TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Снајперски @snajperist1
#reach: 26939   ( 330rd )
#followers: 770   ( 5990rd )
Ако имате женско дете, школувајте го, помогнете му да се запосли и кажете му дека секогаш има каде да се врати, и засекогаш ќе го спасите од насилство во семејството! :)
14ReTweets109Favorites·Details
Некој кажа такви глупости дека со доаѓањето на децата животот завршува... Мојот допрва почнува - повторно играм топка и цртам, гледам цртани... Имам градинка и прво одделение, прва љубов, завршни испити... И ЈАС СУМ СРЕЌЕН ТАТКО
5ReTweets50Favorites·Details
Што би рекла @MajaSpasovska1 патот до Месечината само за тие што имаат душа https://t.co/IMLvZdleZv
6ReTweets36Favorites·Details
Дали знаете зошто врските станаа ретки? Затоа што разговорите се претворија во преписки, дејствијата се претворија во повици, чувствата во статуси на интернет, зборот „љубов“ е исфрлен од контекст, неизвесноста засенува сè, љубомората прерасна во навика, довербата се губи
6ReTweets23Favorites·Details
На секој маж, еднаш во животот, судбината му дава жена која не бара ништо, многу простува, на која не и е грижа колку пари има, каков статус има.
Таа само го сака.
Но, по правило, мажот не ја цени таквата жена. А кога ќе и снема трпение - тој ја губи.
6ReTweets13Favorites·Details
Секоја врска станува посебна ако влеземе во неа за да сакаме и негуваме, а не да поседуваме и контролираме.
6ReTweets9Favorites·Details
Постојат четири работи што треба да ги задржите - тоа се: Вашата чест, туѓа тајна, вашата лојалност, добра меморија.
Постојат четири работи што треба да ги простите - тоа се: Грешки на родителите, Слабости на пријателите, Дела на непријателите, Сопствени заблуди.
5ReTweets13Favorites·Details
Ако можеш да живееш барем еден ден без да знаеш како ми е и што не е во ред со мене, тогаш можеш да живееш без мене сите други денови.
3ReTweets16Favorites·Details
Утрото нека биде добро, куќата пријатна, а среќата - секој ден! https://t.co/QWkRACln5L
1ReTweets24Favorites·Details
Луѓето постојано си измислуваат проблеми. Зошто не помислат да бидат среќни? https://t.co/3K0emv7TvE
2ReTweets14Favorites·Details
Мајка ми велеше да се запишам музичко
Влегов во музичко училиште, но малку поинаку 😅 https://t.co/c3atkisjCF
1ReTweets13Favorites·Details
Не заборавајте на едноставната вистина
ако некој, секој ден пред спиење, ви посакува добра ноќ, вие сте веќе посреќни од многу луѓе... https://t.co/9ykX7ovqzJ
3ReTweets5Favorites·Details
Живејте среќно и почесто насмевнете се Љубов за вас, радост, успех и добрина! И животот, дури и ако не небесен - вистински, И срцето на вистинска топлина! Слатко од лубеница 🍉 закон добро утро ☕ https://t.co/kyVCTBdaG3
0ReTweets16Favorites·Details
Прво брзаме кон зрелоста, а потоа сонуваме да се вратиме во детството ... https://t.co/6aCk4uaW0x
1ReTweets12Favorites·Details
Некоја да ме извади од патики https://t.co/TB3xfaorwo
1ReTweets5Favorites·Details
Како што рекол еден мудар човек: ако жената сака нешто, најди го, дај и радувај се со неа... https://t.co/HEfhRMkjoe
0ReTweets7Favorites·Details
He заканувај ми се со љубов, малечка. Ајде само да прошетаме по дождот.
1ReTweets3Favorites·Details
Нека сè биде добро денес!
Време, расположение, новости!
Добро утро!
0ReTweets7Favorites·Details
Тие се чуваат https://t.co/jlO8ghXowJ
1ReTweets3Favorites·Details
Тргни ја таа маска и почни да се бориш против минатото кој те повредил.Замени ја таа тага со среќа и лажната со вистинската и искрена насмевка.
0ReTweets6Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1♡♡♡InaLAVina♡♡♡macaa6088
2НЕДОПИРЛИВАnedopirliva16
3Мимикријаmajaspasovska15
4Мадмуазел Џинџер Синамонmadmuazelgin4
5RASPUSTENICAnatraspustenica4
6Наташа oд III3liquidmercury694
7Близнакbliznaci1233
8Џесикаvortexlady143
9една _ Македонка ☀️vesna2210916633
10Карпаkarpa_19043