TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Morticia Addams @smrtisa
#reach: 92999   ( 23rd )
#followers: 5318   ( 600rd )
- Колку години имаш?
- Немам https://t.co/J3C77Dhz95
17ReTweets221Favorites·Details
"I love you without knowing how, or when, or from where, I love you simply, without problems or pride: I love you in this way because don't know any other way of loving."

- Pablo Neruda, 100 Love Sonnets.
21ReTweets50Favorites·Details
Ова можевме да бидеме ние https://t.co/ukIMn7nE3M
11ReTweets84Favorites·Details
Mentally I am here https://t.co/Z7mdVSYUZo
7ReTweets90Favorites·Details
"Штом ќе помине бурата, нема да се сеќаваш како си ја преживеал. Нема да бидеш сигурен ниту дали навистина таа поминала. Но, една работа ќе биде сигурна. Кога ќе ја преживееш бурата, нема повеќе да си истиот човек како и пред тоа.
И токму заради тоа бурите постојат."
16ReTweets47Favorites·Details
Зоки Поки со два денари и го купи на Лидија сиот свет https://t.co/nnvFwQMVNH
9ReTweets46Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1‏אֱלִישֶׁבַעdrndrnjarinja_3
2complicatedSoficomplicatedsofi3
3Maja Kostovskаmajakostovska3
4Дарлаcvetkovskad3
5Анастејжа Биверхаузенmazikeenmk2
6Poison Ivy 🌿hedera_genus2
7Мимикријаmajaspasovska12
8Пецкоatanasoski712
9☣ Samurai ☣grandeolivier2
10Драган Митевски #Никогаш Севернаdragan_mitevski2