко мравки во #46квадрата напикани во овој бункер, само у Скопје да се. https://t.co/3vABpaxrcR
5ReTweets31Favorites·Details
А тоа што синчето на Јасне ✨Вефикс✨ понеделников ни беше на Филолошки, и разговараше само на ✨енглески✨ а соговорниците му зборуваа на македонски?

А што правиме со тоа?
Која дијагноза е тоа да ве прашам?
7ReTweets20Favorites·Details
✨✨10 години #Кичево под албанска власт✨✨

Уриме! @VladaMK @SDSMakedonija @DKovachevski

Еден каур да не остане во #Илирида! 🇦🇱❤️😋 https://t.co/HQkMt0THN4
7ReTweets19Favorites·Details
Оф оф дарданизација на Kumanoves. СДС го продаде #Бастионот 🤡 https://t.co/hwCTV4oCRG
7ReTweets16Favorites·Details
Поглед миљон долара😍

Каурот од нива во стан #46квадрата, албанецот преку река во куќа со двор и семејството ✅ https://t.co/1wUY0n2YZV
6ReTweets15Favorites·Details
Со ваши пари ви се прави ✨филантроп✨ ХАХАХАХАХ Скопјекаури глупи 🤡 https://t.co/XqYPb4WyUT
5ReTweets18Favorites·Details
Оно скопјекаурчето се умислило дека живее у ✨Еуропа✨, па нешто глуми дека е повисоко од албанецот, па нешто политика идеологија тера, а глупото не гледа дека државата му се распаѓа хахаххахахах 😆

Бирајте во која албанска општина ќе сте, и уплаќајте часови за албански 👐🏻
6ReTweets12Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
17️⃣osmini_24
2Капетански Дневник🏴‍☠️blacktaurus720
3KoToTamoPevavladimirjosifo113
4Раск🅰️жу🅱️ачотtoilet_paper107
5Бокиbokialterego6
6Патриотско Друштвоpatrioticlub6
7Сомнителен 🇲🇰🇪🇺⚡️🇺🇦 🇺🇸somnitelen695
8Даскалиштеnikojbiten04
9тањаnikesandcoffee4
10Makedončišteshopkarishte3