TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

чувар @smensky
#reach: 77303   ( 274th )
#followers: 5549   ( 492nd )
#1
Сеа ќе ви пишам нешо шо више го знаете, ама глеам го заборавате:
Сите сте силни, само немате поима колку. Треба почесто да ве мава животецот да ви истресе мувла од глаа. Некој плаче више некој мање. Падни/стани е константа без која живот е пролив. И глава горе, ебем ве лудите 💟
32ReTweets109Favorites·Details
#2
За некој месец ќе полни 6. Или у наши години 40+. Тажна е зашо тригодишните кутриња од улица не ја играат. Издржи срц, ќе најде бато коњопој за двајцата. 💟 https://t.co/e7bTdkj5g8
8ReTweets120Favorites·Details
#3
Ми дојде да си отворам едно пиво ама ми помина коа ми текна дека неам.
13ReTweets44Favorites·Details
#4
Весна Бејби е у ОхриТ? https://t.co/gJLabnqgTt
7ReTweets56Favorites·Details
#5
Играорка од моето детство vs
Играорка од твоето детство https://t.co/pkmjPNLkHZ
8ReTweets53Favorites·Details
#6
Искрено ја не би ви дал да гласате ни на фолк фест валандово.
11ReTweets42Favorites·Details
#7
Ова е едина држава у свет кај шо ниедна партија не може да изгуби на избори.
9ReTweets33Favorites·Details
#8
Само една ствар: у рл меѓусебното трпение се изгуби, не па на мрежава. Тури си кафица, пиши си шо ти прдне на памет и фурај си филм. Те отследиле, те блокнале, те хејтале, те боли кур. Луѓе се губат еден со друг у живот, ти ќе му ја мислиш за аватари.
На здравје кафица. На сите.
5ReTweets30Favorites·Details
#9
Буљаши од карактер обожаваат да ти ги слушаат проблемите. Да им се отвориш. Им дава епифанично чувство дека не се едиствените со проблеми. И увек сакаат да дознаат повеќе од тебе за потврда дека секогаш има некој со пиздарии поголеми од нивните.
6ReTweets24Favorites·Details
#10
Зашо иам впечаток дека мачкава ме пцуе https://t.co/14jc8W2ctK
4ReTweets22Favorites·Details
#11
You do something wonderful
Then chase it all away
Mixing my emotions
That throws me back again
Hanging on the wire,
I'm waiting for the change
I'm dancing through the fire
Just to catch a flame
An' feel real again
6ReTweets13Favorites·Details
#12
Еврибади ин да хаус сеј СКАААРААА 💟💟💟 https://t.co/2OPEik9VOs
2ReTweets24Favorites·Details
#13
Некад знам да го иступам со филозофирање, а доволно е само да кажам: нормално е да праите пиздарии, некои оправајте ги, некои нека идат у курац. Луѓе сте.
5ReTweets15Favorites·Details
#14
- беше на гла...
- https://t.co/aq1MytX3Ca
5ReTweets15Favorites·Details
#15
Поместувањево на саатот го измислија 20+ годишните за 40+ годишните да бидат еден саат мање на коњопој.
4ReTweets17Favorites·Details
#16
Твитер не е за селф... https://t.co/DmuVunrmQr
1ReTweets26Favorites·Details
#17
Поише поштуем фрлено говно према мене него китење со лицемерни монистри. Јебо вам пас матер ако сте реални.
6ReTweets11Favorites·Details
#18
The Clash/Rock The Casbah
https://t.co/d3dXC6HDYy
4ReTweets16Favorites·Details
#20
За љубов се потребни двајца: еден да ја рани, друг да ја ебе.
5ReTweets11Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Дарлаexmitevskad35
2Sweet but Беља_belja32
3b®gasimilacija21
4Орко? Yeah,_cool_like_dat_20
5𝖟⌖διαсthe3odiac16
6Каљаkatemagritte16
7R e b e lbuntovnickata15
8Богprkosot14
9no NAME no FACEoltovski13
10💀 Семоќниот 🔪 Диме 💀dimepupuliev13