TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

#reach: 124212   ( 29th )
#followers: 3872   ( 793rd )
#1
Се повеќе години...
Се помалку пријатели.
50ReTweets105Favorites·Details
#2
Постојат луѓе кои ви ја враќаат вербата во доброто.
Чувајте ги !
45ReTweets97Favorites·Details
#3
''Тука сум''...
Кратка дефиниција за пријателство.
39ReTweets94Favorites·Details
#4
Ја знаеш приказната за двете кутии?
Црната отвори ја кога ти е тешко...
Белата кога ти е најубаво ...
Знаеш што пишуваше во двете !?
- Ќе помине.
36ReTweets98Favorites·Details
#5
Што правиш!?
- Си ја гледам мојата работа...
И!?..
И...ти препорачувам истото да го направиш и ти.
35ReTweets83Favorites·Details
#6
Го прашале мудрецот...
Што е тоа лутина!?
Им одговорил...
"Тоа е казна која си ја даваме себеси за туѓата грешка'...
36ReTweets79Favorites·Details
#7
Никогаш немојте да ги ставате во втор план луѓето на кои секогаш сте им биле прва и единствена опција .
Нивното заминување знае да боли.
36ReTweets73Favorites·Details
#8
Кога си ја знаеш сопствената вредност, не се замараш со туѓото мислење.
32ReTweets72Favorites·Details
#9
Никогаш не се откажувај од некој/а ако не помине ден,а да не помислиш на него/ неа.
33ReTweets69Favorites·Details
#10
Долг е патот помеѓу зборовите и делата.
33ReTweets67Favorites·Details
#11
Затвори некои врати...
Не заради гордост ...
Едноставно затоа што не водат повеќе никаде...
Нови патишта се пред тебе.
33ReTweets64Favorites·Details
#12
Љубезноста стана реткост, па многумина ја сфаќаат како флерт.
28ReTweets78Favorites·Details
#13
Од добриот човек ќе научиш многу работи, од лошиот само едно...да не бидеш како него.
32ReTweets65Favorites·Details
#14
Лажните пријатели веруваат на озборувањата...
Вистинските веруваат во тебе.
33ReTweets62Favorites·Details
#15
Ако викнеш на глас, ќе те слушнат сите...
Ако шепотиш ќе те слушне оној кој е најблиску до тебе...
Кога молчиш ќе те чуе само оној што те љуби.
27ReTweets74Favorites·Details
#16
Птицата не се плаши дека гранката на која седи ќе се скрши ....
Нејзината доверба не е во гранката туку во своите крилја.
27ReTweets69Favorites·Details
#17
Што ти е ?
- Ништо...
Можам ли да те прегрнам !?
- Зошто?
Да помине тоа ...ништо.
25ReTweets74Favorites·Details
#18
Не можеш да очекуваш од секого да те сака...
Многумина не знаат да сакаат.....
Дури ни себе.
28ReTweets63Favorites·Details
#19
Многу често од непознат 'странец', ќе го добиеш она што го очекуваш од најдобриот 'пријател'.
30ReTweets55Favorites·Details
#20
Ако го видиш пријателот без насмевка, подари му ја својата.
30ReTweets55Favorites·Details
Најчесто разговара со:
#Name@Nick#дискусии
1Caribbean Islandsbozinovskizlat120
2Monica Belluccimonicabelluccif17
3Пепа Јоноаpepajonoa17
4crvenokosata2eyeshadow16
5Мимикријаmajaspasovska116
6Marjan Stojmenovskigeta908212
7•ФѝќО•fraerot12
8Јефто™ #Бојкотираjeftomkd10
9ABELL 1689abell_16899
10Thunderstruckmikroskopiram18